Strona 159 z 260 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169209259 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 581 do 1 590 z 2600

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1581
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 431

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlust

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Po co? Powodów parę by się znalazło. Z mojego punktu widzenia dwa:
    1. Brak konieczności zabawy z adapterami, których wybitnie nie lubię i będę unikał tak długo, jak będę mógł.
    2. Wbudowany "pierścień pośredni" ze szkłami RF - fajna rzecz do makro.
    1. Od zakupu ani razu nie odpiąłem adapteru od R. Przypinasz raz. Zapominasz, że istnieje. Nie przeszkadza w ogóle przy zmianie szkieł.

  2. #1582
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlust

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Po co? Powodów parę by się znalazło. Z mojego punktu widzenia dwa:
    1. Brak konieczności zabawy z adapterami, których wybitnie nie lubię i będę unikał tak długo, jak będę mógł.
    2. Wbudowany "pierścień pośredni" ze szkłami RF - fajna rzecz do makro.
    To się sprowadza ogólnie do tego że wchodzimy w jakąś megakomplikację po to żeby uzyskać to samo co daje kawałek rurki ze stykami - no sorry ale póki co nie kupuję tego konceptu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1583
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pytanie tylko po co? Przecież R5 czy jak go tam zwał - następca 5Dsr będąc bezlustrem ma zapewnioną kompatybilność ze szkłami EF przez adapter. Po co tak komplikować?
    bo jak masz dwa RF-y i piec EF-ow, to w taki korpus R5 zakladasz kazde jak natywne. w R pierniczysz sie z jednym adapterem. mam M-ke, przerobilem, to sie nie nadaje do uzywania M albo EF. albo rybka albo pipka.

    a taki korpus sam by sobie wykrywal co mu zalozyli i stosownie do tego dosuwalby/odsuwalby matryce. zadnych pierscieni psujacych sztywnosc polaczenia, nie tylko z kobylami pokroju 500/4 czy 400/2.8. cos dla majacych worek czerwonych paskow EF i chetnych sprobowac nowych RF.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pomijam już że w dslr coś trzeba będzie zrobić z lustrem - samo przesunięcie matrycy nie wystarczy.
    lustra by przeciez nie bylo.
    www albo tez flickr

  4. #1584
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ale co to za hybryda, to co proponujecie. Komplikowanie mechanizmu po to by wyeliminować przejściówkę. No i jak ta hybryda staje się lustrzanką?

  5. #1585
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale co to za hybryda, to co proponujecie. Komplikowanie mechanizmu po to by wyeliminować przejściówkę.
    dla mnie to przejsciowka jest kombinowaniem. sprawdza sie zeby ja albo raz zalozyc na dobre, albo uzywac na sztywno z jednym szklem. przy wiekszej ilosci szkiel to sie robi niewygodne

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i jak ta hybryda staje się lustrzanką?
    ale chyba niekoniecznie nia ma byc?
    www albo tez flickr

  6. #1586
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Czyli hybryda to ma byc hybrydowe mocowanie? No raczej nie, ja nie widzę sensu. Likwidujemy mechanikę (lustro) by wprowadzic inną mechanikę do przesuwu matrycy? I to tylko po to by wyeliminować przejściówkę, która może być przyspawana do body R bez żadnych problemów z elementami ruchomymi?
    To nie hybryda, to pomyłka

  7. #1587
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Chodzi o to, żeby ludzie na całym świecie to szeroko linkowali i komentowali. Budowanie świadomości marki, seo marketing...i te sprawy. A żadnej hybrydy nie będzie
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1588
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Jestem wrogiem przejściówek, bo nawet na pojedynczym bagnecie bywają problemy z kontaktowaniem styków. Więcej połączeń = gorzej.
    Przejściówka na stałe to kompletny absurd, bo wtedy drugie mocowanie jest bezużyteczne i równie dobrze można od razu mieć korpus odpowiednim bagnetem. A jak chcemy używać drugiego, to wracamy do pierwszej linijki tego posta.

    Co do "megakomplikacji" - w porównaniu ze stabilizacją matrycy rozwiązanie to jest wręcz trywialnie proste. Przesunięcie i zablokowanie w nowej pozycji. Żadnego ruchu w trakcie robienia zdjęcia i tylko jedna oś.

  9. #1589
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlust

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Po co? Powodów parę by się znalazło. Z mojego punktu widzenia dwa:
    1. Brak konieczności zabawy z adapterami, których wybitnie nie lubię i będę unikał tak długo, jak będę mógł.
    2. Wbudowany "pierścień pośredni" ze szkłami RF - fajna rzecz do makro.
    No i AF sensorem...

  10. #1590
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    W takim cudaku musi być miejsce na odsunięcie matrycy
    Robienie grubaśnego korpusu tylko po to, żeby pasowały różne obiektywy to absurd.
    Jeżeli Canon rzeczywiście trwoni energię na ten idiotyzm to dramat
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 159 z 260 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169209259 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •