Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Cześć.

    Z góry przepraszam za ewentualne złe dopasowanie wątku do działu - jestem nowy i na pewno zapoznam się z forum od A - Z!

    Przesiadłem się na system Canona -
    Pełna Klatka, jak w temacie. Moim pierwszym zakupionym obiektywem był canon 85mm f/1.8 USM głównie z myślą o portretach. Jestem mega zadowolony ze sprzętu.
    Wiadomo, że nadszedł ten czas, że przydałoby się coś szerszego. Rozmyślam dwie kwestie:
    - stałka 28mm f/1.8
    - ogniskowa 24mm-70mm f/2.8

    Chcę coś szerszego, bardziej uniwersalnego do mojego FF, z myślą o fotografii „na codzień”, uwiecznianie szerszego kadru, być może wypadu do klubu i robienie zdjęć tamtejszej ludności, fotografii typu branding, motoryzacja etc. Stałki pod FF wypadają genialnie, jednak coś mnie ciągnie do tego drugiego konkurenta z uwagi na stałe f, przy zoomie do 70.

    W planach tez mam zakup coś większego w stylu 70-200, ale to inna bajka.

    Chciałbym uzyskać pomoc od Was, w wyborze słusznego obiektywu. Zostać przy stalce, czy brać zooma. Tez finansowo chciałbym nie szaleć. No i jak z tymi np. Koncertami/klubami, fotografia codzienna, etc. (To co wymieniłem wyżej).

    Z góry bardzo dzięki za pomoc!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    ja bym brał jakiegoś zooma 24mm-70mm f/2.8.
    ebe ebe

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    35/2 is

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    mam 24-70 2.8 i prawie go nie używam, jest za ciężki, mam tamrona ze stabilizacją, wszystko zależy od twoich potrzeb
    --
    Canon R6, 24-70 F2.8, 85mm F2.0, 100 F2.8 Macro, 150-600, lampy, osprzęty i inne drobiazgi

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Jeśli Canon EF 16-35 mm f/2.8L III USM jest cenowo powyżej budżetu, to zastanów się nad EF 16-35 mm f/2.8L II USM lub EF 16-35 mm f/4L IS USM.

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    28/1.8 to jest takie sobie szklo, na dobra sprawe nie zdarza mu sie byc naprawde ostre. ono dosc ciekawie obrazuje i daje duzo swiatla ale nie wiem czy bedziesz od niego szczesliwy...

    jesli przez "na codzien" masz na mysli do zdjec typu rodzinka, wypady wakacyjne, "dzieci na placu zabaw", knajpa... to z uczciwych szerokich katow sa nowe stabilizowane 24/2.8 albo 28/2.8. super ostre i przy tym niewielkie, ale to jednak swiatlo f/2.8. IMHO i tak lepiej niz zoom (bo jednak mniejsze, ladniej rysujace, duzo tansze i z tej stabilizacji bedzie czasem uzytek) a brak swiatla skompensuje ci dzialka ISO wiecej matrycy. do kompletu dorzucilbym 50/1.8 STM albo 50/1.4 w zaleznosci od preferencji - tzn. poogladaj sobie zdjecia w necie ocen ktory obrazek ci sie bardziej podoba.


    35/2 IS osobiscie mialem, bardzo mi pasowal w cropie (super ogniskowa, swietna ostrosc, znakomita stabilizacja) natomiast w pelnej klatce nie potrafilem tego strawic. nieostrosci wygladaly jak wymiot. dosc podobnie ma zreszta 28/1.8, tylko ten na oprocz tego jeszcze nie jest ostry

    35/2 w pelnej klatce
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-05-2019 o 08:29
    www albo tez flickr

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Napisałeś w dziale dotyczącym systemu R...

    Ja mam 24-105 f4 L i to jest niestety czasami dla mnie za ciemne, choć bardzo uniwersalny zakres; Niemniej wolałbym mieć 24-70 f2.8

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Napisałeś w dziale dotyczącym systemu R...
    celna uwaga. przeniesione.


    czuwaj!
    www albo tez flickr

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Stawiam na 35f2 is. 28f1.8 miałem i nie spodobało mi się - mydło i niecelny AF.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    28/1.8 to jest takie sobie szklo, na dobra sprawe nie zdarza mu sie byc naprawde ostre. ono dosc ciekawie obrazuje i daje duzo swiatla ale nie wiem czy bedziesz od niego szczesliwy...

    jesli przez "na codzien" masz na mysli do zdjec typu rodzinka, wypady wakacyjne, "dzieci na placu zabaw", knajpa... to z uczciwych szerokich katow sa nowe stabilizowane 24/2.8 albo 28/2.8. super ostre i przy tym niewielkie, ale to jednak swiatlo f/2.8. IMHO i tak lepiej niz zoom (bo jednak mniejsze, ladniej rysujace, duzo tansze i z tej stabilizacji bedzie czasem uzytek) a brak swiatla skompensuje ci dzialka ISO wiecej matrycy. do kompletu dorzucilbym 50/1.8 STM albo 50/1.4 w zaleznosci od preferencji - tzn. poogladaj sobie zdjecia w necie ocen ktory obrazek ci sie bardziej podoba.


    35/2 IS osobiscie mialem, bardzo mi pasowal w cropie (super ogniskowa, swietna ostrosc, znakomita stabilizacja) natomiast w pelnej klatce nie potrafilem tego strawic. nieostrosci wygladaly jak wymiot. dosc podobnie ma zreszta 28/1.8, tylko ten na oprocz tego jeszcze nie jest ostry

    35/2 w pelnej klatce
    https://live.staticflickr.com/1858/3...e47ed6fb_b.jpg
    to nie lepiej już wtedy szukać 24mm 1.4 lub 1.8 + 50 1.4 lub 1.8?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •