Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Kolego, niełatwe zadanie Cię czeka ... Mam nadzieję, że będziesz pstrykał dla siebie i nie jest to jakieś wyzwanie. Skoro masz S17-70 to tym będziesz pracował, a później opowiesz nam, czy dałeś radę. Zdecydowanie proponuję ci zapisywać rawy, gdyż zawsze będziesz miał później większe szanse na poprawki. Lampę masz ? Będziesz obok wybiegu, czy gdzieś dalej ? Jaka to sala: duża, czy kameralna, jasna, czy ciemna ?
Poproś żonę, dziewczynę, koleżankę lub siostrę, aby się przed Tobą kilka razy szybko przespacerowała przy słabym świetle po dużym pokoju lub korytarzu, poćwicz trochę i zobacz, co Ci wychodzi.
Powodzenia !!
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Lampy niestety nie mam. Podejrzewam że będę bliżej wybiegu (mam akredytację). Zdjęcia robię tylko dla siebie, nie porywałbym się z obiecywaniem komuś zdjęć, które nie wiem czy wykonam dobrze :) Sala na pewno będzie duża, korytarz centrum handlowego. Takie oto wybory miss są organizowane w moim mieście ;)
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Podpowiem Ci tak. Nie siadaj na podłodze, ostatnio na Małej Czarnej była taka grupka "niesamowicie gospodarnych fotografów" którzy doszli do wniosku że fajniej skrócić wybieg i leżeć na glebie jak stać się nie da. Co chwile łapałem ich sprzęt w dolnych rogach zdjęć. To denerwuje. Z szkłem o zmiennym świetle będzie Ci ciężko( i to dość ciemnym), weź lampe na wszelki wypadek, jakby światło było na poziomie 1/40 f/4 przy iso 6400. Jak będziesz tylko mógł, to staraj się jej nie używać, dla ciebie to raczej mniejsza różnica, ale dla ludzi którzy przyszli tam pracować to już problem.
Modelki w większości przypadków zatrzymują się na końcu wybiegu, tu masz największą szanse na zdjęcia. Aparat ustaw sobie najlepiej na AI Focus/Servo. Walisz zdjęcia standardowo seriami, po kilka fot na modelke żeby trafić spojrzenie w obiektyw i uniknąć jakiejś dziwnej mimiki/zamkniętych oczu itd. Zakres ogniskowych raczej Ci wystarczy. Szkło masz ze zmiennym światłem, to ja mimo wszystko ustawiłbym na taką przysłonę żeby się już samo nie zmieniało żeby uniknąć jakiś nieprzyjemności. Staraj się trzymać czasy większe od 1/100, łatwiej o znośne foty.
Najważniejsze, że jeżeli masz akredytacje a robisz zdjęcia dla siebie, to staraj się nie przeszkadzać tym którzy są w pracy ;)
Powodzenia
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Przede wszystkim popatrz na zdjęcia wykonywane na wybiegach, jakie kadry są z reguły cykane.
Fotografuj w RAWach. To nie znaczy w ogóle nie powinieneś zwracać uwagę na naświetlenie, ale będziesz miał kontrolę w postprodukcji chociażby nad Balansem bieli.
Zanim pojawią się modelki na wybiegu strzel próbne zdjęcia. Nie forsuj zbytnio ISO, podejrzewam, że wyżej nie będziesz dawał niż 1600 (po prostu będzie tam jasno, ale masz ciemny obiektyw).
Poza tym jeśli nie masz doświadczenia nie schodź z czasami niżej niż 1/125.
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Twój sprzęt do zdjęć z pokazu mody w galerii handlowej na własne & towarzyskie potrzeby wystarczy w zupełności (z tą puszką fociłem z EF-S17-85 albo z Sigmą18-250, które są ciemniejsze od Twojej, i dawało radę)
Jak napisał michael_key zrób kilka fotek próbnych, żebyś zobaczył jakie są warunki.
Proponuję minimum czas 1/100, focus na AI SERVO, ISO na AUTO, centralny pomiar światła. Ustaw górny punkt AF (jeśli kadry w poziomie) lub skrajny boczny (jeśli kadry w pionie) i tym punktem celujesz w twarz modelki.
Stań najlepiej na końcu wybiegu, pośrodku szerokości, żebyś łapał dziewczyny idące prosto na Ciebie (wtedy w tle będziesz miał tło pokazu a nie panoramę pasażu). To miejsce jest najbardziej oblegane, więc ustaw się wcześniej i na tyle blisko wybiegu, żeby Ci ktoś nie wlazł "w kadr".
Profesjonalna modelka zawsze na ułamek sekundy nieruchomieje na końcu wybiegu i to jest idealny moment na zdjęcie. Dziewczynę idącą na Ciebie "strzelaj" kilka razy, żeby móc odrzucić póżniej foty w jakimś głupawym układzie nóg (zawsze się takie trafią). Fotki odchodzących modelek sobie podaruj (są nieciekawe). Powodzenia!
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Wielkie dzięki za rady, na pewno się przydadzą i czekamy na jutro :) Pozdrawiam
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Daj znać jak było na pokazie. Pewnie będzie za późno ale ja bym wziął ze sobą statyw, mi baardzo pomaga
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Nie lubię fotografować wybiegów. Szczególnie że do niczego te zdjęcia się nie przydają i mało w tym kreatywności.
Ale jak już to:
Dobrze jest mieć monopod lub statyw i dłuższy obiektyw.
Ponieważ masz dosyć krótki to musisz znaleźć dobrą pozycję tak żeby nie zasłaniać innym. W zależności od poziomu organizacji będziesz mógł zaklepać dobrą pozycję lub będziesz się musiał pchać pod wybieg.
Większość fotografów będzie robiło zdjęcie od przodu. Spróbuj znaleźć dobry kadr pod kątem, wkomponowując wybieg w kadr.
Ustaw aparat w manualu tak, żeby nie przepalać w najjaśniejszym miejscu. Dobrze jest ustawić WB manualnie, przynajmniej żeby móc dobrze ocenić ekspozycję.
Fotografuj modelki w momencie w którym noga po twojej stronie jest wysunięta do przodu i zanim modelka przeniesie ciężar na tą nogę.
Weź dużo kart pamięci lub bardzo rozsądnie rób zdjęcia.
Tutaj moje przykłady z 2011r
Dzień 1 na przydzielonej pozycji z całą masą fotografów:
http://www.dropbox.com/s/74neos3qlmn...m%20runway.jpg
Od lewej Iso1600 1/250 f7.1 | ISO1250 1/640 f4 | ISO1250 1/500 f/4
Drugi dzień znalazłem inne miejsce.
http://www.dropbox.com/s/q26jm1y1h6h...%20runway2.jpg
ISO2000 1/250 f5.6 | ISO2000 1/250 f6.3 | ISO2000 1/250 f6.3
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Witam, witam po uporaniu się ze zdjęciami wstawiam galerię i proszę o ocenę, konstruktywną krytykę i porady co zrobiłem źle co poprawić. Oprócz straszych szumów, które wiem że popsułem przy wywoływaniu rawów. Link: https://picasaweb.google.com/1139700...eat=directlink
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Wygląda to strasznie prowincjonalnie. Pewnie tak tam było. Czemu te odległe kadry takie krzywe? I nie bardzo chyba miałeś miejscówkę. Bo zdjęcia do góry też za dobrze nie wyglądają.
Nie wiem czy by się znalazło z 5 zdjęć które można uznać za udane. Warto popracować nad selekcją. WB losowy chyba.
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Jak przed mówca napisał... zdjęcia do góry. Poza tym drażnią kadrowania, niektóre kadry wyglądają jak linijki. Dlaczego tak wycinałeś zdjęcie? Chciałeś uniknąć bocznych osób?
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Zacznij od poprawnego ustawienia ekspozycji i balansu bieli. Było mało światła a zjechałeś przysłoną do f/8. Druga sprawa to trening ramion i barków w celu utrzymania aparatu nieruchomo w momencie wyzwalania migawki ;) No i kadrowanie... Wygląda jak byś strzelał na oślep i kadrował w edycji.
Na pewno nie było to łatwe zadanie ze względu na warunki, ale dobrze jest, przynajmniej dla treningu, spróbować coś dobrego sfotografować.
Następnym razem spróbuj znaleźć lepsze miejsce. W uproszczeniu aparat nie powinien być poniżej kolan modelki. Może będzie trzeba wejść gdzieś na stół lub chociaż stanąć na krześle.
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Kadrowałem tak ponieważ trochę dziwnie dla mnie wyglądało osoby poucinane w połowie, czy strasznie dziwne miny. Dlatego starałem się to wyciąć. A co do ekspozycji i balansu bieli jest może jakiś poradnik co gdzie i jak dobrać? dzięki za pomoc i wyrażenie własnych opinii to na prawdę pomaga i motywuje ;)
Odp: Zdjęcia na pokazie mody
Ten gość ma dobre zdjęcia w dziale fashion. Warto pooglądać: Enzo Signorelli Photographer
Odp: Zdjęcia na pokazie mody