Strona 216 z 410 PierwszyPierwszy ... 116166206214215216217218226266316 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 151 do 2 160 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2151
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dla filmujących na pewno się przyda. To jest specjalistyczna usługa/modyfikacja dla na prawdę jej potrzebujących. Za bardzo się podniecacie
    Miłego dnia
    moja www

  2. #2152
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    PO przeczytaniu Waszego info i sprawdzeniu, potwierdzam, że pojawił się u mnie klik, którego wcześniej nie było
    A tak poważnie, to naprawdę wcześniej nie zwracałem na to uwagi, a że nie filmuję, ot nie mad dla mnie żadnego znaczenia.
    BTW ciekawe czy ta akcja z wyciszaniem tego za kasę to było zaplanowane, czy tak jakoś wyszło, bo filmowcom przeszkadza... Naprawdę ciekawe.

  3. #2153
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    BTW ciekawe czy ta akcja z wyciszaniem tego za kasę to było zaplanowane, czy tak jakoś wyszło, bo filmowcom przeszkadza... Naprawdę ciekawe.
    Nie pojmuję czemu ta usługa ma być darmo.
    To jakby sobie zażyczyć darmowy tuning układu wydechowego w aucie dla uzyskania przyjemniejszego brzmienia

    PS
    W G7XII można wyłączyć klikanie takiego kółka taką dźwigienką.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 25-05-2019 o 16:16
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #2154
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Hej, takie szybkie pytanie. czy ktoś może używa Canona EOS R z Tamronem 150-600 G2? Jeżeli tak, to jak to współpracuje? Czy problemy z BF/FF w EOSie R z obiektywami nie firmowymi, są tak samo częste jak w lustrzankach?

  5. #2155
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 317

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie pojmuję czemu ta usługa ma być darmo.
    usługa za darmo jest niekonieczna - powinny być dwa typy obiektywów/adapterów jeden dla filmowców, drugi foto (bo tam może klikać) lub przełącznik, a tak to wygląda to na amatorkę ktoś coś projektował (może miał niewielkie doświadczenie i nie wiedział że klikanie przeszkadza filmującym) i nie wymyślił (nieprawdopodobne) a teraz trzeba sporo zabawy żeby to zmienić

  6. #2156
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    usługa za darmo jest niekonieczna - powinny być dwa typy obiektywów/adapterów jeden dla filmowców, drugi foto (bo tam może klikać) lub przełącznik, a tak to wygląda to na amatorkę ktoś coś projektował (może miał niewielkie doświadczenie i nie wiedział że klikanie przeszkadza filmującym) i nie wymyślił (nieprawdopodobne) a teraz trzeba sporo zabawy żeby to zmienić
    Sądzę raczej że to zamierzone. Dzięki temu zwrócili uwagę ludzi że w ogóle to jest i teraz mogą wypuścić adaptery które tego nie będą miały, tak samo bardziej filmowe szkła etc. etc. To niestety bardzo typowe działanie Canona.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #2157
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Widać jak szybko wypuszczali nowy system, skoro takiej opcji klikanie-bez dźwięku nie ma w obiektywach tylko trzeba do robić w serwisie post factum.

    Wie ktoś czy po tej zmianie będzie po prostu bez dźwięku, czy pierścień będzie się obracał jak pierścień ostrości, bez wyraźnego podziału na stopnie jak jest teraz?
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 26-05-2019 o 06:16
    EOS R | RF 24-105

  8. #2158
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    To jakby nic nowego u C.

    Jak tylko zauważą okazję do dodatkowego zarobku to ją wykorzystają. Podobnie było z 5D II i 7D i pokrętłem (100 USD) https://www.swiatobrazu.pl/upgrade-a...bow-22168.html

    Tak samo było z profilem filmowym Canona Log (C Log) również 99 USD w 5D IV https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...rybie-filmowym

    Różnica taka, że obecnie w RF sami stworzyli problem i dodatkowo zarabiają jeszcze na jego rozwiązaniu https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...za-300-zlotych A podają cenę bez podatku VAT i kosztów wysyłki https://www.canon.pl/support/consume...cm:125-1807188

    Nawiasem dodam, że nawet w kilkudziesioletnim heliosie 44 58/2 z 1958 roku mam klikający pierwszy pierścień oraz dodatkowy osobny pierścień do preselekcji przysłony, którym mogę ustawić żądaną przysłonę do której będę ją domykać, albo ustawiać ją płynnie bezstopniowo. Tak więc da się tak zrobić, aby przysłona równocześnie "klikała" oraz ciche bezstopniowe jej ustawianie drugim osobnym pierścieniem. Patent działa na rynku ileś tam dziestu lat

    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-05-2019 o 07:17
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #2159
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dla mnie to śmierdzi taką teorią
    https://wolnemedia.net/zaplanowana-n...nosc-produktu/

    Ogólnie ten konkretny problem mnie nie dotyczy, ale uważam takie działania za chu...owe, ale cóż zrobić. Nie obrazę się, aż tak bardzo za Canona za to, bo co? Kupię Sony? Nie sądzę

  10. #2160
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie obrazę się, aż tak bardzo za Canona za to, bo co? Kupię Sony? Nie sądzę
    Cała ta fikcyjna zadyma, która mało kogo dotyczy, jest po to żebyś jednak kupił.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 216 z 410 PierwszyPierwszy ... 116166206214215216217218226266316 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •