Strona 122 z 189 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 211 do 1 220 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1211

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    To co piszesz jest sprzeczne z instrukcją obsługi. Oraz nie słychać z korpusu aby stabilizacja wtedy pracowała. Słychać ja w przypadku innych szkieł ktore nie mają IS
    Chyba nie zrozumiłeś.
    Nie można sterowac oddzileni IBIS (w body) i IS (w obiektywie).

    Jeżeli do body podpięte jest szkło bez IS, to wtedy IBIS działa w zależności od tego czy go włączysz w korpusie czy nie.
    Jeżeli do body podpięte jest szkło z IS - to przełacznik IS na szkle włacza jednocześnie IS w szkle i IBIS w body - nie można tym sterowac oddzielnie, albo oba włączone albo oba wyłaczone.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #1212
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Chyba nie zrozumiłeś.
    Nie można sterowac oddzileni IBIS (w body) i IS (w obiektywie).

    Jeżeli do body podpięte jest szkło bez IS, to wtedy IBIS działa w zależności od tego czy go włączysz w korpusie czy nie.
    Jeżeli do body podpięte jest szkło z IS - to przełacznik IS na szkle włacza jednocześnie IS w szkle i IBIS w body - nie można tym sterowac oddzielnie, albo oba włączone albo oba wyłaczone.

    p,paw
    Dziękuję, teraz rozumiem

  3. #1213
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Tak z ciekawości ma ktoś dane producenta dotyczące maksymalnej wytrzymałości/obciążalności bagnetu w R5? Wiadomo że szarpanie za body z dopiętą Sigmą 60-600 to niezbyt dobry pomysł ale ciekawe na ile producent przewidział. Ze schematów widać że jest dosyć mocno osadzony w ramie aparatu.

  4. #1214

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Właśnie zakończyłem swoje pierwsze wakacje z Canonem, więc postanowiłem napisac kilka słów o tym jak mi się żyło z R5 w górskich łazęgach. Byłem kilka dni w Dolomitach (po raz pierwszy) a potem kilka dni w Bieszczadach (nie po raz pierwszy).
    Co nosiłem ze sobą - R5, 25-105 f/4, 100-500, PeakDesign TravelTripod a wszystko w PeakDesign EverydayBackpack 20L v1.

    Jeżeli chodzi o R5 to oczywiście można się domyślić, że jestem w dalszym ciągu zachwycony. Łatwość życia z tym body w porównaniu do Sony jest jednak znacząco wyższa. Trudno to jakoś określić - ale po prostu ergonomia jest - również z dłuższej perspektywy - bardzo porządna.
    Na szybko - AF, tutaj po prostu 100% pewności - choć przy motywach górskich to też trdno tu o kokosy. Zapewne przetestuję AF lepiej na nadchodzącym AeroBaltic.
    Bardzo polubiłem tę matrycę - choć jak wiadomo - na początku nie miałem o niej jakiegoś bardzo dobrego zdania. Muszę powiedzieć, że materiał, który produkuje, obrabia się bardzo przyjemnie - chyba nawet czasem przyjemniej niż w Sony. Oczywiście LR jest zupełnie inaczej skalibrowany pod R5, więc też musiałem się przyzwyczaić. Na przykład do tego, że przy ISO 100 praktycznie nie można odszumiać - bo w zasadzie traci się tylko detal. Pracuję na własnym profilu koloru - bo te firmowe LR są do niczego, a jakieś tam, które kupiłem, też mi nie pasowały.

    Aparat pracował bardzo stabilnie - poza jedym wypadkiem kiedy kompletnie zawisił się po zmianie z 100-500 na 24-105. Najpierw wywalił błąd obiektywu a potem po prostu nie chciał się włączyć. Przywrócenie go do życia zajęło mi trochę czasu - wyjęcie bateri, przeczyszczenie styków i w końcu ruszył - ale po 3-4 próbach. W międzyczasie uruchamiał się pokazując jakieś migające głupoty w EVF.

    Nieco zwiódł mnie 24-105. Szczególnie na szerokim końcu boki są mydlane i to nie specjalnie zależnie od przesłony. Wydaje mi się, że wersja Sony była nieco lepsza. No ale 24-105 u Canona to zawsze była taka trochę naciągana "L".
    Za to oczywiście wszystko rekompensuje 100-500. Absolutnie zachwyca mnie ostrość tego szkła - nawet na wielkiej dziurze na końcu zakresu.

    Tagowanie zdjęć GPS'em ze smartfona działa dobrze, choć czasami potrafi się rozłączyć. Sony mnie do tego już przyzywczaiło, więc tutaj Canon się nie wyróżnia ;-) Za to fakt, że aparat nie potrafi przy pomocy połączenia BT ustawić czasu z GPS'a to babol jakich mało. Szczególnie, że w wypadku ustawienia lokalizacji GPS BT ręcznie czasu nie da się zmienić. Trzeba to robić po WiFi.

    No i na koniec taka refleksja - całą przygodę z bezlustrami zacząłem w zasadzie dlatego, że sprzęt który nosiłem ze sobą był dla mnie za ciężki. Skończyło się na tym, że obecnie noszę bezlustro, które wraz z osprzętem jest dla mnie za ciężkie. Wspomniany wcześniej zestaw na wycieczki górskie, gdzie trzeba się trochę powspinać, czy tam przejść po śliskim śniegu to dla mnie już nieco za dużo. Taki krzywy uśmiech historii ;-)

    Trochę zdjęć juz wrzucałem w wątku galeryjnym, ale jak by ktoś chciał głębszą relację, to zapraszam do siebie: Cztery dni z Dolomitami

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 19-07-2021 o 20:58
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  5. #1215
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Może warto pomyśleć o 2 małych stałkach? Np. 24 i 200? Choć jeśli małe to dziś musiałyby być manualne
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1216
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta

    No i na koniec taka refleksja - całą przygodę z bezlustrami zacząłem w zasadzie dlatego, że sprzęt który nosiłem ze sobą był dla mnie za ciężki. Skończyło się na tym, że obecnie noszę bezlustro, które wraz z osprzętem jest dla mnie za ciężkie. Wspomniany wcześniej zestaw na wycieczki górskie, gdzie trzeba się trochę powspinać, czy tam przejść po śliskim śniegu to dla mnie już nieco za dużo. Taki krzywy uśmiech historii ;-)
    miałem tak samo, ale wtedy Canon wypościł 24-240 RF
    nie jest to L ale moim zdaniem daje rade (zdania na forum są podzielone, ale przeciw są ci którzy tego szkła nie posiadają)
    w miarę lekki, nie za duży i z fajnym zakresem
    tak ze ten
    wpadnij na PM któregoś dnia to dam Ci przetestować
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #1217

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    No ja już tego swojego zestawu raczej nie zmienię - 100-500 jest mi potrzebny do samolotów, no a 24-105 to jednak taki uniwersalny spacer-zoom oraz podstawowe szkło do pociągów.
    Oczywiście w górach bardzo brakowało mi szerokości - pewnie w przyszłym roku skuszę się na RF 14-35.

    A zapomniałem napisać jeszcze o jednej sprawie. Od czasu zakupu jeszcze ani razu na matrycy nie miałem ani jednego paprocha. Jestem w szoku. W A7RIV - czyszczenie (dmuchanie) matrycy to w zasadzie czynność codzienna. Albo system czyszczenia Canona jest dużo lepszy albo ta zamknięta migawka przy zmianie szkieł jednak dużo daje.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #1218
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    zestaw mam taki sam ale w góry czy wędrówki z plecakiem to zabieram tylko 24-240
    i jest ok
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #1219
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    (...)
    A zapomniałem napisać jeszcze o jednej sprawie. Od czasu zakupu jeszcze ani razu na matrycy nie miałem ani jednego paprocha. Jestem w szoku. W A7RIV - czyszczenie (dmuchanie) matrycy to w zasadzie czynność codzienna. Albo system czyszczenia Canona jest dużo lepszy albo ta zamknięta migawka przy zmianie szkieł jednak dużo daje.
    p,paw
    Ja mam w R podobnie, żadnych syfów i to jest mega sprawa w porównaniu do luster.

  10. #1220
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Szkoda tylko, że trzeba zawsze wyłączać i włączać aparat przy zmianie szkła. Choć piszę to z perspektywy pracy na ślubach kilkoma stałkami.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 122 z 189 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •