Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Witam.

    Nie jestem tu nowy, ale technologia tak poszła do przodu przez ostatnie lata że jestem kompletnie nie na bieżąco. Sprawa jest błacha, potrzebuję kupić body, i ciekaw jestem waszych rekomendacji.

    Fotografowałem już na pierwszych Canonach 1D, przestałem fotografować w czasie gdy obiektem pożądania były pełnomatrycowe 5D. Mam jeszcze działającą 10D, ale rozglądam się za czymś 'nowym'. Mam kilka niezłych szkiełek, np 24-70 2.8L, więc chciałbym nadal móc z nich korzystać. Nie planuję robić jak dawniej reporterki (gdzie w jeden dzień potrafiłem zrobić 2000 zdjęć), ale iść bardziej w kierunku stylizowanych sesji. Fajnie byłoby mieć możliwość nagrywania filmików, mając do dyspozycji te obiektywy które już mam.

    Nie jestem natomiast zwolennikiem technologii która za bardzo ułatwia pracę (ostatnio byłem na sesji gdzie było zbyt ciemno jak na moje stare body, a na nowym Canonie zdjęcia nadal wychodziły jasne i bez szumu), i lubię gdy ograniczenia wyzwalają kreatywność. Ale nie szukałbym na siłę sprzętu który będzie mi utrudniał życie dla zasady. Interesuje mnie robienie zdjęć przemyślanych, niekoniecznie technicznie idealnych (lubię zdjęcia technicznie niedoskonałe).

    Co byście w takim wypadku polecili? Wchodzą w grę zarówno solidne sprzęty używane z górnych półek, jak i nowe ze średnich.

    Dzięki z góry!

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    pomysl nad 5D3 - mozna dosc latwo znalezc niezajechana sztuke za bardzo uczciwe pieniadze (w okolicach 3000~3500 PLN) a to jest fajny pomysl w polaczeniu z 24-70/2.8, po doswiadczeniach z 1D i 10D to bedzie fajnie lezalo w rece.

    opcjonalnie jest tez 6D2 s- troche drozsze, ale tez troche nowoczesniejsze. a ze wzgledu na grupe docelowa tego korpusu tu bedzie latwiej znalezc egzemplarz malo smigany

    jak chcesz z nowych no to 5D4 jest supcio, ale to duuuuzo wiecej niz te ww. zabawki. albo zrob w sklepie przymiarke do R6 i ocen, czy celownik elektroniczny cie nie degustuje za bardzo. to ma zalete pewnego AF (trafia zawsze, nie ma loterii klasycznego fazowego AF) i stabilizacje w matrycy...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 24-05-2022 o 16:50
    www albo tez flickr

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Jakiś czas temu kupiłem 5Ds w sklepie B&H w ramach promocji. Widzę że jest jeszcze 5DsR za około $1600 razem z przesyłką i cłem. Nie wiem ile chcesz wydać i jak boisz się zakupów w USA, ale według mnie to okazja.
    Na alegro widzę chińską ofertę na 5Ds za mniej niż 6000 zł, ale - mimo, że kupiłem parę tanich rzeczy w Chinach - trochę bardziej bym się bał niż kupić w Ameryce.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 021

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    przy kombinowaniu czegokolwiek spoza EU trzeba mocno sie rozeznać w kosztach, ja np. rok temu dowiedziałem się o cłach dampingowych z Chin
    5Ds, 5DIV to fajne propozycje, zwłaszcza Ds (te detale, miazga), jeśli mirrorlesy oferują już zbyt duże ułatwienia. Co komu. Ja już np. nie spojrzę na body bez 4k/50 i śledzenia twarzy /oka, a przesiadka z 6D na R6 była jak przesiadka z tribana na s-worksa :P
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    w jakim budżecie chcesz się zamknąć?
    ebe ebe

  6. #6

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Temat trochę jakby o mnie
    Już dawno wrzuciłem wszystko do szafy i miałem sprzedać, ale ostatnio znowu mi się trochę zachciało dla przyjemności popstrykać.
    Jestem prawie przekonany do Canona RP, ale mając szkła ef nie nie wiem jak bardzo będzie mnie irytowała obecność adaptera...
    Z drugiej strony, chciałbym by było możliwie najlżej, bo znowu nie będzie mi się chciało nosić. No a może 6d mk1 bez adaptera nie będzie aż tak ciężki i zostanie reszta funduszy na jakieś szkiełko...
    Aktualnie mam dziadka 5d i na zewnątrz nawet mi się podoba. Myślałem, że pokocham tylko 35mm, ale RX1R też pójdzie od młotek.
    No i tylko czy RP, czy 6d mk1...

  7. #7

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    Temat trochę jakby o mnie
    Już dawno wrzuciłem wszystko do szafy i miałem sprzedać, ale ostatnio znowu mi się trochę zachciało dla przyjemności popstrykać.
    Jestem prawie przekonany do Canona RP, ale mając szkła ef nie nie wiem jak bardzo będzie mnie irytowała obecność adaptera...
    Z drugiej strony, chciałbym by było możliwie najlżej, bo znowu nie będzie mi się chciało nosić. No a może 6d mk1 bez adaptera nie będzie aż tak ciężki i zostanie reszta funduszy na jakieś szkiełko...
    Aktualnie mam dziadka 5d i na zewnątrz nawet mi się podoba. Myślałem, że pokocham tylko 35mm, ale RX1R też pójdzie od młotek.
    No i tylko czy RP, czy 6d mk1...
    Według mnie bierz RP Z tego co czytałem, to 6d nie dorównuje RP

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 021

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    RP, jest i tak lepszy pod każdym względem od 6D
    przejsciówka - idzie się przyzywczaić
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    przejsciówka - idzie się przyzywczaić

    Zaiste. Po dołożeniu przejściówki do M5 nabrał on ciała i masy 550D.
    Po dołożeniu własnej konstrukcji gripa (bo żaden natywny nie istnieje) wagowo zrobiło się to samo, co C 80D i C 6D, a gabarytowo jest większe. No, ale idzie się przyzwyczaić
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    RP, jest i tak lepszy pod każdym względem od 6D
    przejsciówka - idzie się przyzywczaić
    Taka była pierwsza myśl
    Chyba tylko nie pod względem zasilania.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •