Lampy systemowe, studyjne modyfikatory światła, błyskanie w plenerze...

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • arturs
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 4196

    #76
    Zamieszczone przez sebcio80
    mam ten przewod, i niestety dzialanie tego zestawu jest bardzo zawodne, ogolnie te kable sa miernej jakosci i podejrzewam ze to moze byc jego wina, ciagle gubienie sygnalu ETTL i lampy same blyskaly czasami,

    zeby w ogole kabel dzialal musialem i tak go laczyc jeszcze przez oryginal bo samodzielnie cos nie laczylo
    ale w ogóle działa (w sensie że obie lampy błyskają z pożądaną mocą), bo jeśli kabel jest słabej jakości to może prościej będzie zrobić samemu taki kabelek ze skrętki sieciowej i kawałka laminatu.. nie sprawdzałeś czasem miernikiem czy wszystkie połączenia w tym kablu są równoległe jak w pojedynczym?
    5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

    Komentarz

    • micles
      Zablokowany
      • 2006
      • 4359

      #77
      Zrobiłem Goomisiowi taki kabel, z dbałością o dokładność i niby działa, ale na lampach musi być dokładnie to samo, bo inaczej się gryzą. A i nawet jak jest to samo, to kilka razy zdarzyły mi się dziwne rzeczy, więc ogólnie wydaje mi się, że takie łączenie nie ma prawa bytu.

      Komentarz

      • Paviarotti
        Bywalec
        • 2009
        • 135

        #78
        Ostatnio w końcu udało mi się skompletować taki minimalny zestaw do błyskania (na razie przynajmniej).
        Najtańszy kabel eTTL (63 zł) za pomocą kolegi przedłużyłem kabel telefonicznym (6 żył). Na końcach kabli zamontowane RJki i łączniki do nich także w razie czego to przedłużam nawet kablem 2m od routera
        Do tego BK-3 z softem F&V 60x90 i 580EXII.
        Może kiedyś porobię zdjęcia to wrzucę jak to wygląda.
        Wczoraj błyskałem trochę, ale jednak czasami brakuje drugiego źródła światła (mam już parasolkę, ale lampa Metza mi padła i czekam na naprawę).
        Pierwszy błysk z softem - tu
        5D3, 6D, 50D, S14/2,8, 17-40/4L, 24/1.4IIL, S50/1.4EX, 85/1.8, 100L macro, 135/2L, 70-200/2.8L, 100-400L

        Komentarz

        • lmd
          • 2010
          • 3

          #79
          Mam zamiar zacząć zabawę z oświetleniem w plenerze.
          Mam do dyspozycji body C20D, lampę 430EX.
          Fotografuję od ok. 2 lat, więc światło zastane mam dosyć dobrze opanowane, ale chciałem się zaopatrzyć w coś do pleneru-
          mam w planach kupić wyzwalacz radiowy np. Pixel-Knight TR-332 (plątanie się z kablami mi się nie podoba), parasolkę- domyślam się że żeby oświetlić sylwetkę człowieka softboxem potrzebowałbym pewnie 2 lamp 580EX- poza zasięgiem dla mnie na razie...
          Czy takim zestawem- 20D, 430EX , no i parasolka- można już trochę "powalczyć" w plenerze? Parasolka refleksyjna zda egzamin? Moim celem jest dobre wyeksponowanie postaci z tła, podkreślenie konturów..
          Zastanawiam się też jak było oświetlane to zdjęcie:


          Nie wygląda na bardzo skomplikowane oświetlenie a efekt jak dla mnie bardzo fajny.

          Komentarz

          • Usjwo
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 1055

            #80
            Jak nie potrzebujesz TTL i nie boisz sie chininy, to za pare PLN (200?) mozna miec Yongnuo YN560. Mozesz wyzwalac blyskiem 430EX. Z TTL tez jest tylko slabiej YN468.

            Komentarz

            • Paviarotti
              Bywalec
              • 2009
              • 135

              #81
              W końcu miałem okazję pobłyskać i przeanalizować zdjęcia. Jeden soft daje radę, automatyka po kablu działa perfekto (nie musiałem praktycznie ingerować w ekspozycje), światło w miarę miękkie. Jedyna wada to plączący się pod nogami kabel. Dopóki robi się w mniej więcej jednym miejscu to jest spoko, gorzej jak trzeba iść z softem i kablem po schodach
              Jakby ktoś był ciekaw co wyszło mi z jednym softem to tutaj sporo tego. Czasami wystarczy przyblendować z drugiej strony i cienie są łagodniejsze.
              5D3, 6D, 50D, S14/2,8, 17-40/4L, 24/1.4IIL, S50/1.4EX, 85/1.8, 100L macro, 135/2L, 70-200/2.8L, 100-400L

              Komentarz

              • micles
                Zablokowany
                • 2006
                • 4359

                #82
                Zamieszczone przez Paviarotti
                Dopóki robi się w mniej więcej jednym miejscu to jest spoko, gorzej jak trzeba iść z softem i kablem po schodach
                Jakby ktoś był ciekaw co wyszło mi z jednym softem to tutaj sporo tego. Czasami wystarczy przyblendować z drugiej strony i cienie są łagodniejsze.
                TU to jakbym widział siebie Softbox ten sam, kabel też się wije w nieskończoność, no i jakiś młody jegomość z czarną skrzynką na jego końcu ^^

                Kabel zwijam na wielgachne pętle (ile tylko Bozia dała w rozstawie rąk), po czym składam to wszystko na pół i nakładam na rączkę od softboxa. Czasami się jednak draństwo poplącze i trzeba tracić czas i nie ukrywam, że mam chrapkę na Pockety :P

                Komentarz

                • Kanzas
                  Zablokowany
                  • 2011
                  • 39

                  #83
                  co sadzicie o tym sofcie http://allegro.pl/firefly-softbox-sz...586061422.html ???

                  zloze cos lepszego w podobnej cenie?
                  pozdr.

                  Komentarz

                  Pracuję...