Strona 242 z 410 PierwszyPierwszy ... 142192232240241242243244252292342 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 411 do 2 420 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2411
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    prawdopodobienstwo uszkodzenia migawki jest kilkanascie razy wieksze niz prawdopodobeinstww awarii karty
    Przez całe swoje fotograficzne życie, a jest tego sporo, udało mi się raz stracić kartę, co jest potwierdzeniem tezy wyżej, sam ją złamałem, ale od czasu wynalezienia tych kart jeszcze nie trafiła mi się awaria jej z przyczyn technicznych czy wady, więc lament o drugi slot jest bez sensu. Sprzęt jest świetny i nie da się temu zaprzeczyć, a szukanie tego typu wad jest zwyczajną ignorancją.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  2. #2412
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Karty SD mają często uszkodzenia mechaniczne. Są za delikatne do intensywnego użytkowania. Jeśli ktoś często wkłada i wyciąga swoje karty to warto zwracać uwagę na stan obudowy. Kiedyś kupiłem 7sztuk sandisk ultra i 3 popękały. W serii PRO jeszcze mi się to nie zdarzyło. CF-y nawet te najtańsze są jak na razie niezniszczalne
    Jedyne uszkodzenia danych jakich doświadczyłem były przez tani chiński czytnik. Po wymianie na kingstona już nigdy więcej się to nie zdarzyło.


    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Zgadzam się. Ja dodatkowo zgrywam bezpośrednio z aparatu, bez czytnika zewnętrznego.
    p.s ciekawe jak to jest z kamerunami? Też robią beckup na drugi slot?
    Na ślubie masz 1 kartę, której nie wyjmujesz z aparatu a potem zgrywasz w domu po kablu?
    Miłego dnia
    moja www

  3. #2413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wcale wiecej kart nie oznacza wiecej bezpieczenstwa. Oznacza wieksze ryzyzko popelnienia bledu , awarii.
    no nie zgodze się, wystarczy robić mirror na elementach na których trzymamy dane czy to karty SD w aparacie czy dyski w PC/serwerze, awaria pojedyńczego elementu nie skutkuje utratą danych, tylko trzeba to włączyć / skonfigurować, oczwiście w apracie z 1 slotem SD mirrora robić się nie da

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Kazde dodatkowe urzadzenie jak np dysk zewnetrzny to tylko wieksza szansa utraty danych.
    jeżeli ten dysk wykorzystujemy jako dodatkowy backup to on zwięsza bezpieczeństwa a nie jest zmniejsza...

  4. #2414
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Osobiście tego jeszcze nie stosowałem, ale do backup-u w terenie z kart SD wszędzie bardzo polecają takie ustrojstwo:

    https://www.fotopolis.pl/testy/akces...sku-do-backupu

    Wkładamy kartę, wciskamy 1 guzik i kopiuje całą zawartość. Przy ponownym zgrywaniu kopiuje tylko nowe pliki. Co 2 slotów to w 5dmkIIInigdy nie używałem tego do backup-u, bo ten slot na kartę SD był baaardzo wolny przez co zamulał całą puszkę podczas focenia. Czy w 5dmk4 to poprawiono?
    Przejrzałem opinie użytkowników tego urządzenia na amazonie i na 22 opinie jest 12 krytycznych.

    Zacytuję jedną z nich(z pomocą translatora googla):
    "Właściwie kupiłem produkt, aby opróżnić karty pamięci utknięte w aparatach podczas wakacyjnych podróży lub zapisać je na dysku My Passport Drive między nimi. Ale bez względu na to, jak go używam, pobieranie plików wideo trwa wieczność. Nie wspominając o awariach, które zdarzają się od czasu do czasu. Dlatego absolutnie bezużyteczne......"
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  5. #2415
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    jeżeli ten dysk wykorzystujemy jako dodatkowy backup to on zwięsza bezpieczeństwa a nie jest zmniejsza...
    problem nie tyle w drugim urzadzeniu , co w wiekszym prawdopodobienstwie popelnienia bledu przez czlowieka , obslugujac wiecej urzadzen.


    jak w opisanym wyzej przypadku - kolega myslal , ze zgral zdjecia , w rzeczywistosci nie.

  6. #2416
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Poza technicznymi sprawami, jest też kwestia bezpieczeństwa zdjęć - np. kradzież torby/plecaka. Dla mnie fotopodróże to praca, a zdjęcia to "towar", więc w trasie codziennie wieczorem zgrywam rawy na dysk zewnętrzny (zapisane karty trzymam w innym miejscu niż dysk), by w razie czego, nie zostać z pustymi rękami. Co do kwestii technicznych, to też używam większej ilości kart o mniejszej pojemności (zwykle 8-16gb), by w razie awarii nie stracić zbyt dużo

  7. #2417
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Polecicie jakąś osłonę na ekran? Larmor-ów nie widzę jeszcze nigdzie. Na allego są jakieś po 20zł. Może ktoś już coś takiego kupił?
    Do R-ki pasuje ta od M5, jedyna różnica to taka że w R-ce ten szeroki pasek masz z prawej strony a w M5 z lewej więc wystarczy obrócić osłonę. Wiem co piszę bo sam takiej właśnie używam od maja tego roku. Ja płaciłem w Cyfrowe.pl 44 zł a teraz jest u nich w promocji za 39 zł nie licząc kosztu dostawy.

    GGS LARMOR 4G - Canon EOS M5

    Canon EOS M5

    Canon EOS R

  8. #2418
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #2419
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Do R-ki pasuje ta od M5, jedyna różnica to taka że w R-ce ten szeroki pasek masz z prawej strony a w M5 z lewej więc wystarczy obrócić osłonę. Wiem co piszę bo sam takiej właśnie używam od maja tego roku. Ja płaciłem w Cyfrowe.pl 44 zł a teraz jest u nich w promocji za 39 zł nie licząc kosztu dostawy.

    GGS LARMOR 4G - Canon EOS M5

    Canon EOS M5

    Canon EOS R
    Dzięki. Międzyczasie zamówiłem z allegro za 20zł. Dzisiaj odbiorę, ale jeszcze parę dni poczekam na sam aparat.

    O, coś takiego: https://allegro.pl/oferta/oslona-na-...dShowitemShare
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 19-09-2019 o 17:15
    Miłego dnia
    moja www

  10. #2420
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Poza technicznymi sprawami, jest też kwestia bezpieczeństwa zdjęć - np. kradzież torby/plecaka. Dla mnie fotopodróże to praca, a zdjęcia to "towar", więc w trasie codziennie wieczorem zgrywam rawy na dysk zewnętrzny (zapisane karty trzymam w innym miejscu niż dysk), by w razie czego, nie zostać z pustymi rękami. Co do kwestii technicznych, to też używam większej ilości kart o mniejszej pojemności (zwykle 8-16gb), by w razie awarii nie stracić zbyt dużo
    druga karta nie zabezpiecza przed kradzieza.




    jesli uzywasz jednej karty istnieje jakies ( b. male ) prawdopodobienstwo jej awarii.
    jesli uzywasz kilku kart , prawdopodobienstwo awarii jest kilka razy wieksze.


    jesli uzywasz jednej karty , w przypadku kradziezy stracisz co najwyzej jedna.
    jesli uzywasz kilku kart , w przypadku kradziezy mozesz stracic kilka.

    wieksze jest prawdopodobienstwo zgubienia jednej z wielu kart , niz tylko jednej wlozonej do aparatu.

    nie znajduje zadnego uzasadnienia dla zastapienia jednej karty , kilkoma.

Strona 242 z 410 PierwszyPierwszy ... 142192232240241242243244252292342 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •