Cześć, jaki mały przenośny (backpacking) statyw polecacie do focenia widoczków? musi mieć udźwig minimum 1.6kg (lustro i obiektyw szerokokątny) ;)
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...on-czarny.html
znalazłem coś takiego
Wersja do druku
Cześć, jaki mały przenośny (backpacking) statyw polecacie do focenia widoczków? musi mieć udźwig minimum 1.6kg (lustro i obiektyw szerokokątny) ;)
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...on-czarny.html
znalazłem coś takiego
Na pierwszy rzut oka (a pewnie i drugi ;)) wygląda jak Sirui. Mam Sirui T-1005X (aluminiowy) od kilku lat. Wykonany znakomicie, działa znakomicie, jest super kompaktowy po złożeniu. Zazwyczaj nie wyciągam wszystkich sekcji więc na stabilność nie narzekam. Ten statyw Manfrotto z linku w wersji karbonowej powinien być nie gorszy (bo niby czemu). Cena jak na karbonowy statyw z głowicą jest OK.
Ten z pierwszego postu wydaje się być bardzo fajny.
Osobiście używam benro it15. Do UWA i standardowego zoom'a powinien być ok. Z tele bez mocowania statywowe już nie.
Właśnie dostałem w promocji canona taki: https://www.manfrotto.com.pl/befree-...ever-ball-head
Jak na takie maleństwo to sprawia bardzo solidne i stabilne wrażenie. Pewnie go odsprzedam niebawem, posiadam troszkę większy Sirui z którego jestem zadowolony.
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...on-czarny.html
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...st-czarny.html
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...-czerwony.html
poza tym 1wszym znalazlem jeszce 2 kolejne, niby wszystko jeden producent, a ceny rozne, wagi podobne, rozmiar tez... co polecacie z tego?;)
edit, z tym befree adv chyba się machneli bo minimalnie 40cm po zlozeniu i 1.5kg :)
zastanawiam sie czy warto brac ten carbon czy zwykly alu bo roznica praktycznie zerowa na parametrach?
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...i-glowica.html a co myslicie o czyms takim? to chyba najlepsze rozwiazanie na backpacking aby nie nosic i nie rozmyslac czy brac statyw czy nie, daje to rade? jakies zachody na plazy itp
Carbon Ci odradzam - przerost formy nad treścią, różnica w wadze mało odczuwalna, o ile w ogóle, a ceny zwykle dużo wyższe.
Seria BeFree jest fajna, ale polecam tez nieco większe Vangurdy 265AB
Dzieki za info, chwilowo rozwazam glownie ten maly sobie kupic. Wiekszy to mam Velbona jakiegos i jest ok jak sie jedzie autem, a tak na backpacking to musze cos na prawde miec optymalnego zeby nie nosic i aby nie zajmowalo miejsca w plecaku :).
Ktos uzywal moze tego Joby Gorillapod 3K? Jest tez 5K ale 3K mi starczy na szerokokatny i 5DmII, wazylem i wyszlo z 16-35 "tylko" 1.55kg a udzwig 3K jest 3kg, wiec z zapasem ;).
Generalnie https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...-czerwony.html wydaje się spoko tylko te skrętki to raczej masakra, lepiej chyba klamry/zaciski, bo dużo szybciej idzie
https://allegro.pl/oferta/statyw-z-g...owy-7550111840 znalazłem też taką alternatywę, jest tańszy o 1/4, a poza tym to samo chyba, ktoś kojarzy Benro Slim TSL08CAN?