-
[ tomekqrrr ] zdjęcia
Witam
Mieszkam w lubuskim , używam puszek canona ( 300d,10d, 300 ) oraz w większości szkieł manualnych ( m42, psix) .
Na początek kilka zdjęć z różnych inscenizacji batalistycznych
Rekonstrukcja Historyczna Powstania Wielkopolskiego - Nowy Tomyśl
1.
2.
Rekonstrukcja Historyczna Powstania Wielkopolskiego - Wolsztyn
3.
4.
1945 - Walki na Wale Pomorskim Wałcz 2009
5.
6.
7.
-
Ładna obróbka,szczególnie 1,2 i 4.Wyglądają jakby naprawdę były zrobione w tamtych latach.
-
-
Dokładnie, popieram przedmówców, świetny nastrój.
-
też dorzucę pochlebne 2 grosze. Bardzo fajnie ogląda się ten dokument. Momentami nie widać nawet, że to inscenizacja.
pzdr
-
Dołączę do poprzedników. Jest nieźle :)
-
-
1 i 2 ze względu na ciekawe kadry uwieńczone dobrą obóróbką
reszta mi się nie podoba, kiepskie kadry i słabe bw + niektóre trochę za ciemne...
-
super
7 najbardziej mi sie podoba
-
Bój o Kołobrzeg
Jest marzec 1945 roku. II Wojna światowa dobiega końca. Padają ostatnie bastiony hitlerowskich Niemiec, i mimo że koniec wojny jest już bliski i na wyciągnięcie ręki, na Pomorzu trwa jeszcze obrona miejsc strategicznie ważnych. Na szlaku Pierwszej Armii Wojska Polskiego stoi Kołobrzeg. Kołobrzeg to miasto z ponad tysiącletnią historią położone nad Bałtykiem.
Toczyło się o nie wiele bitew w różnych wojnach - od podboju Kołobrzegu przez Bolesława, Krzywoustego poprzez wojnę 30-letnią, wojny napoleońskie po II wojnę światową. Właśnie w marcu 1945r. rozegrała tu się największa bitwa uliczna stoczona przez Wojsko Polskie w tej wojnie. Miasto na rozkaz Hitlera ogłoszono miastem - twierdzą i miało być
bronione do ostatniego naboju i ostatniego żołnierza. Niemcy dobrze wiedzieli ze Kołobrzeg jest wrotami Bałtyku i że jeśli stracą to portowe miasto to stracą również możliwość ewakuacji swoich oddziałów z Kurlandii i Prus Wschodnich - zatem tak zaciekle go bronili i odpierali ataki przez 14 dni.
( zródło = http://www.kolobrzeg24.pl/Wiadomosci...u-wkrotce.html )
10
11
12
13
14
15
16
17
18
-
Świetne !!! dwójeczka najlepsza :) gratuluje !!!
-
normalnie korespondent wojenny :), 15 super :)
-
-
-
22 świetne,ma mocny przekaz.
Pozdrawiam.
-
52.4249300,15.3198767
23
24
25
-
Witam
Ciekawe w większości wyglądają jakby naprawdę były zrobione w tamtych latach. Obróbka szczególnie w tych pierwszych, mam wrażenie jakby krawędzie i jasne miejsca świeciły ;) na 10,11,12 tego nie ma, a na 13 twarz żołnierza w panterce szczególnie.
Pozdrawiam Elmo
-
-
Zlot Miłośników Fortyfikacji - Boryszyn 2009
Inscenizacja Batalistyczna Pętla 2009
27
28
29
30
31
32
-
-
-
-
Yeah. Dużo mięsa, mało chleba ;)
-
Mogę się tylko przyczepić do tego że obciąłeś ucho modelce, w sumie, w tym stanie pewnie jej to nie przeszkadza ale oglądającemu już może.
-
-
-
33 - i tak oto ucięto łeb pandemii
fajna modelka
-
Z Boryszyna już widziałem chyba na "cy... coś tam" - fajne, przemyślane. Co do wieprzowiny w stanie przedkonsumpcyjnym - powinno być chyba czerwone kółeczko u góry z lewej strony lub z prawej jak w TV. 34. - mogłes spokojnie tego zdjęcia nie publikować - to prowokacja prawda?
-
ta ostatnia fota robiona jest takim starym wynalazkiem - tryplet Cooka
-
No, jest w czym wybierac:) Gratuluje. Moje typy to - 9, 15 i 22. Choc ta 34...w sumie to - fajnie wyszlo:D
-
Spacerkiem bo Buczynie Łagowskiej
35
36
37
38
-
-
-
-
Tomku nie wiem czy dobrze wybrałeś zdjęcia - większość ztego co oglądałem na Twojej stronie jest lepsze niż to, co tutaj pokazałeś od 41 do 51. Tak w ogóle gratuluję strony.
-
-
-
Cmentarz w Łagowie Lubuskim
56
57
-
-
W sumie to myślałem że ktoś tutaj coś napisze
61
62
63
-
cmentarz zamknięty
64
65
66
67
-
-
Tomekqrrr, reportaże "wojenne" b. dobre - w nich chyba najlepiej się sprawdzasz, choć zawsze trzeba szukać nowych obszarów w fotografii:)
Z ostatnich fotek:
#58 trochę chaotyczny kadr, nie wiadomo na czym skupić uwagę, ale niezły (przygnębiający) klimat.
#62 przeostrzone te cegiełki w prezentacji...
#63-67 intrygująca seria "cmentarna", ciekawe niedopowiedzenia.
-
-
72
73
74
koncert - Kobranocka
-
-
-
-
77 spoko , fajna naturalna ramka.
-