Strona 50 z 82 PierwszyPierwszy ... 40484950515260 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #491
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @aptur Twoja radę o niepatrzeniu się w obiektyw wezmę pod uwagę przy następnej okazji...może wyjdzie coś ciekawego

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #492
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Próbowałem już takich zdjęć to była krytyka że nie ma kontaktu z modelką ( grupy FB)... Gdzie najlepiej by było żeby modelka patrzyła?
    Z kolei jak robię zdjęcie z półprofilu a modelka nie patrzy na mnie, to też mi się dostało że to przypadkowy pstryk z boku.
    Sam qrde już nie wiem.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Jak chcesz robić lepsze zdjęcia to nie słuchaj tego, co piszą na grupach FB. W dużej większości są to osoby, które żadnego portretu poza rodziną nie zrobiły i nie mają żadnego doświadczenia w tym zakresie.

    To tak samo, jak rzekomo nie powinno się robić zdjęć pod światło , itp.

    A modelka może patrzyć sobie nawet na podłogę, jeśli taki będzie zamysł autora i nie ma w tym nic złego. Może też zamknąć oczy i też będzie dobrze, jeśli poza i miejsce to uzasadnia.

    Nawet na swoich dzisiejszych fotach celowo ustawiałem tak, aby modelka nie patrzyła w obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-01-2021 o 01:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #493
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    .

    Nawet na swoich dzisiejszych fotach celowo ustawiałem tak, aby modelka nie patrzyła w obiektyw.
    Widziałem...Zdjęcia sztos

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #494

    Domyślnie Odp: Re: Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak chcesz robić lepsze zdjęcia to nie słuchaj tego, co piszą na grupach FB. W dużej większości są to osoby, które żadnego portretu poza rodziną nie zrobiły i nie mają żadnego doświadczenia w tym zakresie.

    To tak samo, jak rzekomo nie powinno się robić zdjęć pod światło , itp.

    A modelka może patrzyć sobie nawet na podłogę, jeśli taki będzie zamysł autora i nie ma w tym nic złego. Może też zamknąć oczy i też będzie dobrze, jeśli poza i miejsce to uzasadnia.

    Nawet na swoich dzisiejszych fotach celowo ustawiałem tak, aby modelka nie patrzyła w obiektyw.
    Dzięki panie Andrzeju za kolejną porcję pięknych i edukacyjnych zdjęć, dlatego dziękuję tutaj, bo podałeś w nich praktycznie wszystkie odpowiedzi jak poprawić najczęstsze niedoskonałości zdjęć Pezeta.

  5. #495
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    143.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_4896-Edit.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	1,76 MB
ID:	5680

  6. #496
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    IMHO odblaski w okularach zasłaniające oczy psują zdjęcie; mam ten sam problem jak robię podobne zdjęcia synowi, który nosi okulary. Proszę wtedy by zdjął lub szukam takich kątów, by uniknąć takich odblasków.
    Straszny szum wyszedł, mój R przy ISO 1600 tak nie szumi - odszumiłbym jeszcze.

  7. #497
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Straszny szum wyszedł, mój R przy ISO 1600 tak nie szumi - odszumiłbym jeszcze.
    Polecasz jakaś konkretna metodę, czy luminance niosę w LR wystarczy?
    Obiektyw ma wpływ na zaszumienie?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 15-01-2021 o 15:38

  8. #498
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    eRka wcale mniej nie szumi od RP a przez większą ilość MP szum moim zdaniem jest wyraźniejszy.
    Wracając do tematu zdjęcie robione późną porą ISO 1600. Tak delikatny szum jest( daleko mu do strasznego ! ) wręcz naturalny i nie widzę sensu się go pozbywać. Poza tym Canonony wraz z odszumianiem tracą szybko detal - zwłaszcza suwak od luminacji. Dlatego zawsze mam go na zero, jedynie kolor jako defualt ustawiony.
    Co do zdjęcia to źle się dzieje na twarzy. Zbyt duża expozycjia i żółta plama wokół ust. Mega irytujące tło z prawej strony i sztuczna jak dla mnie "poza" Co do okularów to się z Bangi zgodzę. Chociaż z tym strasznym szumem to przesadził

  9. #499

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Z szumem się zgodze, żeby go nie ruszać. Paskudztwo na okularach faktycznie psuje i twarz jak kolega napisał za jasna i za żółta. Bardzo duża różnica pomiędzy kolorem dłoni a twarzą.
    Czy obiektyw ma wpływ na zaszumienie? Hmm jeśli jes ciemny to musisz mieć wyzsze iso i w ten sposób wpływa szum. Chyba tylko tyle. Reszta "wad" obiektywu wpływa na ostrość, winietę, aberracje, beczkowatość zdjęcia.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #500
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Poprawiłem tę żółtą plamę wokół ust... te światełka rzeczywiście wyglądają kiepsko.

    143b.
    Załącznik 5681
    Załączone miniatury Załączone miniatury _MG_4896-Edit.jpg  


Strona 50 z 82 PierwszyPierwszy ... 40484950515260 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •