Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Wątek: 5D Mark II czy 70D

  1. #41
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    jest jeden na olx z przebiegiem chyba 3500klatek i koleś pisze że sprawdził programem piszę wiadomość żeby mi program podesłał albo screena z tym przebiegiem dał to odesłał mi program PHOTOME które czyta ze zdjęć
    Większość ludzi właśnie podaje sobie po ostatniej klatce z karty
    Sprawdził programem dobre, chyba programem TV Trwam
    Przebieg w 5D Classic można odczytać tylko i wyłącznie w serwisie... no chyba że ktoś ma specjalistyczne przyrządy serwisowe Canona w domu to OK

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Silveraxe Zobacz posta
    Na Body nie ma ani jednej ryski plamki.
    Aparat nie stal nawet na statywie naklejka pod body jest nietykana przez stopki dociski itp a spust migawki odbija swietnie lampe mial zalozona tez z kilka razy zaledwie na sankach ledwie sa musniete brakiem pomalowania. Rowniez ponad osiem tysiecy nieposzlakowanych opinii userów zakukujacych uzywany sprzet foto nie moze sie mylic. Na body zadnych najmniejszych zarysowań bagnet nie porysowany, matryca czysciutka. Moge go sprzedac za 2600zł ja se wynajde inny. Kilka takich transakcji i bedzie mnie stać na mark 3
    ...ale dalej nie odpowiedziałeś na pytanie.
    czy przebieg potwierdzony w serwisie czy odczytany z karty pamięci?

  2. #42
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Oni prowadza serwis wiec jesli im wierzyć.
    Teraz kupiłem 580EX lampke za 580 zł na polskie tez na ebayu w stanie idealnym. Jedna sesja i sprzet sie zwroci dwie trzy i zarobi na EX600.
    Lampy chinskie ktore mam niech padna po 10 sesjach. co z tego. Wymienie zarowki albo wywale na smietnik.
    Załozycielu wątku. Sprzet body szkla kupuj orginalne. nie pierdziel sie w tamrony sigmy samyoungi i inne. Lampy TTL najlepiej tez canonowskie.
    lepiej canona uzywana org kupic w dobrym stanie niz nowke za 3/4 tej ceny firmy YN. Lepiej Japan niz China. Z samochodami jest podobnie.
    Jedna dwie sesje i sie zwraca. Nie rob tak ze zaczynasz zyc z uzywanego sprzetu. Uzywaj poki nie padnie albo sprzedaj i kup nowe albo najlepiej zarób na nowe a uzywana trzymaj w zapasie jakby nowe niespodziewanie padlo. Znalem kiedys w Szkocji takiego fotografa Polaka. W jednym Canonie mu padla migawka a drugi aparat rozpieprzył przy upadku na omszałych schodach. Mlodzi wsciekli jak cholera. Sprawa skonczylą sie w sadzie ale chlopakk miał łeb na karku mial wykupione ubezpieczenie. Był dobrze naszykowany i zabezpieczony a przypadek zawsze sie zdazyc moze. Sprawe wygrał ale stracił i sprzet i 600 funtów za sesje przepadło. Dobrze miec zapas bo mozna obudzić sie z reka w nocniku z minuty na minute. Dlatego mam 3 Canony i jednego małego do backstagu przydałąby sie jeszcze Lka 17-40 ale to w przyszlym roku dopiero. Tobie tez radze chcesz sie za to wziac na powaznie inwestuj w uzywki a kiedy te zarobia na siebie bierz sprzet z nowszej polki pomalu pnac sie w górę.
    Chyba że wygrasz w totolotka czego ci zyczę.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Silveraxe ; 13-11-2015 o 15:40
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  3. #43
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    własnie myślę żeby dokupić jeszcze jednego 5D Clasiica ale jak dokładnie przejrzałem eBay (europa) to wcale nie widzę żadnych ciekawych ofert i sa one wyższe niż u Nas więc nie wiem skąd taki wniosek Silveraxe
    Porównując jebaja z alle alle to są tańsze i ciekawsze oferty. Amen

  4. #44
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Widzisz trzeba byc upartym. Trzy tygodnie mi zajeło poszukiwanie, nie bawilem sie w licytacje tylko szukalem za pomoca new added z opcja buy now. Wchodzi i laduje na koncu listy. A tak kupionone bez zbednej konkurencji.
    Powodzonka w poszukiwaniach
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  5. #45
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Miałem na myśli że aukcje w Polsce są tańsze i bardziej bezpieczne .

  6. #46
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Jasne
    Kupilem na allegro fiata 125P w Katowicach.
    Przyjechalem nim do swojego miasta i rano juz nie odpalił. Przetrzymałem w garazu na dzialce kilka lat i sprzedałem za tyle ile kupilem. Kupilem od goscia co mi sie pozniej przyznał ze przejal go za dlugi. Kiedy to uslyszalem nawet go nie rejestrowałem. Na Ebayu kupuje od 14 lat i moja zona i jakos sie nie przejechalem. Na allegro ten Fiat byl moim drugim zakupem i ostatnim.
    Zamieszczajacy ogloszenia na Allegro to w wiekszosci wycwanieni cinkciarze a niejednokrotnie taki z mordą i pretensjami moze wyjechać a dochodzic swoich praw przez aukcje w Polsce prosze cie. Polska przy UK stoi daleko za murzynskimi wigwamami jesli chodzi o kwestie prawne.
    Dla porownania kupilem kilka aut na ebayu w tym 3 Volva Citroena picasso chryslera voyagera i z zadnych napraw przez rok czy póltora, opony klocki standardowo nic wiecej.
    Trzeba wiedziec czego sie chce i czytac opisy jesli cos jest uszkodzone a nie wyczytasz twój bul prezydencki. W Polsce kupisz auto od dziadka z Niemiec co tylko do koscioła BMV X5 jezdzil nie bity z 3 kg gipsu w nadwoziu.
    Ostatnio edytowane przez Silveraxe ; 13-11-2015 o 18:10
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  7. #47

    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Dzięki, wszystkim za pomoc, przemyślałem to i owo, poczytałem jeszcze na c-b wielu opinii. Doszedłem do wniosku że...szkła mam jakie mam, robię głównie studio i plenery, puszkę miałem starą...leciwą 350-tkę, nadal klapie i choć ma swoje lata to jeszcze posłuży. Pytałem o 70d i o 5d...Siedemdziesiątka nie przekonała mnie do siebie, 5d mark 1 bardzo dobry aparat...przełomowy. Minusem dla mnie jest to że ma swoje lata a ja potrzebuje czegoś na dłużej...pewnego...z gwarancją. Niestety :-) kasą nie sikam i wiem że mogłem dozbierać 4k i kupić 5d mark III, kupiłem 6d...jestem mega...coś tam coś tam :-) ogólnie bardzo zadowolony. Jeszcze raz dzięki Wszystkim za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez loret ; 19-11-2015 o 02:06

  8. #48
    Bywalec Awatar Voith
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    34
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    A czy mając 5d i 70d lepiej jest sprzedać 70d i kupić 5d mk iii czy zostawić 70d i zamiast tego nabyć 35mm l i 85mm l?

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez Voith Zobacz posta
    A czy mając 5d i 70d lepiej jest sprzedać 70d i kupić 5d mk iii czy zostawić 70d i zamiast tego nabyć 35mm l i 85mm l?
    sprzedaj 70d zostaw 5dI dokup drugie kup 35 i 85
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #50
    Bywalec Awatar Voith
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    34
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    A czy mając 5d i 70d lepiej jest sprzedać 70d i kupić 5d mk iii czy zostawić 70d i zamiast tego nabyć 35mm l i 85mm l?

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •