Janusz. Wiem, że jesteś na Forum długo.
w odróżnieniu od użytkownika qtvrheads i użytkownika dobas
Natomiast wypowiadasz się na temat o którym pojęcia nie masz.
1) Spam to nie chciana reklama. Nie masz nic przeciwko jesli ktos Ci poleci głowicę Manfrotto, Nodal Ninja, Kaidan czy Agnos. I z niezrozumiałych przeze mnie powodów nie uważasz tego za spam....
Jeśli jednak ktoś poleci głowicę qtvrheads Oznaczasz to jako spam a informacje usuwasz.. Dlaczego ? Masz informację o tanich głowicach polskiego producenta, która jest częścią wątku. odpowiedzią na wiele zadanych tu pytań. Usuwasz info o głowicy poniżej 300 PLN zostawiając info o tych, których ceny zaczynają sie od 600 PLN
2) do maciupkich pstrykawek nadaje się również.
Ale zrobiona jest do lustrzanek
Ale ja używałem jej z Olympusem E-1, olympusem E-3 <- to chyba dość duże aparaty. klienci używali jej z Eosem 5D czy Eosem 20 D z podpiętym EF 17-40 f/4 L - nie jest to mała pstrykawka.
Piszesz że wyciąg w bok od osi obrotu jest mały ... Na jakiej podstawie jesli mogę spytać ? Nie jest mały skoro możesz podpiąć 5D
Mało tego - nie masz pojęcia jak jest regulowany. A szkoda....
Teraz jestem poza domem ale jutro specjalnie zmierzę i napiszę jak duży jest wyciąg w bok od osi obrotu.
Jedyne aparaty, których ten model nie obsłuży to aparaty ze zintegrowanym body czyli EOS 1D.
To jednak nie jest problemem, bo na życzenie można zrobić wyciąg taki żeby pasowało. Wystarczy producentowi podać wymiar, który by się chciało tam mieć
3) Gdyby była to oferta sprzedaży była by w dziale sprzedam. Jednak nie ma takiej potrzeby. To BYŁA CZĘŚĆ DYSKUSJI i myślę że użytkownicy canonboard mają prawo wiedzieć że takie głowice są. Skoro wątek dotyczy głowic panoramicznych to taka informacja jest chyba na miejscu.
4) Użytkownik qtvrheads został zbanowany. Był bym wdzięczny, gdyby mnie odbanować. Oczywiście jest to Forum na którym rządzą moderatorzy i administratorzy tegoż Forum, jednak uważam, że w tym przypadku bana wrzuciliście bezzasadnie. Prosił bym o przemyślenie tematu
Pozdrawiam serdecznie
dobas
Ostatnio edytowane przez dobas ; 28-08-2008 o 18:28
a ja może podeślę zbiór linków do sprzętu i oprogramowania
http://www.netvibes.com/remigiusz#PANORAMY
sukcesywnie ilość ich się będzie zwiększać
Oczywiście zgadzam się z Tobą całkowicie sam kiedyś szukałem głowicy panoramicznej nawet do Ciebie pisałem za pośrednictwem pewnego(to nie spam nie reklama ani nic innego) portalu aukcyjnego i dostałem wyczerpującą odpowiedź sam nawet na innym forum pokazałem "skriny" takiej głowicy i nikt mnie nie posądził o spam bo jeśli coś jest tanie a dobre to trzeba się tym chwalić i basta.
Szukam opinii na temat głowicy panoramicznej DOBAS-01.
a co na niej chcesz zamontować ?
DOBAS - 20D z gripem się nie mieści. Jak przykręcisz wszystko mocno to bez gripa z małym szkłem będzie trzymać w miarę stabilnie.
puszki + szkła + inne graty
Ja od siebie moge polecić głowicę pano-maxx (http://www.panorama-hardware.de/cgi-...=open&lang=com)
Jest bardzo dobrze wykonana, z przesyłką z Niemiec kosztuje ok. 670 zł (w zależności od kursu ojro) więc cena też nie zabija. Ma rotator "klikający" z podziałką kątową plus wymienne płytki z rowkami o różnych kątach. Producent deklaruje, że utrzyma nawet "jedynki", ja mam na niej na razie 5d z 35L i trzyma bardzo solidnie. Założyłem na chwilę 70-200/4 i też nie było problemu. Jedyna wada, to brak szybkozłączki do mocowania aparatu. Akurat dla mnie nie było to problemem.