Co powiecie, jeśli otrzymalibyście aparat wykonujący zdjęcia, na których można już po naciśnięciu spustu dowolnie ustawiać ostrość?
http://fotoblogia.pl/2011/06/22/na-t...snieciu-spustu
http://www.lytro.com/picture_gallery
Wersja do druku
Co powiecie, jeśli otrzymalibyście aparat wykonujący zdjęcia, na których można już po naciśnięciu spustu dowolnie ustawiać ostrość?
http://fotoblogia.pl/2011/06/22/na-t...snieciu-spustu
http://www.lytro.com/picture_gallery
"Przez lata zmieniają się aparaty, obiektywy, rodzaje materiałów – kiedyś były to analogowe klisze, teraz matryce cyfrowe. Idea jest jednak podobna. Aż do dzisiaj."
Tiaa, autor chyba przespał ostatnie trzy lata:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=33288
swietne rozwiazanie, ja w tym dziesiecioleciu, no lub nastepnym, chce miec jeszcze funkcje zmiany pogody w dowolnej chwili i bajka.
i rozmiar RAW'a 10x wiekszy :)
Jak będzie kosztować poniżej 10.000 dzisiejszych złotych, to sobie kupię.
Zastanawiam się, jak wtedy będą się onanizować internauci bokehem i GO?
Przyznam się nieśmiało, że gdzieś na etapie wchodzenia 10D na rynek rozkminiałem, czy taką możliwość oferuje RAW; że przy wywoływaniu na kompie, klikam sobie w którym punkcie chcę mieć ostrość :mrgreen:
No dawać! Który myślał podobnie :lol:
No to się karwa zrobi fotografów ślubnych aż miło :) :) :)
Ależ przecież wiadomo że takie zdjecia nie będa miały duszy, nie moga sie równać tradycyjnym cyfrowym, pozatym czy to jeszcze fotografia czy.... pamiętacie jak jeszcze niedawno dyskutowano na forach? :-) Chyba przyszłość fotografii lezy w takich wynalazkach, wdodatku zdjecia powinny być jeszcze robione obietywem szerokokatnym, żeby dowolnie bez straty jakosci wycinać interesujacy nas fragment...
Przesadzacie i taki bajer jasne da większy odsetek dobrych zdjęć z repo, ale bez przesady znowu, ze słabego fotografa nagle się mocny przez ten bajer nie zrobi. Dalej część kadru jest obcinana, no chyba, że to będzie miało nieludzką rozdzielczość i szerokie szkło do dowolnego cropowania, w co wątpię ;].
Koszty kosztami ale jaka radość jak się uda jedną fotę sprzedać cztery razy
ostrość na dziadka - kasa leci
ostrość na teściową - kasa leci
ostrość na młodych - kasa leci
ostrość na kochankę - kasa leci
:mrgreen:
eee, to teraz do obróbki dojdzie jeszcze ustawianie ostrości na każdym zdjęciu? ale wymyślili....
Troszkę więcej na ten temat z innej strony:
http://technowinki.onet.pl/wiadomosc...2,artykul.html
Wielu ludziom to tylko zaszkodzi. Niektórzy już niepotrafią wybrać rozsądnej ilości zdjęć i oddają klientom 500-600. Z tym wynalazkiem liczba ta wzrośnie przynajmniej x3. Chyba, że ze zdjęcie na którym są 3 osoby zmontują jedno na którym wszystkie będą ostre:)