Strona 20 z 149 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #191
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Zwróćcie uwagę że podobnie było w lustrach. Zawsze Nikon a potem Sony miało lepsze i ciekawsze oferty jeśli chodzi o aparaty.
    Sony w lustrach?

    https://www.youtube.com/watch?v=ZmTx...youtu.be&t=143

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Można było kupić Nikony które cenowo były pomiędzy 6D i 5D. Oferowały osiągi 6D jednak z lepszą matrycą i nie wykastrowanym AF.
    Polityka Canona się nie zmienia. Chcesz mieć bardzo dobry AF musisz płacić ponad 10 tys złotych.
    a jak jestes landszafciarzem, ktory ma ten AF gleboko w d*... to placisz mniej. bardzo mi to odpowiada

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Siłą Canona był i jest rynek wtórny szkiel.
    pelna zgoda z poprawka na: niewtorny tez
    www albo tez flickr

  2. #192
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    pelna zgoda z poprawka na: niewtorny tez
    Zobaczymy. Nie jestem taki tego pewny. Prawda jest taka że w ostatnich wielu latach nie licząc długich pro tele Canon nic specjalnego nie wyposcil fajnego pod EF. Zwłaszcza jeśli chodzi o stalki. Sigma ratowała i ratuje sytuację.

    Szkła RF są świetne a plotki o kolejnych robią wrażenie: 14-21mm 1.4, 70-200mm 2.0, 300mm 2.0.
    Tylko mało kogo na nie będzie stać. A póki co Simg nie ma i nie wiadomo kiedy beda. A nie każdy chce ratować się adapterami jak ja.

  3. #193
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Prawda jest taka że w ostatnich wielu latach nie licząc długich pro tele Canon nic specjalnego nie wyposcil fajnego pod EF. Zwłaszcza jeśli chodzi o stalki. Sigma ratowała i ratuje sytuację.

    Szkła RF są świetne a plotki o kolejnych robią wrażenie: 14-21mm 1.4, 70-200mm 2.0, 300mm 2.0.
    Tylko mało kogo na nie będzie stać. A póki co Sigm nie ma i nie wiadomo kiedy beda. A nie każdy chce ratować się adapterami jak ja.
    Buduje się linia tańszych szkieł RF: 35, 50, 85 - Macro, IS. Osobiście nie widzę jakiegoś wielkiego zainteresowania. No powiedzmy trzeba zaczekać aż się ostatecznie rynek zapełni bo np. 50 jakoś nie może wyjść.
    Sigma i Tamron potwierdzają wypuszczenie swoich szkieł RF. Pewnie też kombinują czy dublować Canony tańszymi odpowiednikami czy zapełniać luki.
    Sigma wypuściła fajny zestaw jasnych stałek pod M i chyba zainteresowanie nikłe.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #194
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Wszystko wskazuje na to, że odejście od dslr i ich bagnetów jest nieuniknione. Mamy jednak pandemię. Nie ma ślubów, eventów, koncertów, wydarzeń sportowych. Fotografia komercyjna leży i kwiczy (poza produktówkami do sklepów internetowych ). Kto miałby to teraz kupować? Fabryki pracują na pół gwizdka. Muszą dzielić pracowników na brygady i pracować mocno zmianowo albo w ogóle wstrzymać produkcję. Do tego dochodzi nasycony rynek foto, ogromny rynek wtórny itd. Tymczasem trzeba też wypchnąć to wszystko co już wyprodukowano pod bardzo popularny bagnet EF. Chociaż trochę żeby zminimalizować straty. To wszystko myślę, że się składa na to że tak wolno będą wychodzić szkła pod nowe bagnety RF i Z.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #195
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Zobaczymy. Nie jestem taki tego pewny. Prawda jest taka że w ostatnich wielu latach nie licząc długich pro tele Canon nic specjalnego nie wyposcil fajnego pod EF. Zwłaszcza jeśli chodzi o stalki. Sigma ratowała i ratuje sytuację.
    I tu się mylisz. Ostatnie szkło EF to 85 1,4 L IS. Zrobione jakąś nową technologią jaką stosuje Canon teraz do RF. Nie widzę żadnej przewagi bezlusterkowców nad tym szkłem podpiętym do 6D. przynajmniej w jakości obrazka. Fakt że nowy AF w bezlustrach robi wrażenie na ludziach ułomnych którzy mają problem z trafieniem.
    Nie dziwię się więc że Canon wykorzystuje okazję by nową technologię opchnąć dwa razy, najpierw do bezluster potem do lustrzanek co jest już tradycją tej firmy. Bo o ile EF podepnę wszędzie mając nawet podwójną gwarantowaną przez Canona stabilizację to te RF już bez stabilizacji drogie nie wiem czemu i tylko do R.

  6. #196
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Z ludźmi ułomnymi to popłynąłeś

  7. #197
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Z ludźmi ułomnymi to popłynąłeś
    A kim dla ułomnego są ludzie normalni ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #198
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    A kim dla ułomnego są ludzie normalni ?

    jp
    Bezlusterkowcami.

  9. #199
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Ostatnie szkło EF to 85 1,4 L IS. Zrobione jakąś nową technologią jaką stosuje Canon teraz do RF. Nie widzę żadnej przewagi bezlusterkowców nad tym szkłem podpiętym do 6D. przynajmniej w jakości obrazka.
    Cena C85/1.4 L IS jest dość atrakcyjna, szkło fajne i pewnie posłuży także niejednemu posiadaczowi ML Canona. Może nawet IS współpracuje z nowym IBIS. Nie ma co się obrażać na ML skoro jeszcze jest wybór między DSLR i ML.
    RFy kosztują sporo ale nie ma wielkiej różnicy między EF nowej generacji a RF: przykład C16-35/2.8L III i RF15-35/2.8L IS. Za 10% ceny dostajemy IS i 1mm na szerokim kącie. Jakość obrazka pewnie nierozróżnialna.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #200
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    przykład C16-35/2.8L III i RF15-35/2.8L IS. Za 10% ceny dostajemy IS i 1mm na szerokim kącie. Jakość obrazka pewnie nierozróżnialna.
    z tego co wiem 15-35 jest akurat mocno taki sobie, gdzie dla odmiany najnowsze generacje EF 16-35 (f/4 IS, f/2.8) urywaja kapcie optycznie. takze ten akurat przyklad moze nie byc idealny
    www albo tez flickr

Strona 20 z 149 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070120 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •