Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 194

Wątek: [recenzja] Canon 6D2

  1. #161

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Jak Canon 6D II wypada z matryca na tle EOS R?

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-03-2019 o 00:19 Powód: Bez reklamy proszę.

  2. #162
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Michał 6d2 wypada bardzo blado przy Rce. W 6d2 Dr jest na poziomie puszek sprzed 10 lat, natomiast w Rce już jest zupełnie inaczej. Najlepiej sobie porównaj testy na optycznych oraz posciagaj jakieś Rawy z sieci.

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #163
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    nie wiem czego ludzie oczekują i wymagają i wiem że nikon czy fuji ma dużo lepszy DR ale ja mam teraz 6dm2 a wcześniej miałem 7d i jestem bardzo zadowolony, nigdy nie robię zdjęć gdzie bym się pomylił albo musiał robić korekcję na więcej niż jedną działkę EV a zdjęcia robię na manualu ewentualnie w AV, na prawdę w codziennym życiu jest super a rzeczy jak odchylany ekran czy LV któe na prawdę działa i jest przydatne z ekranem który sobie można ustawić jak się podoba robi robotę. Ja tam nie żałuję zwłaszcza że 6dm2 jest dużo tańszy od R, dużo tańszy

  4. #164
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez nurkov Zobacz posta
    nie wiem czego ludzie oczekują i wymagają i wiem że nikon czy fuji ma dużo lepszy DR ale ja mam teraz 6dm2 a wcześniej miałem 7d i jestem bardzo zadowolony, nigdy nie robię zdjęć gdzie bym się pomylił albo musiał robić korekcję na więcej niż jedną działkę EV a zdjęcia robię na manualu ewentualnie w AV, na prawdę w codziennym życiu jest super a rzeczy jak odchylany ekran czy LV któe na prawdę działa i jest przydatne z ekranem który sobie można ustawić jak się podoba robi robotę. Ja tam nie żałuję zwłaszcza że 6dm2 jest dużo tańszy od R, dużo tańszy
    Również "nie wiem czego ludzie oczekują i wymagają " Mam leciwego i kieszonkowego IXUSA 850 IS i też "jestem bardzo zadowolony" No i też jest "dużo tańszy od R, dużo tańszy", wart jest obecnie 50 zł DR ma zapewne porównywalny z 6D II
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-03-2019 o 08:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #165
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez michalwlodarczyk Zobacz posta
    Jak Canon 6D II wypada z matryca na tle EOS R?

    Pozdr.
    Napiszę co czuje w tej materii, bo mam oba.
    Moja opinia jest oparta tylko i wyłączanie na moich odczuciach przy obróbce RAW,a nie żadnych naukowych wywodach popartych skomplikowanym wzorem matematycznym
    RAW-y z R-ki porównałbym do tych z 6d mk I, które uważam za bardzo dobre i pozwalające na dość duża elastyczność. Co do 6d mk II to jakby miał je określić jednym zdaniem to są takie jakby plastikowe.
    Nie oznacza to absolutnie jakichś dramatów, ale zdecydowanie wolę RAW-y z R-ki, czynawet 6d mk I niż z 6d mk II.

  6. #166
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Napiszę co czuje w tej materii, bo mam oba.
    Moja opinia jest oparta tylko i wyłączanie na moich odczuciach przy obróbce RAW,a nie żadnych naukowych wywodach popartych skomplikowanym wzorem matematycznym
    RAW-y z R-ki porównałbym do tych z 6d mk I, które uważam za bardzo dobre i pozwalające na dość duża elastyczność. Co do 6d mk II to jakby miał je określić jednym zdaniem to są takie jakby plastikowe.
    Nie oznacza to absolutnie jakichś dramatów, ale zdecydowanie wolę RAW-y z R-ki, czynawet 6d mk I niż z 6d mk II.
    A ja napisze o swoich odczuciach co do szóstek :-), miałem oba korpusy 6d mk I i mkII i nie widzę tej przepaści na korzyść starej szóstki, a to że wypada blado na tle konkurencji to już inna kwestia.

  7. #167
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Używałem kiedyś 6d przez kilka miesięcy, potem 5dIII, teraz 6dmkII. Dla mnie matryce 6tek są bardzo podobne. W zasadzie identyczne obrazki wychodzą. Po przejściu na nową 6tkę od razu zauważyłem podobieństwo do starego aparatu. Podejrzewam, że spore znaczenie ma to jak obrabiamy pliki. Ogólnie ten aparat, w obecnej cenie 5,5k zł to świetny wybór.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #168
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    i to jest właśnie kluczowe cena, wszyscy piszą że 6d bee a R super ale jest między nimi ze 4 tys zł różnicy, a zapewniam że to pomaga w decyzji

  9. #169
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez nurkov Zobacz posta
    i to jest właśnie kluczowe cena, wszyscy piszą że 6d bee a R super ale jest między nimi ze 4 tys zł różnicy, a zapewniam że to pomaga w decyzji
    Owszem 4k to relatywnie dużo, ale są jeszcze jednak inne różnie, np. dla mnie dość ważne to, że AF trafia zawsze, aparat jest mniejszy no i magiczny parametr Mpix

  10. #170
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez nurkov Zobacz posta
    i to jest właśnie kluczowe cena, wszyscy piszą że 6d bee a R super ale jest między nimi ze 4 tys zł różnicy, a zapewniam że to pomaga w decyzji
    jednak te matryce 6DII i R są delikatnie różne pod względem technologii i megapikseli - czy to jest warte 4k to każdy musi odpowiedzieć sobie sam - cena rzecz ważna ale ja na ten przykład wolę używać sprzęt odrobinę dłużej i skupić się na zdjęciach, a nie ciągle gonić króliczka wymieniając korpusy, więc z mojego punktu widzenie zakup czegoś bardziej docelowego jest również ważny, inne dylematy mają posiadacze 6D, 6DII czy 5DII lub 5DIII, a inne ci którzy robią upgrade z APSC czy wchodzą w system.

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •