Strona 75 z 189 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #741
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    https://dailyweb.pl/koniec-pewnej-er...eos-5d-mark-v/
    https://spidersweb.pl/2020/01/canon-...ktywow-ef.html

    Akurat nie dziwie się decyzji canona, ta seria to była kompromitacja w porównaniu do np. Sony. Przez 10lat próbowali i nie udało im się naprawić cropa w w ich DLSR, brak prawdziwego 4k w niby topowych 5dmark4 i 6D mark2, tragiczny dynamic range w video - pełna klatka canona przegrywała z mikro matrycą GH5 nie mówiąć o funkcjach i kodekach, dynamic range w zdjęciach troszeczkę lepiej ale też zwykle -2EV w stosunku do konkurencji.

    Teraz jedyne co to, problem z przegrzewaniem, po wystygnięciu nagrywa naprawdę bardzo krótko ledwo kilka minut, ale poczekajmy w R5 Mark 2 poprawią to i będzie działać jak w Sony, Canon ma dług technologiczny i muszą go nadrobić. R5 to jest wreszcie funkcjonalny aparat na swoje czasy a nie jak seria 5d czy 6D, 5 lat długu technologicznego
    A ty znowu swoje. Fakt, firma miała gorsze lata ale 5DIV po 4 latach od premiery dalej jest w sprzedaży i dalej jest kozacką puszką. 6DII to świetna puszka, dla mnie uchylany ekran i lepszy AF to był strzał w dziesiątkę. Miałem sprzęt każdej liczącej się firmy i łącznie nagrałem wszystkimi puszkami 10 minut filmu, dla wielu osób tryb filmowy mógłby nie istnieć, dla mnie to zbędny gadżet, wolałbym 100zł rabat na nowa puszkę niż super tryb 4K.

  2. #742
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    .. ale rzetelność wymagałaby abyś dopisał że powołał się (podał link) do oficjalnego dokumentu Canona o zamknięciu linii lustrzanek 5D
    A podasz linka do tego dokumentu?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    A to nie oczywiste, że jak przestali rozwijać obiektywy, to kolejnym krokiem jest przestać rozwijać body, a kolejnym przestać je produkować? Myślisz, że zawrócą z tej drogi?
    Podasz linka do dokumentu który mówi o tym zaprzestaniu? ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #743
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A podasz linka do tego dokumentu?


    Podasz linka do dokumentu który mówi o tym zaprzestaniu? ....

    Jest w #650 tego wątku.

    Linia produkcyjna to miejsce, uzbrojenie, specjalistyczny sprzęt zarówno wprost u Canona jak i poddostawców elementów, wyszkoleni ludzie, to cała rozbudowana logistyka itd.
    Gdyby do każdego nowego typu sprzętu tworzyć nową linię produkcyjną to sprzęt kosztowałby znacznie więcej.

    Najprawdopodobniej gdy ruszy w pełni produkcja R5/R6 to jakieś teraz sprzedawane aparaty zostaną wycofane z produkcji, sprzedaż będzie z magazynu/"zapasów"
    Zresztą wymusi to rynek.
    Canon musi ostro reklamować ML co jest strzelaniem w kolano lustrzanek

    Może się ukazać jeszcze jakaś lustrzanka która jest już teraz w trakcie uruchamiana produkcji, są zamówione części itd tak by zminimalizować koszty R&D
    Ale prawdopodobieństwo raczej małe.


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-08-2020 o 18:31
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #744
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jest w #650 tego wątku

    jp
    Dzięki .
    Myślałem że wydali jakieś oficjalne oświadczenie Canona - stąd trochę zdziwienie o tak kategorycznych stwierdzeniach.
    Skądinąd pewnie tego nie zapowiedzą oficjalnie bo wolą mieć otwartą furtkę, jakby jednak się okazało że rynek na takie body jest otwarty.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #745
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Coś chyba u Canona poszło nie tak z planowaniem, bo wszędzie brakuje przejściówek RF/EF (Canon nie dokłada ich już jako gratis do R5 i R6). W Stanach, w Europie i Azji R5 jest wyprzedany, ciekawe czy u nas sprzedaż już ruszyła?

  6. #746
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Coś chyba u Canona poszło nie tak z planowaniem, bo wszędzie brakuje przejściówek RF/EF (Canon nie dokłada ich już jako gratis do R5 i R6). W Stanach, w Europie i Azji R5 jest wyprzedany, ciekawe czy u nas sprzedaż już ruszyła?
    Nie docenili (co rzeczywiście dziwne) milionów użytkowników szkieł EF, przy bardzo dziurawej ofercie szkieł RF?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #747
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie docenili (co rzeczywiście dziwne) milionów użytkowników szkieł EF, przy bardzo dziurawej ofercie szkieł RF?
    Popyt na R5 jest znacznie większy niż podaż, jak jeszcze R6 wejdzie do sprzedaży, to może okazać się, że (niektórych) szkieł RF też zacznie brakować :-) Chyba sprzedaż się przegrzewa :-)

  8. #748
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Coś chyba u Canona poszło nie tak z planowaniem, bo wszędzie brakuje przejściówek RF/EF (Canon nie dokłada ich już jako gratis do R5 i R6). W Stanach, w Europie i Azji R5 jest wyprzedany, ciekawe czy u nas sprzedaż już ruszyła?
    to normalne - szkieł EF sporo się sprzedało nawet jak się odliczy apsc EF-S - obawiam się że praktycznie każdy kupujący R dostanie lub będzie zmuszony jakąś przejściówkę kupić - niektórych szkieł RF nadal brakuje - typowy przykład UWA ze światłem 4 - dla mnie to dośc podstawowe szkło
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 03-08-2020 o 19:19

  9. #749
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5


  10. #750
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to normalne - szkieł EF sporo się sprzedało nawet jak się odliczy apsc EF-S - obawiam się że praktycznie każdy kupujący R dostanie lub będzie zmuszony jakąś przejściówkę kupić - niektórych szkieł RF nadal brakuje - typowy przykład UWA ze światłem 4 - dla mnie to dośc podstawowe szkło
    Myślę, że każdy kupujący R5 ma jakieś szkło z EF. Natomiast dogadywanie się starego IS z IBIS może nie być tak efektywne jak w przypadku specjalnie dopracowanych IS w RF.

    Co do UWA f/4 to myślę, że w RF przydałaby się jakaś atrakcja w stosunku do znakomicie działającego C16-35/4IS.
    Może 14-35 albo 16-45
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 75 z 189 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •