ale w ogóle działa (w sensie że obie lampy błyskają z pożądaną mocą), bo jeśli kabel jest słabej jakości to może prościej będzie zrobić samemu taki kabelek ze skrętki sieciowej i kawałka laminatu.. nie sprawdzałeś czasem miernikiem czy wszystkie połączenia w tym kablu są równoległe jak w pojedynczym?
Lampy systemowe, studyjne modyfikatory światła, błyskanie w plenerze...
Zwiń
X
-
-
Zrobiłem Goomisiowi taki kabel, z dbałością o dokładność i niby działa, ale na lampach musi być dokładnie to samo, bo inaczej się gryzą. A i nawet jak jest to samo, to kilka razy zdarzyły mi się dziwne rzeczy, więc ogólnie wydaje mi się, że takie łączenie nie ma prawa bytu.Komentarz
-
Ostatnio w końcu udało mi się skompletować taki minimalny zestaw do błyskania (na razie przynajmniej).
Najtańszy kabel eTTL (63 zł) za pomocą kolegi przedłużyłem kabel telefonicznym (6 żył). Na końcach kabli zamontowane RJki i łączniki do nich
także w razie czego to przedłużam nawet kablem 2m od routera 
Do tego BK-3 z softem F&V 60x90 i 580EXII.
Może kiedyś porobię zdjęcia to wrzucę jak to wygląda.
Wczoraj błyskałem trochę, ale jednak czasami brakuje drugiego źródła światła (mam już parasolkę, ale lampa Metza mi padła i czekam na naprawę).
Pierwszy błysk z softem - tu5D3, 6D, 50D, S14/2,8, 17-40/4L, 24/1.4IIL, S50/1.4EX, 85/1.8, 100L macro, 135/2L, 70-200/2.8L, 100-400LKomentarz
-
Mam zamiar zacząć zabawę z oświetleniem w plenerze.
Mam do dyspozycji body C20D, lampę 430EX.
Fotografuję od ok. 2 lat, więc światło zastane mam dosyć dobrze opanowane, ale chciałem się zaopatrzyć w coś do pleneru-
mam w planach kupić wyzwalacz radiowy np. Pixel-Knight TR-332 (plątanie się z kablami mi się nie podoba), parasolkę- domyślam się że żeby oświetlić sylwetkę człowieka softboxem potrzebowałbym pewnie 2 lamp 580EX- poza zasięgiem dla mnie na razie...
Czy takim zestawem- 20D, 430EX , no i parasolka- można już trochę "powalczyć" w plenerze? Parasolka refleksyjna zda egzamin? Moim celem jest dobre wyeksponowanie postaci z tła, podkreślenie konturów..
Zastanawiam się też jak było oświetlane to zdjęcie:
Nie wygląda na bardzo skomplikowane oświetlenie a efekt jak dla mnie bardzo fajny.Komentarz
-
Jak nie potrzebujesz TTL i nie boisz sie chininy, to za pare PLN (200?) mozna miec Yongnuo YN560. Mozesz wyzwalac blyskiem 430EX. Z TTL tez jest tylko slabiej YN468.Komentarz
-
W końcu miałem okazję pobłyskać i przeanalizować zdjęcia. Jeden soft daje radę, automatyka po kablu działa perfekto (nie musiałem praktycznie ingerować w ekspozycje), światło w miarę miękkie. Jedyna wada to plączący się pod nogami kabel. Dopóki robi się w mniej więcej jednym miejscu to jest spoko, gorzej jak trzeba iść z softem i kablem po schodach
Jakby ktoś był ciekaw co wyszło mi z jednym softem to tutaj sporo tego. Czasami wystarczy przyblendować z drugiej strony i cienie są łagodniejsze.5D3, 6D, 50D, S14/2,8, 17-40/4L, 24/1.4IIL, S50/1.4EX, 85/1.8, 100L macro, 135/2L, 70-200/2.8L, 100-400LKomentarz
-
TU to jakbym widział siebieDopóki robi się w mniej więcej jednym miejscu to jest spoko, gorzej jak trzeba iść z softem i kablem po schodach
Jakby ktoś był ciekaw co wyszło mi z jednym softem to tutaj sporo tego. Czasami wystarczy przyblendować z drugiej strony i cienie są łagodniejsze.
Softbox ten sam, kabel też się wije w nieskończoność, no i jakiś młody jegomość z czarną skrzynką na jego końcu ^^
Kabel zwijam na wielgachne pętle (ile tylko Bozia dała w rozstawie rąk), po czym składam to wszystko na pół i nakładam na rączkę od softboxa. Czasami się jednak draństwo poplącze i trzeba tracić czas i nie ukrywam, że mam chrapkę na Pockety :PKomentarz
-
co sadzicie o tym sofcie http://allegro.pl/firefly-softbox-sz...586061422.html ???
zloze cos lepszego w podobnej cenie?
pozdr.Komentarz
Komentarz