Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 181

Wątek: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

  1. #81
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Może odwołają Olimpiadę (tzn igrzyska olimpijskie). Premiery flagowców Nikona były zawsze (małe wyjątki i to dawno) co 4 lata, przed igrzyskami.

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    przyznam sie , ze Termin premiery jakiegokolwiek z aparatow jest mi bez znaczenia.
    czy to bedzie wkrotce czy np 6 miesiecy pozniej - wszystko mi jedno, sadze ze dla zdecydowanej wiekszosci nie jest to Problemem.
    Akurat Nikon mial zawsze modele na najwyzszym osiagalnym poziomie , wiec zarzutow robic nie ma powodu .

    troche gorzej z canonem , ktory z wyjatkiem 1dx mial opoznienie w rozwoju technicznym , ale aktualnie nadrobil sporo i wyprzedzenie w rozowju ceny aparatow.

    wiadomo, ze nie ma rewolucyjnych przemian w konstrukcji aparatow , jest raczej Drobna ewolucja. Firmy wprowadzaja nowe modele tak czesto , jak czesto ma to sens , czyli zmiany beda zauwazalne i oplacalne kupujacycm.
    wspolczesnie produkowanymi aparatami mozna fotografowac wiele lat ,bez kompleksu gorszej jakosci obrazowania , o ile sie wczesniej nie wyeksploatuja .

    kiedy bedzie , wtedy bedzie - Egal.
    Moze byc za rok , tyle razy czekalem na aparat , lata mijaly i nic , wiec nauczylem sie cierpliwosci i korzystania z tego co mam.

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Według Tony@Chelsea Northrup z powodu koronawirusa COVID-19 rok 2020 będzie trudny dla segmentu foto w różny sposób dla różnych producentów a w roku 2021 będzie lepiej.
    Ale mogą nie przetrwać Nikon i Oli

    https://www.mirrorlessrumors.com/how...n-fuji-others/
    Jak Coronavirus wpłynie na Sony, Canon, Nikon, Fuji i innych

    Koronawirus COVID-19 uderzył w giełdy na całym świecie i może poważnie zaszkodzić producentom aparatów fotograficznych i całej społeczności fotograficznej. Na tym zdjęciu W odcinku podcastu Tony i Chelsea Northrup badają wpływ koronawirusa na możliwości produkcyjne Canon, Nikon, Sony, Fujifilm i innych producentów aparatów. Dyskutują także o możliwości odwołania igrzysk olimpijskich oraz o tym, jak zamknięcia w Japonii wpłyną na rozwój technologii.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-03-2020 o 12:58
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #84
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    histeria z tego powodu czyni chyba wieksze spustoszenie niz sam Virus.
    tysiace ludzi koczuja na lotniskach , granicach.

    Choc z drugiej strony zyje sie przyjemniej - jade na rowerze po zakupy , puste ulice , w sklepie 2 , 3 osoby , bez kolejki do kas , dobre zaopatrzenie - zyc nie umierac.

    rocznie na grype umiera ok 2 miliony ludzi , malo kto na to zwraca uwage.
    szacuje sie,ze na covid umrze ok 500 tys - 4 razy mniej.

    nie ignoruje niebezpieczenstwa , ale z tym bedziemy zyc dziesiatki lat.

    Szczepionka juz jest - Maja ja chinczycy , mieli ja austriacy , ale firme wykupili amarykanie i ... zaprzestali rozwoju .
    Zaraz bedzie w Niemczech , glowny udzialowiec ( m,inn . wlascicel nielubianego przez kibicow klubu pilkarskiego ) , nie zdecydowal sie na sprzedaz firmy amerykanom , gdyz ci zastrzegli sobie , ze sprzedaz szczepionki tylko na rynek amerykanski. A on chce oferowac ja globalnie.

    za 2 miesiace malo kto bedzie pamietal o covid.

    Poniewaz sa spadki na gieldach , masa towarowa musi taniec . Zaczna sie za pare miesiecy wzrosty - ceny beda wracac do normy.

    mnie bardziej martwi rozleniwienie europy - to jest cien pracowitosci jak mieli europejczycy przed laty. Za kilkanascie lat beda szukac zajecia w pracowitej Polsce.

    howk.

  5. #85
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    no wlasnie , nastepna ofiara wirusa , czego nie podano w wiadomosciach.

    We wlasnym mieszkaniu Zmarl pan Jozef G . , przygnieciony przez 300 kg makaronu i 150 kg ryzu.

  6. #86
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Według Tony@Chelsea Northrup z powodu koronawirusa COVID-19 rok 2020 będzie trudny dla segmentu foto w różny sposób dla różnych producentów a w roku 2021 będzie lepiej.
    Ale mogą nie przetrwać Nikon i Oli
    Wiesz daleko mi do tego Pana ale nawet taki szaraczek jak ja mieszkający na kompletnej prowincji jestem w stanie wygłaszać podobne truizmy. Jak ludzie nie będą mieli pracy, a firmy poupadają to mało kogo będzie interesował zakup takich dóbr jak aparat - szczególnie że każdy jakiś już posiada. To zresztą działało już przed tym kryzysem, a biorąc pod uwagę co nam fundują bezmyślni rządzący to czeka nas gospodarczy armagedon przy którym problemy firm foto będą totalnym marginesem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #87
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    W samo_kwarantannie dobry humor potrzebny !

    Po prostu dla zabawy: co, jeśli Sony naprawdę robi nowy A9r za pomocą tego nowego czujnika Sony 102 MP?

    https://www.sonyalpharumors.com/just...102-mp-sensor/

    Teraz, 17:30
    Czy chciałbyś kupić High End A9r z nową, większą obudową i tym nowym czujnikiem 102MP?

    na 485 głosujących 59% (286) jest za.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-03-2020 o 18:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    50% mniejsza sprzedaż aparatów bezlusterkowych w Japonii z powodu wybuchu koronawirusa

    https://www.sonyalpharumors.com/marc...irus-outbreak/

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #89
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    50% mniejsza sprzedaż aparatów bezlusterkowych w Japonii z powodu wybuchu koronawirusa

    https://www.sonyalpharumors.com/marc...irus-outbreak/

    jp
    za to przeszlo 10-cio krotnie wzrosla sprzedaz srodkow dezynfekujacych.

    spadla - to wzrosnie.
    wzrosla - to spadnie.

  10. #90
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    sonyalpharumors
    jp
    Nie zaglądałem, ale w ciemno mogę założyć, że dane wskazują, że Sony jest liderem pomimo obecnej sytuacji, i to jednoznacznie dowodzi, że to tylko ta firma robi najlepsze aparaty i najostrzejsze obiektywy, które dają obraz o niewyobrażalnych dla całej reszty cechach (co mieliśmy okazję widzieć na kilku przykładach)

Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •