Strona 27 z 36 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 351

Wątek: Sony A7R III

  1. #261
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jeśli pod kiepska rozumiesz droższa to zgoda.
    Wydaje mi się jednak, że chodzi rozmijanie się asortymentu tej oferty z zapotrzebowaniem

  2. #262
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Sony dało nową aktualizację do A7III i A7RIII - wprowadza ona funkcję "real time eye AF", gdzie śledzenie oka pojawia się po wciśnięciu spustu do połowy. Oraz funkcję śledzenia oka dla zwierząt - na razie koty i psy.

  3. #263

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    tomfoot mam też Rkę jakby co... stoję aktualnie w rozkroku hehe. Wczoraj byłem w plenerze i właśnie zgrywam zdjęcia z obydwu aparatów. Porównam to co dla mnie najważniejsze - kolory w zdjęciach krajobrazowych.

    Wczoraj byłem w Tatrach Słowackich, niebieskie niebo, słońce bardzo mocne i widzę jeden minus Rki - wzijer nie ma automatycznego ustawiania jasności tak jak A7RIII i bez ustawienia jasności, na sztywno na maksa nie da się komfortowo robić zdjęć w takich warunkach.
    Witaj, coś może więcej o wynikach porównania tej różno systemowej sesji?

  4. #264
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Sony dało nową aktualizację do A7III i A7RIII - wprowadza ona funkcję "real time eye AF", gdzie śledzenie oka pojawia się po wciśnięciu spustu do połowy. Oraz funkcję śledzenia oka dla zwierząt - na razie koty i psy.
    i timelaps oraz połączenie na BT z pilotem.

    Do tej pory pilot był na podczerwień, trzeba było transmisję wył/zał w menu body.
    Po pracy na statywie zapomniałem wyłączyć w menu, bateria padała "zaraz", mam nadzieję że przy BT będzie mniejsze zużycie energii.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #265
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    totamten tu są moje spostrzeżenia co do puszek:

    https://www.canon-board.info/threads...e%C5%BCenia%29

    Co do systemów, to zdecydowałem się na obydwa... Było to możliwe po sprzedaży całego mojego dotychczasowego sprzętu do Canona EF (ogromna strata ale cóż). Jako, że do EOS R nie ma za wiele obiektywów, to posiadam RF 24-105 i 35 1.8 - przyznam, że do moich celów (foto krajobrazowa, architektura i makro) nie jest to zbyt rozbudowany zestaw. Moim podstawowym obiektywem zawsze był szeroki 16-35 4.0, a tu najszerzej 24mm - ze zbliżeniem też bida bo maks 105 mm.

    Dlatego aktualnie skupiłem się na kompletowaniu zestawu do A7RIII i tu jest większy wybór. Kompletowanie zaczynam od szerokiego. Długo się zastanawiałem nad 12-24 i 16-35 4.0, padło na ten pierwszy ale oddałem go i wezmę jednak 16-35 4.0. Zawszę fotografuję z polaryzatorem a do 12-24 to odpada (jest jedynie absurdalnie wielki system nisi S5, który odpada bo jest całkowicie niepraktyczny, nawet dekla na polar nie ma). Kiedyś poszerzę zestaw o Laowę 10-18 z polarem Haida. Do tego w przyszłości 50mm 2.8 makro, 85mm 1.8 i 70-300.

    Co do sesji - kolory z sony bardzo ładne, drugim body nie fociłem ja więc trudno mi ocenić wyniki zdjęć. Kolory są najładniejsze wg mnie gdy podbija się nasycenie w programach dedykowanych do sony i canona.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 11-04-2019 o 10:58

  6. #266
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    totamten tu są moje spostrzeżenia co do puszek:

    https://www.canon-board.info/threads...e%C5%BCenia%29

    Co do systemów, to zdecydowałem się na obydwa... Było to możliwe po sprzedaży całego mojego dotychczasowego sprzętu do Canona EF (ogromna strata ale cóż). Jako, że do EOS R nie ma za wiele obiektywów, to posiadam RF 24-105 i 35 1.8 - przyznam, że do moich celów (foto krajobrazowa, architektura i makro) nie jest to zbyt rozbudowany zestaw. Moim podstawowym obiektywem zawsze był szeroki 16-35 4.0, a tu najszerzej 24mm - ze zbliżeniem też bida bo maks 105 mm.

    Dlatego aktualnie skupiłem się na kompletowaniu zestawu do A7RIII i tu jest większy wybór. Kompletowanie zaczynam od szerokiego. Długo się zastanawiałem nad 12-24 i 16-35 4.0, padło na ten pierwszy ale oddałem go i wezmę jednak 16-35 4.0. Zawszę fotografuję z polaryzatorem a do 12-24 to odpada (jest jedynie absurdalnie wielki system nisi S5, który odpada bo jest całkowicie niepraktyczny, nawet dekla na polar nie ma). Kiedyś poszerzę zestaw o Laowę 10-18 z polarem Haida. Do tego w przyszłości 50mm 2.8 makro, 85mm 1.8 i 70-300.

    Co do sesji - kolory z sony bardzo ładne, drugim body nie fociłem ja więc trudno mi ocenić wyniki zdjęć. Kolory są najładniejsze wg mnie gdy podbija się nasycenie w programach dedykowanych do sony i canona.
    Zastanawiam się dlaczego zdecydowałeś się na A7R3 a nie np. A7M3.

    Dla mnie wybór A7R3 to duże wydruki (i czasem crop) a więc duża rozdzielczość, duża ostrość. Stąd 42 Mpix i matryca R.
    Ale taki system by "mógł się wykazać" wymaga obiektywów które taką rozdzielczość przenoszą.
    Dla mnie 16-35/4 a szczególnie 70-300 byłby z tych względów nie do przyjęcia.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-04-2019 o 09:03
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #267
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Chodzi mi o funkcję crop, dla mnie im więcej mogę wykadrować tym lepiej.

  8. #268
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Mnie raczej dziwi przejście na bezlustra innej firmy, zmiana systemu w momencie gdy wiemy, że Canon wszedł w bezlustra FF.
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale taki system by "mógł się wykazać" wymaga obiektywów które taką rozdzielczość przenoszą.
    Dla mnie 16-35/4 a szczególnie 70-300 byłby z tych względów nie do przyjęcia.
    Pytanie. Masz do wyboru: A7R i "słabszą" optykę i A7 z topową optyką.
    Gdzie będziesz miał więcej detalu?

    To, że lepiej mmiec więcej Mpx i lepsze obiektywy niz mniej Mpx i gorsze szkła to jasne jak słońce.
    Kolega wybrał dobrze, stopniowo będzie wymienia szkła. Nie każdy ma od razu kasę na wszystko.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #269
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Zaraz zaraz, nie mam zamiaru nic wymieniać Chodzi mi o lekkie obiektywy i dla mnie zestaw: Laowa 10-18, Sony/Zeiss 16-35 4.0, Sony 50 2.8 makro, Sony 85 1.8 i Sony 70-300 (tu kiedyś ew. rozważam 100-400) jest skończonym zestawem dostosowanym do moich potrzeb.

  10. #270
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Sony A7R III

    Po aktualizacji - Animal Eye-AF działa również na wymarłych zwierzętach

    https://www.youtube.com/watch?v=GSVYUhDq2-o

    Na "domowych" również

    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-04-2019 o 10:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 27 z 36 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •