Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233
Pokaż wyniki od 321 do 328 z 328

Wątek: Fuji x-pro 1

  1. #321

    Domyślnie Odp: Fuji x-pro 1

    Cytat Zamieszczone przez Hom_er Zobacz posta
    ...ja miałem nadzieję na takie same ujęcia z porównywalnymi parametrami (F, czas, ogniskowa, ISO) z obu aparatów - taki pojedynek Fuji-Canon
    No to cierpliwości aż do weekendu
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

  2. #322
    Bywalec Awatar Hom_er
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie Odp: Fuji x-pro 1

    epicure -

    zdjęcie, które zapodałeś - zacne, naprawdę zacne

    Ciekaw jestem już tylko starcia twarzą w twarz - oczywiście, poczekamy-zobaczymy
    Fiu fiu

  3. #323

    Domyślnie Odp: Fuji x-pro 1

    Dobra, nawet trafiła się pogodna niedziela w zeszły weekend, więc udało mi się zrobić porównanie zdjęć ze słońcem w kadrze:

    https://www.dropbox.com/sh/aa9ne8w11ee488d/sZsDGdgYez

    W obu przypadkach ogniskowa 28 mm ekw. (17-40 L w Canonie i 18-55 w Fuji), AWB, przysłony od f/8 do f/22, naświetlone tak, żeby można było sobie powyciągać i ze świateł, i z cieni...

    Zrobiłem też porównanie stałek f/1,4:

    https://www.dropbox.com/sh/r39cckovk6vjujl/Wxn7pL_yqy

    Typowe zdjęcia "bateryjkowe", raz z obiektem w centrum kadru, raz w 1/3. W Fuji był AWB, w Canonie "żaróweczka". Przysłony of f/1,4 do f/8. Odległość od obiektu ta sama, odległość tła od obiektu też ta sama.
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

  4. #324
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Łódź
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Fuji x-pro 1

    Hom_er no i co, zadowolony czy nie? Podoba się, nie podoba? Epicure narobił się zdjęć a ty nic. Zatkło kakało? :-)

  5. #325

    Domyślnie Odp: Fuji x-pro 1

    Każdy zainteresowany może sobie pobrać zdjęcia i wyciągnąć wnioski, nie koniecznie się nimi tutaj chwaląc
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

  6. #326
    Bywalec Awatar Hom_er
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie Odp: Fuji x-pro 1

    dzięki wielkie epicure

    przepraszam, wypadało już dawno podziękować :/

    a co do wniosków:

    całkiem fajne fotki z Fuji - szczególnie patrząc na WD40.

    Ale porównując "pejzaż" to już tak wesoło nie jest - różnice w ostrości są na korzyść canona (a to było na obiektywie 17-40, myślę, że przy moim 24-70 będą one jeszcze bardziej wyraźne). Być może wynika to z dotychczasowych, znanych problemów a PSem (choć już chłopaki nad tym popracowali).

    A tak przy okazji, moim zdaniem to się nie warto kierować, żaden ze mnie znafca

    Tak czy inaczej, X-E1 czy Pro z pewnością są świetnymi bezlusterkowcami, ale chyba jednak poczekam na E2 - już powoli rodzą się plotki o okołowakacyjnej premierze. Zobaczymy co się nowego urodzi W każdym razie moje wychuchane 5DII i szkiełka pójdą pod młotek - pytanie tylko kiedy
    Fiu fiu

  7. #327

    Domyślnie Odp: Fuji x-pro 1

    Cytat Zamieszczone przez Hom_er Zobacz posta
    Ale porównując "pejzaż" to już tak wesoło nie jest - różnice w ostrości są na korzyść canona (a to było na obiektywie 17-40, myślę, że przy moim 24-70 będą one jeszcze bardziej wyraźne).
    Canon ma więcej megapikseli, a obiektyw pracował w środkowym zakresie ogniskowych, w dodatku po przymknięciu rozwinął skrzydła. Warto też mieć na uwadze fakt, że przymykanie szkła powyżej f/8 na APS-C ostrości nie dodaje, bo już swoje zaczyna robić dyfrakcja, podczas gdy na FF można jeszcze żyłować do okolic f/16. Jak porównywałem tego zooma Fuji do 24-105, to na szerokim kącie Canon poległ sromotnie, a na pozostałych ogniskowych było w miarę równo w obu przypadkach.

    Cytat Zamieszczone przez Hom_er Zobacz posta
    Być może wynika to z dotychczasowych, znanych problemów a PSem (choć już chłopaki nad tym popracowali).
    Nie, to nie miało wpływu na ostrość.
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

  8. #328
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Łódź
    Posty
    64

Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •