Strona 49 z 149 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1490

Wątek: Canon EOS R6

  1. #481
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Witam. Jestem właśnie na etapie zakupu r6, może nawet dzisiaj zamówię i miałby kilka pytań, jeżeli było na ten temat wcześniej wybaczcie, wątek jest już dosyć obszerny. Czy baterie LP-E6 (np z 6dII) pasują do r6, pozostał mi jeden zamiennik Hamy i dobrze byłoby móc go wykorzystać, kolejna sprawa czy na ładowarce z zestawu r6 można ładować zamienniki, jeżeli tak to czy też te "stare" np z 6d. Ostatnia sprawa pierścień EF/RF jak dzisiaj wygląda sprawa zakupu, wyczytałem, że jest spory okres oczekiwania ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem co pisaliście wcześniej, że jeżeli zakup był chyba do listopada to można go było dostać free? jak to teraz wygląda?

  2. #482

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    Witam. Jestem właśnie na etapie zakupu r6, może nawet dzisiaj zamówię i miałby kilka pytań, jeżeli było na ten temat wcześniej wybaczcie, wątek jest już dosyć obszerny. Czy baterie LP-E6 (np z 6dII) pasują do r6, pozostał mi jeden zamiennik Hamy i dobrze byłoby móc go wykorzystać, kolejna sprawa czy na ładowarce z zestawu r6 można ładować zamienniki, jeżeli tak to czy też te "stare" np z 6d. Ostatnia sprawa pierścień EF/RF jak dzisiaj wygląda sprawa zakupu, wyczytałem, że jest spory okres oczekiwania ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem co pisaliście wcześniej, że jeżeli zakup był chyba do listopada to można go było dostać free? jak to teraz wygląda?
    Rozumiem, że będziesz kupować je w Hongkongu i masz obawy, czy nie znając chińskiego warto dzwonić do sklepu zadając te pytania, bo w Polsce w każdym sklepie internetowym, w którym byś do handlowca powiedział, że już jesteś gotów na ich stronie z maszynką za ponad 12 tysi kliknąć "kupuję", tylko masz 3 pytania, usłyszałbyś odpowiedź i zapewnienie, że sklep dodatkowo doda ci akumulator zamiennik gratis.

  3. #483
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Udało mi się dodzwonić do innego sklepu i jedyna wątpliwość jaka pozostała to taka, że Pan nie był pewny czy ładowarka r6 nie ładuje "starych" aku, czy stare ładowarki nie ładują aku z r6 ale już wiem, że "stare" są kompatybilne i działają w r6

    EDIT - proszę bez "uszczypliwosci".
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-01-2021 o 01:41

  4. #484
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Jeśli chodzi o zamienniki to mam newelle i niestety po zrobieniu ok. 50 zdjęć aparat pokazał, że bateria ma kilka procent. Jeszcze to sprawdzę, ale wygląda na to, że jakieś starsze zamienniki mogą nie być do końca kompatybilne. Stąd moje wcześniejsze posty odnośnie ładowarki
    Co do adaptera nie ma sensu się martwić. Commlite za 260 zł jest bardzo dobrej jakości i działa bezbłędnie.
    Jeśli nie kupujecie na raty bardzo polecam obdzwonić kilka sklepów i negocjować cenę. Przy ratach zresztą też. Z tym, że wtedy zazwyczaj lista trochę się zmniejsza.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #485
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    U mnie w miarę nowe Newell LP-E6 działają bardzo dobrze i tak samo ładują się w oryginalnej ładowarce.
    Również polecam adapter Commlite, używam z cięższymi obiektywami tele, żadnych luzów i innych problemów.

  6. #486

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jeśli chodzi o zamienniki to mam newelle i niestety po zrobieniu ok. 50 zdjęć aparat pokazał, że bateria ma kilka procent. Jeszcze to sprawdzę, ale wygląda na to, że jakieś starsze zamienniki mogą nie być do końca kompatybilne. Stąd moje wcześniejsze posty odnośnie ładowarki
    Co do adaptera nie ma sensu się martwić. Commlite za 260 zł jest bardzo dobrej jakości i działa bezbłędnie.
    Jeśli nie kupujecie na raty bardzo polecam obdzwonić kilka sklepów i negocjować cenę. Przy ratach zresztą też. Z tym, że wtedy zazwyczaj lista trochę się zmniejsza.
    Podobnie zdarzyło się u mnie z R, w Canonie 7d 3 baterie Newella po ładowaniu 99 proc., przełożone do R - 73-78 proc. Gdy chodzi o ilość zdjęć podobnie (chyba maksymalnie do 100 - choć w mojej amatorszczyźnie wkładanie kolejnej baterii nie jest problemem, bo nie robię np. reportaży). Jedynie bateria Phottixa (czemu ta firma zniknęła) choć nie pokazywała stopnia naładowania akumulatora w R, bezproblemowo robiła przynajmniej 400 zdjęć - niestety upuściłem i rozsypała się w drobny mak. Do tej pory myślałem, że w środku są jakieś wymyślne stosy, jakaś super hiper technika, a ukazały się dwa standardowe ogniwa 3,6V połączone w szeregu z czipem. Za co te grube setki złotych w oryginalnych bateriach wszystkich firm? Myślę, że problem jest z wydajnością prądową i oporem wewnętrznym starych ogniw - lustrzanki miały przy tych samych napięciach mniejszy pobór mocy.

  7. #487
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ja poza oryginałem, mam 2 stare aku Phottix i jednego w miarę nowego Newella i mam wrażenie, że ten Newell z R działa zdecydowanie krócej niż pozostałe.

  8. #488
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja poza oryginałem, mam 2 stare aku Phottix i jednego w miarę nowego Newella i mam wrażenie, że ten Newell z R działa zdecydowanie krócej niż pozostałe.
    I Phottix i Newell konfekcjonują takie ogniwa, jakie akurat kupili. Trudno porównywać "produkty" takich firm pochodzące z różnych okresów. Mam 2 Newelle, które od dwóch lat działają porównywalnie z oryginałem. Poprzednio z 5DII stare Newelle działały marnie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #489
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Ładowarka od R6 ładuje zamienniki.
    Co do baterii Newell Plus Battery LP-E6N te o pojemności 2400 są póki co bardzo dobre. Jestem prawie codziennie w czatowni po kilka godzin i przy ujemnych temperatyrach na zewnątrz, bateria starcza mi na min. 2-3 wypady i zapełnienie karty 64GB zdjęciami w trybie migawki elektronicznej.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  10. #490
    Bywalec Awatar 1glider
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Głubczyce
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6

    Witam serdecznie.
    Czy ktoś z Panów używa zestawu R6+Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM (oczywiście łacznie z adapterem) + converter 1.4 III.
    Czy taki zestaw działa poprawnie?
    Ostatnio edytowane przez 1glider ; 10-01-2021 o 20:00

Strona 49 z 149 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •