Mam pytanie takie:
Jaki obiektyw Canona moze być uzupełnienie dla kita tzn by jedo ogniskowa zaczynała sie mniej wiecej tam gdzie konczy sie ogniskowa kita, który byłby zblizony klasa do np 28-105/3,5-4,5 USM i w podobnie realnej cenie????
Piotr
Wersja do druku
Mam pytanie takie:
Jaki obiektyw Canona moze być uzupełnienie dla kita tzn by jedo ogniskowa zaczynała sie mniej wiecej tam gdzie konczy sie ogniskowa kita, który byłby zblizony klasa do np 28-105/3,5-4,5 USM i w podobnie realnej cenie????
Piotr
dużo już o tym było poszukaj sobie np coś o obiektywach 70-200 - według mnie po szerokim kącie to jest następny obiektyw
Tanio a znosnie: Canon 55-200
Drozej a bardziej znosnie: Canon 70-210 3.5-4.5/Canon 100-300Sigma 70-300 APO Macro Super II
Jeszcze drozej a bardzo dobrze: Canon 70-200 4L/Sigma 70-200 2.8 EX/Canon 70-200 2.8 L
Vitez - mówisz znośnie, bardziej znośnie... Mnie interesuje inna rzecz. Jak te nawet znośne twoim zdaniem obiektywy mają się w porównaniu do tele z zaawansowanych kompaktów np. Nikona 8800 czy jemu podobnych. Nie chodzi mi tu o budowę tych obiektywów tylko o efekt końcowy - jakość zdjęć.
Vitez to może pytanie nie do ciebie, ale może ktoś robił takie porównania.
Przeczytaj pierwsza wypowiedz tego watku... a nastepnie zaloz swoj wlasny watek o tym co cie interesuje.Cytat:
Zamieszczone przez SyncMarek
Bo "uzupelnienie kita do 350D" a "porowanie obiektywow lustrzankowych do kompaktow" to zdecydowanie rozne tematy :roll: .
Moja odpowiedz i sugestie obiektywow byly dopasowane tylko do potrzeb autora watku - cos klasy 28-135 a konczace sie mniej wiecej tam gdzie kit 18-55. Nic w jego wypowiedzi nie bylo o kompaktach i wg mnie nie ma co porownywac ani rozwijac tego tematu tutaj.
SyncMarek - wiedziałem, że ci się dostanie. Stary o co ty pytasz!
Strach się odezwać w Dziale dla początkujących, ale jak rozumieć "znosnie ... bardziej znosnie" ?Cytat:
Zamieszczone przez Vitez
Szkoda, że nikt nie odpowiedział na pytanie SyncMarka.
Żeby zadawać pytania w dziale dla początkujących, trzeba najpierw przeglądnąć całe forum i zgłębić wiedzę tajemną.
Szkoda, bo pytanie zostało ciekawie sformułowane.
Podajcie może nicki osób, które schodzą do poziomu początkujących, nie będziemy wtedy zawracać głowy fachowcom!
Vitez, odpowiadasz zbyt ogolnie i wymijajaco :-) To dzial dla poczatkujacych, wiec trzeba troche inaczej formulowac zdania:Cytat:
Zamieszczone przez Vitez
A wiec:
Znosnie jest alegoria 'trudne slowo' wartosci optycznej tego obiektywu analogicznie do znosnie mozna przytoczyc slowo w miare dobry optycznie choc bez rewelacji - zadowoli przecietnego uzytkownika aparatu DSLR.
Pozdr.
To pierwsze to jest "nie tragedia, da sie uzywac". Takie dla malo wymagajacych.
W miare dobre bez rewelacji to sa te "bardziej znosnie"... Te sa akurat dla przecietnych pstrykaczy.
A potem sa dla wymagajacych... Takie biale, latwo poznac :mrgreen:
Pewnie jakby sigme 70-300APO produkowali by biala jej sprzedaz spokojnie wzrosla by o 40% ;-) bo pasek czerwony juz ma :)
Nie trzeba, ale wykazane jest chociaż min. zainteresowanie. (np.ceny - allegro).Tym bardziej , że w temacie szkieł mozna miesiącami rozprawiac;), a i tak znajdzie sie zdegustowana dusza, bo temat to szeroki jak delta Nilu;)Cytat:
Zamieszczone przez Maco
BTW - sam zastanawiam sie nad dodatkowymi szkłami od pół roku i nie narzekam na brak wskazówek...no ale ja to ja. Określiłem sobie czego potrzebuje i zgłębiam wiedze (jakość/cena- a to dla każdego oznacza co innego);)
Bez przesady, każdy tutaj pomoże...tylko jak wytłumaczyć miastowemu jak sie doi krowe, kiedy on w zyciu krowy nie widział;)Cytat:
Zamieszczone przez Maco
ALEGORIĄ!Cytat:
Zamieszczone przez esenpe
Gdzie te piekne czasy kiedy sie pisalo bez pliterek... :mrgreen:
Polacy nie gęsi...też swój język mają....... :mrgreen:Cytat:
Zamieszczone przez KuchateK
Dokladnie :) Ale nie wszedzie i nie zawsze ;)Cytat:
Zamieszczone przez Golibroda
Ja to sie musze czasami niezle nakombinowac po jednego ognonka na tym nedznym kompie tutaj. Nie wyjezdzac mi jak to sie instaluje. Robie to od 10 lat, poprostu kompy sa poustawiane odpornie i juzer nie ma dostepu.
Widzac ze ktos pisze wogole bez ogonkow i przywalic sie do jednego tylko to troche nie bardzo... Poczytaj regulamin. Podciagnal bym to pod punkt 4 i 7 :mrgreen:Cytat:
Zamieszczone przez Maco
I dobrze ze nikt nie odpowiedzial ... przynajmniej tutaj... bo musialbym ciachac watek na dwa - przeciez SyncMarek odpowiedzial zupelnie nie na temat :?Cytat:
Zamieszczone przez Maco
Odnosnie mojego "znosnie" to byla prosta drabinka wg cen - jesli chcesz najtaniej to 55-200, jesli mozesz troszke doplacic to kolejne beda lepsze od 55-200, jesli mozesz jeszcze wiecej doplacic to kolejne beda jeszcze lepsze itd itp.
Nie wiem czego mozna tu nie rozumiec - ulozylem najbardziej typowych przedstawicieli swoich klas cenowych a najlepsze jakosciowo w swoich klasach cenowo i to jeszcze ulozylem je w kolejnosci wg cen i jakosci.