Strona 138 z 140 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 371 do 1 380 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #1371
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Ciekawy wpis MARCINA WATEMBORSKIEGO "Fujifilm X-T2 i ja. Miało być na zawsze, ale rozum wygrał i kupiłem Sony A7 III" https://fotoblogia.pl/14927,dlaczego...ki?src01=c801b W zasadzie w zeszłym roku zrobiłem dokładnie tak samo pozbywając się całkowicie systemu Fuji po wielu latach. Faktycznie Fuji w odniesieniu chociażby do Nikona i Canona bardzo dużo traci na wartości już po kupnie (nawet do 60%) i zgadzam się, że jest to system przewartościowany w odniesieniu do ceny. Podobnie jak Marcin doszedłem do wniosku, że nie ma dalej sensu w nim być, pomimo znakomitej kolorystyki barwnej już z puszki a nawet pomimo miniaturyzacji puszek i szkieł. Brak IBIS i niskie używalne ISO w moim przypadku wymusił pożegnanie, podobnie jak u Marcina Nawet nie rozważałem zmiany X-T2 na X-T3 bo jednak priorytety się zmieniły i ergonomia zeszła na bok
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-01-2020 o 11:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1372
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Wlasciwie najodpowiednijszym formatem do tego co robisz bylby aktualnie MF.
    I wcale nie musi byc drogo. Starsza optyka z aparatow analogowych nie jest droga a bywa do tego celu znakomita.
    Jesli nie musisz fotografowac w pospiechu - widze w Twoich rekach MF.

  3. #1373
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Wlasciwie najodpowiednijszym formatem do tego co robisz bylby aktualnie MF.
    I wcale nie musi byc drogo. Starsza optyka z aparatow analogowych nie jest droga a bywa do tego celu znakomita.
    Jesli nie musisz fotografowac w pospiechu - widze w Twoich rekach MF.
    Wszystko to prawda. Problem w tym, że często to nie fotograf się spieszy a fotografowana modelka Sumarycznie czasem zostaje mało czasu na zdjęcia (dojazd, przebieranie itp.). Przykładowo ostatnio wyperswadowałem kilkugodzinny wizaż u profi wizki oraz odległe miejsce bo na foty zostałoby 5 minut Życie. Ale fakt - uwielbiam analogowe szkła i korpusy o ile jest czas nimi pracować.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #1374
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Myle raczej o cyfrowym MF z analogowymi szklami , aby koszty trzymac w ryzach.

  5. #1375
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ciekawy wpis MARCINA WATEMBORSKIEGO "Fujifilm X-T2 i ja.
    Ten tekst to taki trochę stronniczy i argumenty dobrane do tego aby pasowały Pisanie o tym że na Fuji da się zrobić tylko 350 zdjęć to nieporozumienie, bo da się ich zrobić o tysiaka więcej. Narzeka na częste wypuszczanie puszek przez Fuji, a potem sam wymienia 4 czy 5 aparatów Sony wypuszczonych w krótkim czasie.

    Odpalem Ceneo i widze wykres cen z ostatniego polrocza dla A7III i Fuji X-T3. Ten pierwszy potanial o 720zl a drugi 740zl. Obie marki mialy ostatnio cashback, to na pewno negatywnie wplywa na ceny uzywek. Po dwoch latach na rynku Sony ktory w dniu premiery kostowl 10tys mozna kupic uzywany na allegro za 6tys, az 40% taniej. W sklepie na black friday i z cashbackiem A7III wychodzilo za 7tys, 30% mniej niz w dniu premiery. Fuji X-T3 w dniu premiery kosztował 6499zł a uzywki na allegro chodza po 4-4.5tys. Po 1.5 roku na rynku sklepach jest tanszy o tysiaka. Wydaje mi sie, czy to jednak Sony mocniej traci na wartosci?

  6. #1376
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Ten wpis jeszcze pod innym względem jest dziwny. Pisze jakby jedyną alternatywą było Sony A7. Ten system sie szybko rozwija. Nieprawda, ten system jest już rozwinięty i juz niewiele sie w nm będzie działo. Jedne szkiełkoowyprze drugie, kolejny model będzie lepszy od poprzedniego o 15%. Ewolucja.
    Facet zupełnie pominął systemy Canon R i Nikon Z, a to te systemy sie będą szybko rozwijały. On nie miał szkieł Canona, więc sie podpalił i nie chciał czekać, kupił rozwinięty system FF. Ale jak ktos ma L-ki lub Nikkory to nie widzę sensu wyboru Sony.
    No i jeszcze jedno. Jak ktoś kiedyś dokonał złych wyborów (Fuji) i musiał sie z nich wycofać to nie jest u mnie wzorem do naśladowania takich poczynań.

  7. #1377
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Myle raczej o cyfrowym MF z analogowymi szklami , aby koszty trzymac w ryzach.
    Tylko jakie masz tanie cyfrowe body MF akceptujące szkła z analoga? Mamiyę? - malutko Mpx, Pentaxa 645? bo jeśli Hasel to antyki z matrycami po 25 Mpx, nowsze modele zabijają ceną.
    Znam paru ludzi od foto reklamowej, robią zlecenia za konkretną kasę, kupili MF, ale trzymali je rok-dwa i puscili do ludzi. Utrata wartości, to się nie amortyzuje tak jak by się chciało. Klient nie odróżnia obrazka z FF i MF, wymaga najczęściej po prostu wiele Mpx, a w C5Dsr ma sie ich już dużo.
    W foto mody też sie przydają fps, np obrót modelki wkoło osi, biegnąca dziewczyna itp. Nie muszę mówić ile fps mają MF.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-01-2020 o 00:35

  8. #1378
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    jak ktos ma L-ki lub Nikkory to nie widzę sensu wyboru Sony.
    Ale pozwolisz Jacku, że inni poza Tobą mający trochę L-ek będą jednak widzieli sens takich wyborów ?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i jeszcze jedno. Jak ktoś kiedyś dokonał złych wyborów (Fuji) i musiał sie z nich wycofać to nie jest u mnie wzorem do naśladowania takich poczynań.
    Fuji to nie są żadne złe wybory. Doskonałe szkła i aparaty, tak więc wybór systemu jak każdy inny. Tyle tylko, że czasami chce się zmienić puszkę po 6 latach a nie widząc w bliskiej przyszłości pewnych oczekiwanych rozwiązań można wybrać coś, co takowe rozwiązania ma (o tym właśnie pisano w artykule do którego się odnosisz).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-01-2020 o 01:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1379
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale pozwolisz Jacku, że inni poza Tobą mający trochę L-ek będą jednak widzieli sens takich wyborów ?
    Ależ moje pozwolenia nie sa nikomu do niczego potrzebne. Każdy zrobi co chce. Ja bym nie użył tu słowa "pozwolenie".
    To jest moja ocena wyborów, jakie inni poczynili, a do swojej oceny mam prawo.
    Zapewne bierzesz to do siebie, ale zauważ, że ty wszedłeś w Sony w czasach gdy Canon nie miał bezlustra FF a w dodatku zależało ci na duzym DR. Miałeś więc sensowne przesłanki do zmiany.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Fuji to nie są żadne złe wybory. Doskonałe szkła i aparaty, tak więc wybór systemu jak każdy inny. Tyle tylko, że czasami chce się zmienić puszkę po 6 latach a nie widząc w bliskiej przyszłości pewnych oczekiwanych rozwiązań można wybrać coś, co takowe rozwiązania ma (o tym właśnie pisano w artykule do którego się odnosisz).
    Fuji to nie jest (nie był) zły wybór (np w foto podróżniczej), o ile komuś nie zależało na wysokim ISO i nie zależało na płytkiej GO. Jemu kiedyś nie zależało, ale zauważył (co sie dzieje na rynku), że jednak praca na zastanym jest ciekawa (przecież to stosujesz, nie lubisz błyskania, on błyskał) i zaczęło mu zależeć.

  10. #1380
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ten wpis jeszcze pod innym względem jest dziwny. Pisze jakby jedyną alternatywą było Sony A7. Ten system sie szybko rozwija. Nieprawda, ten system jest już rozwinięty i juz niewiele sie w nm będzie działo. Jedne szkiełkoowyprze drugie, kolejny model będzie lepszy od poprzedniego o 15%. Ewolucja.
    Facet zupełnie pominął systemy Canon R i Nikon Z, a to te systemy sie będą szybko rozwijały. On nie miał szkieł Canona, więc sie podpalił i nie chciał czekać, kupił rozwinięty system FF. Ale jak ktos ma L-ki lub Nikkory to nie widzę sensu wyboru Sony.
    No i jeszcze jedno. Jak ktoś kiedyś dokonał złych wyborów (Fuji) i musiał sie z nich wycofać to nie jest u mnie wzorem do naśladowania takich poczynań.
    Nigdy nie popełniłeś błędu czy nigdy z błędu się nie wycofałeś ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 138 z 140 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •