Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

  1. #31
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Najkrócej mówiąc - nie kieruj się takimi bzdurnymi tabelkami przy wyborze tego typu sprzętu - to może spowodować grubą pomyłkę w zakupie.
    Dzięki za poradę, będę miał ją na uwadze. A czym polecasz się kierować?
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  2. #32
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez RadOs41 Zobacz posta
    Dzięki za poradę, będę miał ją na uwadze. A czym polecasz się kierować?
    Ja w takiej sytuacji czytam i czytam. Przeglądam najróżniejsze strony i testy. Ostatnio jestem na kupnie pralki - dokładnie tak to przebiega. Niestety trzeba w to włożyć sporo wysiłku i trochę poznać temat żeby kupować świadomie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja w takiej sytuacji czytam i czytam. Przeglądam najróżniejsze strony i testy. Ostatnio jestem na kupnie pralki - dokładnie tak to przebiega. Niestety trzeba w to włożyć sporo wysiłku i trochę poznać temat żeby kupować świadomie.
    Też tak zazwyczaj robię, bo mam taki nawyk, ale niestety nie zawsze się to opłaca. Czasem strata czasu jest większa niż zysk z wybrania lepszego produktu.

    Ostatni aparat kupiłem "na pałę" bo była promocja, nie czytałem, nie analizowałem i cieszę się nim jak dziecko.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-02-2021 o 01:22

  4. #34
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja w takiej sytuacji czytam i czytam. Przeglądam najróżniejsze strony i testy...
    I tutaj, jak napisałeś, jest sedno sprawy. A jeżeli ktoś nie chce przeczytać testu (i zapoznać się ze sposobami jego wykonania, gdyż testy różnych autorów, mogą się od siebie diametralnie różnić) tylko ogranicza się do tabelki, będącej syntetycznym zobrazowaniem wyników przedstawionych przez autora, i zawierającej same nic nie mówiące cyferki, to już jego sprawa.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 23-02-2021 o 05:49
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    ale to ze ludzie nie szukają tu źródła wiedzy tylko podania konkretnego modelu (aparatu/obiektywu) to już dawno ustaliliśmy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ale to ze ludzie nie szukają tu źródła wiedzy tylko podania konkretnego modelu (aparatu/obiektywu) to już dawno ustaliliśmy
    Sam nie wiem co lepsze.
    Trudno się czyta testy odkąd multimedialny moloch zalał wszystko swoim chamskim marketingiem.
    Rozpuścili swoją psiarnię po różnych forach, sączą hejt, niby chwalą, za chwilę oplują. To spora komplikacja.
    Porównywacze sprzętu różnych firm inscenizują pokaz z zaplanowanym finałem. Co to za testy?
    Efekt jest taki, że wolę opinie zwykłych użytkowników, nawet z logo "ambasadora marki", niż perfidne sztuczki "obiektywnych" testerów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    ale przecież przeciętny user nie odróżni obrazka z FF od cropa, zwłaszcza ze kupno aparatu nie pociąga za sobą kupna topowych szkieł tylko te najtańsze
    to takie totalne bicie piany
    jak ktoś czegoś naprawdę potrzebuje to wystarczy chwila by ogarnąć temat ale tu najczęściej ktoś chce wydać pieniądze ale nie ma pojęcia na co
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Wydaje mi się, że aparaty foto mają większą długowieczność. Obstawiam, że pod tym względem 5D Mark IV przeżyje 7D Mark II
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-02-2021 o 01:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #39
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Wątek "pralkowy" wycięty tutaj: https://www.canon-board.info/threads...32#post1420732 i tam zapraszam do dyskusji .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •