Strona 39 z 97 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #381
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Ogólnie wyniki Afa z 50 RF biorąc pod uwagę cenę całego zestawu i warunki testowe są wyjątkowo słabe.
    jakie to ma realne znaczenie?

    jesli ktos kupi 50/1.2 do focenia bardzo szczegolowych obiektow (a to raczej nie do matrycy 26Mpix tylko co najmniej 30Mpix) to przymknie szklo do minimum f/4, i wtedy GO przykrywa ewentualny rozrzut.

    jesli ktos kupi je do focenia f/1.2 do f/2.8 to kluczowa zaleta tego szkla jest jego znakomity mikrokontrast przy zachowaniu pieknego odwzorowanie nieostrosci (albo odwrotnie: piekny bokeh a mimo to swietny mikrokontrast). w tym momencie nawet 15% roznicy w rozdzielczosci ma znikome znaczenie praktyczne. dla tego co ten obiektyw potrafi zrobic.

    chcialbym zobaczyc podobny test trafnosci w zestawach RP + 50/1.8 STM i R + 50/1.2, wtedy bedzie mozna wyciagac jakies dalej idace wnioski. bezlusterkowiec nie powinien miec takiego rozrzutu, tu zgoda.

    inna kwestia... dla mnie zestaw RP + 50/1.2 to jest abstrakcja, nie widze wielu jego nabywcow. dla tego szkla kupuje sie porzadny i duzy korpus (i tutaj R sie tylko "zalapuje" na ta kategorie), a klasyczny odbiorca korpusu RP to jest 24-240 albo jak sie szarpnie 24-105, a najpewniej tak czy siak adoptowane EF-y. wiec wszelkie testy zestawu RP + 50/1.2 sa IMHO czysta teoria... tak jak testowac 800D z 70-200/2.8 III i wydawac na tej podstawie opinie o AF korpusu nie robmy sobie jaj z pogrzebu, RP to tez tylko wydmuszkowaty Rebel :/
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 18-06-2019 o 09:17
    www albo tez flickr

  2. #382

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jakie to ma realne znaczenie?
    Jak, jakie? Nieostre/mniej ostre niż powinny być zdjęcia??? Poza tym test był przeprowadzany na f2.8 więc ciekawe co by wyszło na f1.2.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jesli ktos kupi 50/1.2 do focenia bardzo szczegolowych obiektow (a to raczej nie do matrycy 26Mpix tylko co najmniej 30Mpix) to przymknie szklo do minimum f/4, i wtedy GO przykrywa ewentualny rozrzut.
    Co za bzdury... A jak ktoś kupi ten zestaw do robienia portretów na f/1,2-2 to ostrości nie będzie miał tam gdzie chce w dużej części fot.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...bezlusterkowiec nie powinien miec takiego rozrzutu, tu zgoda.
    I to jest clou sprawy. Bezlustra miały rozwiązywać kwestie loteryjności AFa, a jak widać z rzeczywistością ma to niewiele wspólnego.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    inna kwestia... dla mnie zestaw RP + 50/1.2 to jest abstrakcja, nie widze wielu jego nabywcow. dla tego szkla kupuje sie porzadny i duzy korpus (i tutaj R sie tylko "zalapuje" na ta kategorie), a klasyczny odbiorca korpusu RP to jest 24-240 albo jak sie szarpnie 24-105, a najpewniej tak czy siak adoptowane EF-y. wiec wszelkie testy zestawu RP + 50/1.2 sa IMHO czysta teoria... tak jak testowac 800D z 70-200/2.8 III i wydawac na tej podstawie opinie o AF korpusu nie robmy sobie jaj z pogrzebu, RP to tez tylko wydmuszkowaty Rebel :/
    To jest Twoje postrzeganie rzeczywistości, które może mieć guzik wspólnego ze sposobem myślenia innych ludzi.
    Ostatnio edytowane przez technik8pl ; 18-06-2019 o 09:44
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  3. #383
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon EOS RP

    Osobiście to byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków na temat niecelnego AFa w Canonie RP na podstawie testu Optycznych. Każdy kto używał bezlusterkowca doskonale wie, że tam gdzie ostrość zostanie ustawiona w konkretnym punkcie - tam dokładnie będzie i nic tego nie zmieni. W RP jest kilka możliwości celowania w punkt: "wybór ręczny: AF punktowy (obszar ustawiania ostrości jest mniejszy niż w przypadku tradycyjnego 1-punktowego AF) , wybór ręczny: 1-punktowy AF oraz rozszerzony i strefowy. Jakiego pomiaru użyli Optyczni nie wiadomo. Nie zdarzyło mi się do tej pory, aby przy punktowym pomiarze ostrości pojedynczą ramką AFa obiekt był nieostry w miejscu ostrzenia (niezależnie, czy jest to f/1.2, czy f/8).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-06-2019 o 11:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #384
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Bezlustra miały rozwiązywać kwestie loteryjności AFa, a jak widać z rzeczywistością ma to niewiele wspólnego.
    Bezlustra są wolne od FF/BF, to nie jest równoznaczne z tym, że AF trafia zawsze. To są dwie zupełnie różne kwestie.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #385
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Osobiście to byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków na temat niecelnego AFa w Canonie RP na podstawie testu Optycznych...
    I to jest niestety prawda. Chłopaki zapewne wykonują pomiary bardzo rzetelnie, ale mają zerowe pojęcie o fotografii. Czasem trzeba się zgodzić z różowym tygrysem

  6. #386
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Test AF powinien być przeprowadzony na RF 35/1.8.
    [wcześniej testowali AF na EF 35/2 IS]

    Canon Polska powinien zadbać aby takie dodatkowe pomiary zostały zrobione.
    Podpiszę się za tym w komentarzach.

    Bo jak tak https://www.optyczne.pl/upload2/229162_CRPAF1.png to wygląda -to po co nam bezlusterkowiec?
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 18-06-2019 o 12:21

  7. #387

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bezlustra są wolne od FF/BF, to nie jest równoznaczne z tym, że AF trafia zawsze. To są dwie zupełnie różne kwestie.
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Każdy kto używał bezlusterkowca doskonale wie, że tam gdzie ostrość zostanie ustawiona w konkretnym punkcie - tam dokładnie będzie i nic tego nie zmieni.
    Mam 24Lii. Obiektyw sam w sobie po podpięciu do lustra przez cały jego żywot u mnie wykazywał znaczny ff. Na 5d2/6d/6d2 w mikroregulacji zawsze musiałem ustawić wartość ok +12..+15 w zależności od body i było ok. Po podpięciu tego szkła do eosa R zestaw jest nieużywalny. Ostrząc na obiekt (większy od ramki AFa, kontrastowy itp...) oddalony o ok. 20 metrów ostrość jest z 7 metrów bliżej. Więc co w takiej sytuacji Panowie? Ogólnie sytuacja mi nie przeszkadza zbytnio, ponieważ prawie tego szkła nie używam i równie dobrze mógłbym się go pozbyć, ale ciekawi mnie co jest tego przyczyną. Czy ktoś coś więcej może powiedzieć? Dzwoniłem na żytnią z prośbą o połączenie z technikiem ale niestety "nie łączą z technikami".
    A i jeszcze... pamiętam jak po zakupie 6d2 testowałem go z 24L pod kątem AFa to na live view też były jakieś jaja. Nie drążyłem specjalnie tematu bo domyślnym systemem Afa jest tam co innego.


    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I to jest niestety prawda. Chłopaki zapewne wykonują pomiary bardzo rzetelnie, ale mają zerowe pojęcie o fotografii. Czasem trzeba się zgodzić z różowym tygrysem
    Serio jak czytam takie pie$@#&*nie, to mi się tu odechciewa pisać tu czegokolwiek. Zapewne prowadząc jeden z największych portali związany z tematyką foto mają zerowe pojęcie o fotografii. Z ciekawości przejrzałem Twoje ostatnie wpisy na tym forum, no bo skoro naklepałeś ponad 1400 postów to musisz być wybitnym specjalistą w dziedzinie foto w przeciwieństwie do gości z optyczne.pl. Szkoda tylko, że na kilkanaście ostatnich postów część z nich dotyczy jakichś różowych tygrysów (ewentualnie pink tigerów), autostrad itp bzdur. Także jak nie masz nic do pisania to nie pisz.

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta

    Bo jak tak https://www.optyczne.pl/upload2/229162_CRPAF1.png to wygląda -to po co nam bezlusterkowiec?
    Otóż to.
    Ostatnio edytowane przez technik8pl ; 18-06-2019 o 12:19
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  8. #388
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Mam 24Lii. Obiektyw sam w sobie po podpięciu do lustra przez cały jego żywot u mnie wykazywał znaczny ff. Na 5d2/6d/6d2 w mikroregulacji zawsze musiałem ustawić wartość ok +12..+15 w zależności od body i było ok. Po podpięciu tego szkła do eosa R zestaw jest nieużywalny. Ostrząc na obiekt (większy od ramki AFa, kontrastowy itp...) oddalony o ok. 20 metrów ostrość jest z 7 metrów bliżej. Więc co w takiej sytuacji Panowie? Ogólnie sytuacja mi nie przeszkadza zbytnio, ponieważ prawie tego szkła nie używam i równie dobrze mógłbym się go pozbyć, ale ciekawi mnie co jest tego przyczyną. Czy ktoś coś więcej może powiedzieć? Dzwoniłem na żytnią z prośbą o połączenie z technikiem ale niestety "nie łączą z technikami".
    A i jeszcze... pamiętam jak po zakupie 6d2 testowałem go z 24L pod kątem AFa to na live view też były jakieś jaja. Nie drążyłem specjalnie tematu bo domyślnym systemem Afa jest tam co innego.
    nie spotkalem sie z obiektywem, ktory w LV AF by robil jaja. 6D2, 750D, M5, z korpusow ktore maja AF w LV, bo wynalazki typu 6D czy 5D2 pomijam, tam to byl ficzer na papierze.

    mam taki, z ktorego pracy w LV nie jestem zbyt podekscytowany (50/1.4) chociaz i w kontrastowym AF to nie jest demon precyzji/szybkosci. ale nadal daleko temu do kompletnego rozjazdu, bo w LV (w 6D2) nawet ten 50/1.4 trafia w punkt ktory mu pokaze. tylko ten punkt jest na tyle duzy, ze to nie zawsze jest dokladnie to samo miejsce, ktore mialem na mysli, wiec niestety nadal trzeba focic z glowa...


    jestes pewny ze z tym 24/1.4 jest wszystko w porzadku?



    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Serio jak czytam takie pie$@#&*nie, to mi się tu odechciewa pisać tu czegokolwiek. Zapewne prowadząc jeden z największych portali związany z tematyką foto mają zerowe pojęcie o fotografii. Z ciekawości przejrzałem Twoje ostatnie wpisy na tym forum, no bo skoro naklepałeś ponad 1400 postów to musisz być wybitnym specjalistą w dziedzinie foto w przeciwieństwie do gości z optyczne.pl.
    Szkoda tylko, że na kilkanaście ostatnich postów część z nich dotyczy jakichś różowych tygrysów (ewentualnie pink tigerów), autostrad itp bzdur. Także jak nie masz nic do pisania to nie pisz.
    to co, mam zaczac wystawiac ostrzezenia za wycieczki personalne?
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 18-06-2019 o 12:35
    www albo tez flickr

  9. #389
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Serio jak czytam takie pie$@#&*nie, to mi się tu odechciewa pisać tu czegokolwiek. Zapewne prowadząc jeden z największych portali związany z tematyką foto mają zerowe pojęcie o fotografii. Z ciekawości przejrzałem Twoje ostatnie wpisy na tym forum, no bo skoro naklepałeś ponad 1400 postów to musisz być wybitnym specjalistą w dziedzinie foto w przeciwieństwie do gości z optyczne.pl. Szkoda tylko, że na kilkanaście ostatnich postów część z nich dotyczy jakichś różowych tygrysów (ewentualnie pink tigerów), autostrad itp bzdur. Także jak nie masz nic do pisania to nie pisz.
    Nie mów proszę co kto ma pisać na forum, bo to nie Twoja rola tutaj. Jak będziesz dalej serwował tak agresywne wpisy to się pożegnamy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #390

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie spotkalem sie z obiektywem, ktory w LV AF by robil jaja. 6D2, 750D, M5, z korpusow ktore maja AF w LV, bo wynalazki typu 6D czy 5D2 pomijam, tam to byl ficzer na papierze.

    mam taki, z ktorego pracy w LV nie jestem zbyt podekscytowany (50/1.4) chociaz i w kontrastowym AF to nie jest demon precyzji/szybkosci. ale nadal daleko temu do kompletnego rozjazdu, bo w LV (w 6D2) nawet ten 50/1.4 trafia w punkt ktory mu pokaze. tylko ten punkt jest na tyle duzy, ze to nie zawsze jest dokladnie to samo miejsce, ktore mialem na mysli, wiec niestety nadal trzeba focic z glowa...
    Tak zdecydowanie trzeba myśleć gdzie i na co się ostrzy, bo cudów nadal nie ma.


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jestes pewny ze z tym 24/1.4 jest wszystko w porządku?
    Ciężko mi na o to pytanie odpowiedzieć - chyba tak. Jestem pierwszym właścicielem, nigdy nie upadł i nic z tego typu rzeczy. Tak jak wspominałem na każdym z dslr'ów wykazywał/wykazuje front focus ale mikroregulacja załatwiała/załatwiła sprawę...no może z pominięciem 5d2, bo tam zawsze było dosyć loteryjnie. No ale też ani 5d2 ani 24Lii nigdy nie miały zbyt pozytywnych komentarzy na temat AFa.
    Kiedyś natknąłem się w necie na forum, gdzie ktoś pisał, że te szkła z początku produkcji (kilka pierwszych lat) miały problem z modułem AF i w późniejszym okresie Canon to po cichu naprawił. Nie jest to natomiast żadne potwierdzone info i proszę nie traktować tego w żadnym wypadku jako pewnik. Ogólnie w necie można znaleźć opinie użytkowników tego szkła chwalących obiektyw za nieomylność AFa jak i te zupełnie przeciwstawne. Więc nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to co, mam zaczac wystawiac ostrzezenia za wycieczki personalne?
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie mów proszę co kto ma pisać na forum, bo to nie Twoja rola tutaj. Jak będziesz dalej serwował tak agresywne wpisy to się pożegnamy.
    Bardzo proszę. Szkoda tylko, że tak samo nie pilnujecie merytoryki na tym forum. Żeby doszukać się jakichś konkretnych informacji trzeba przekopać tonę postów nie na temat.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

Strona 39 z 97 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •