Strona 94 z 260 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144194 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #931
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Pytanie czy wizjer będzie 0,39 czy 0,5 "?

  2. #932
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    no z tabelki wynika jak wpysk ze RP lepszy jest - każdy sprzedawca to powie - ma więcej megapiksli a więcej megapiksli to lepiej - video crop tego klient nie zrozumi a nikt mu nawet o tym nie wspomni, ekranik się lepiej odgina, 5 czy 10 fps to i tak tyko wartosci marketingowe obie pewnie sporo się mijają z rzeczywistością, IBIS - to się pominie mówiąc że w canonie obiektywy mają stabilizację, uszczelnienie no cóż - i wychodzi że RP lepszy - trzeba będzie wybudować dodatkowe fabryki taki będzie popyt.

  3. #933
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Pościągałem sobie trochę rawów z Sony A7III i A7RIII, popróbowałem z nimi coś porobić w LR i powiem tak: zakres dynamiczny mega, canon daleko w tyle, iso podobnie, ostrość - super. Aparaty mają sporą przewagę w możliwościach, stabilizacji itd. ale... albo to kwestia tego, że całe życie obrabiam tylko pliki z canonów i nie potrafię obrobić ładnie rawa z sony albo te kolory mi nie leżą. Porównam szumiącego, przepalonego rawa z canona z pięknym, gładkim z sony to i tak mi bardziej leży ten z canona. Po prostu kocham te kolory. Pewnie są daleko od rzeczywistości, ale są po prostu piękne :> Może to w tym leży duża sprzedaż Canona, mimo ich ubogich możliwości w porównaniu do wypasionych soniaków? Na sony mocno rzuca się w oczy zieleń, żółć, przy podnoszeniu nasycenia to mocno razi. Jak ktoś się bawi w portrety, miesza w split tonning to mu pewnie nie przeszkadza, ale ja focę głównie krajobrazy, architekturę i tu pewnie by mnie to raziło, albo bym się musiał mocno przestawić na obróbkę plików sony.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 09-02-2019 o 10:26

  4. #934
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    do ceny sony trzeba jeszce doliczyć cene takich wynalazków - link może się przydać na forum mamy sporo użytkowników

    https://www.diyphotography.net/this-...eating-issues/

  5. #935
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Pościągałem sobie trochę rawów z Sony A7III i A7RIII, popróbowałem z nimi coś porobić w LR i powiem tak: zakres dynamiczny mega, canon daleko w tyle, iso podobnie, ostrość - super. Aparaty mają sporą przewagę w możliwościach, stabilizacji itd. ale... albo to kwestia tego, że całe życie obrabiam tylko pliki z canonów i nie potrafię obrobić ładnie rawa z sony albo te kolory mi nie leżą. Porównam szumiącego, przepalonego rawa z canona z pięknym, gładkim z sony to i tak mi bardziej leży ten z canona. Po prostu kocham te kolory. Pewnie są daleko od rzeczywistości, ale są po prostu piękne :> Może to w tym leży duża sprzedaż Canona, mimo ich ubogich możliwości w porównaniu do wypasionych soniaków? Na sony mocno rzuca się w oczy zieleń, żółć, przy podnoszeniu nasycenia to mocno razi. Jak ktoś się bawi w portrety, miesza w split tonning to mu pewnie nie przeszkadza, ale ja focę głównie krajobrazy, architekturę i tu pewnie by mnie to raziło, albo bym się musiał mocno przestawić na obróbkę plików sony.
    Poszukaj na YT filmu gdzie gość robi eksperyment z kolorami. W ślepej próbie (ludzie nie wiedzieli z jakiego aparatu pochodzi zdjęcie) najlepiej oceniane były kolory Sony lub Fuji (nie pamiętam, ale obie marki były sporo przed Canonem i Nikonem). A jak zdjęcia zostały podpisane to właściciele Canonów zaczęli nagle wskazywać, że najlepsze są z Canona. Taki lokalny patriotyzm .
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  6. #936
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kolory z jpgów mnie nie interesują. Chodzi mi o to co widzę w LR w kwestii kolorów raw, ile mogę z tego wyciągnąć z nasyceniem itd.

  7. #937
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Poszukaj na YT filmu gdzie gość robi eksperyment z kolorami. W ślepej próbie (ludzie nie wiedzieli z jakiego aparatu pochodzi zdjęcie) najlepiej oceniane były kolory Sony lub Fuji (nie pamiętam, ale obie marki były sporo przed Canonem i Nikonem). A jak zdjęcia zostały podpisane to właściciele Canonów zaczęli nagle wskazywać, że najlepsze są z Canona. Taki lokalny patriotyzm .
    Tak. Natomiast jest jeszcze coś takiego jak ogólny odbiór obrazka. Ja używając lata Sony i Canona nie zawsze rozpoznaję czym było robione ale są sytuacje kiedy ze zdjęciami z Sony walczę, bo ciągle mi coś nie pasuje z kolorem. Z Canona mam z tym problem bardzo rzadko. Do tego zdjęcia z Canon odbieram jako bardziej naturalne. Inna rzecz że z kolei nasycone jpgi z Sony na ogół ludziom się bardziej podobają.
    Przy tym ja dziwny jestem, bo z rawa korzystam tylko jak muszę . Może już starość mnie dopada i wrodzone lenistwo powoduje że chcę cieszyć się gotowym zdjęciem a nie tracić życie przy kompie .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #938
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    BTW: dwa sloty w puszce entry level - ktoś tu chyba za wcześnie wstał ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #939
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Poszukaj na YT filmu gdzie gość robi eksperyment z kolorami. W ślepej próbie (ludzie nie wiedzieli z jakiego aparatu pochodzi zdjęcie) najlepiej oceniane były kolory Sony lub Fuji (nie pamiętam, ale obie marki były sporo przed Canonem i Nikonem). A jak zdjęcia zostały podpisane to właściciele Canonów zaczęli nagle wskazywać, że najlepsze są z Canona. Taki lokalny patriotyzm .
    Tony zaczyna swój pokaz od ustalenia, że z dwóch zdjęć ludzie preferują cieplejsze. Następnie prezentuje zdjęcia w taki sposób, że te z Sony są cieplejsze od Canona. No i mamy wynik.
    Zaletą Canona jest brak problemów z kolorem skóry ludzi rasy białej. Dobrze rozróżnialne są odcienie czerwieni. Niebo nie zawiera zbyt dużo cyanu.
    Ale zieleń jest licha a ta po wyciągnięciu z cieni jeszcze gorsza. Dla mnie to główna wada.
    Matryca w R za to dobrze odzyskuje kolor z lekkich przepaleń. Tego kiedyś w Canonie nie było.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #940
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Poszukaj na YT filmu gdzie gość robi eksperyment z kolorami. W ślepej próbie (ludzie nie wiedzieli z jakiego aparatu pochodzi zdjęcie) najlepiej oceniane były kolory Sony lub Fuji (nie pamiętam, ale obie marki były sporo przed Canonem i Nikonem). A jak zdjęcia zostały podpisane to właściciele Canonów zaczęli nagle wskazywać, że najlepsze są z Canona. Taki lokalny patriotyzm .
    A na czyje zlecenie ten film był kręcony?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 94 z 260 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144194 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •