Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Canon Easy-PhotoPrint Pro 2.45

  1. #1
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Canon Easy-PhotoPrint Pro 2.45

    Czy ktoś używa tego softu, który instaluje się jako plugin w Photoshopie do drukowania na drukarkach Canona ?
    Mam go zainstalowanego, ale "odpalając" wyświetla taki komunikat:
    "No supported printer found. Connect a printer supported by this software, and then install a driver. Exiting Easy-PhotoPrint Pro.
    Posiadam drukarkę iP6700D, i obawiam się, że tej drukarki nie obsługuje.

  2. #2
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie

    Program, który jest pod tym linkiem, mam. Pomimo, że jest bardzo dobry, nie można w nim instalować profili ICC. Natomiast w wersji "Pro", który jest pluginem do PS...ICC można.

  4. #4
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Program, który jest pod tym linkiem, mam. Pomimo, że jest bardzo dobry, nie można w nim instalować profili ICC. Natomiast w wersji "Pro", który jest pluginem do PS...ICC można.
    Ale po co Ci to? :-) Spod PSa można drukować z pełną kontrolą CMS. Można napisać akcję i drukować z batcha. Jak to nie wystarcza to Qimage - chyba naj... do drukowania. Tego rodzaju (Easy Print czy coś w tym guście) są zwykle bardzo słabo wspierane. Canon i tak rozdaje je za darmo z drukarkami więc po sprzedaży drukarki traci zainteresowanie rozwojem oprogramowania :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Ale po co Ci to? :-) Spod PSa można drukować z pełną kontrolą CMS. Można napisać akcję i drukować z batcha. Jak to nie wystarcza to Qimage - chyba naj... do drukowania. Tego rodzaju (Easy Print czy coś w tym guście) są zwykle bardzo słabo wspierane. Canon i tak rozdaje je za darmo z drukarkami więc po sprzedaży drukarki traci zainteresowanie rozwojem oprogramowania :-)
    A no po to, aby drukować np. cztery zdjęcia 10x15, lub dwa 15x21 na papierze A4 bez marginesów.
    Wiem, ze można to robić w PS, ale nie tak prosto i szybko jak w wymienionym programie Canona.
    Przypuszczam, ze ten plugin Easy-PhotoPrint Pro rozwiązał by wszystkie moje problemy.
    Ostatnio edytowane przez 2marekm ; 18-08-2011 o 09:59

  6. #6
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    A no po to, aby drukować np. cztery zdjęcia 10x15, lub dwa 15x21 na papierze A4 bez marginesów.
    Wiem, ze można to robić w PS, ale nie tak prosto i szybko jak w wymienionym programie Canona.
    Przypuszczam, ze ten plugin Easy-PhotoPrint Pro rozwiązał by wszystkie moje problemy.
    Z 5 lat używam tylko tego: http://www.ddisoftware.com/qimage-u/features.htm i też nie mam problemów :-)

    Bez marginesów to serwis drukarki a nie programu. Zwykle jest ograniczony tylko do niektórych rozmiarów papieru i nie zawsze się da. Nie wiem jak Twoja drukarka - być może nie drukuje na A4 bez marginesów.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Z 5 lat używam tylko tego: http://www.ddisoftware.com/qimage-u/features.htm i też nie mam problemów :-)

    Bez marginesów to serwis drukarki a nie programu. Zwykle jest ograniczony tylko do niektórych rozmiarów papieru i nie zawsze się da. Nie wiem jak Twoja drukarka - być może nie drukuje na A4 bez marginesów.
    Będę musiał ściągnąć triala i spróbować.
    Moja drukarka drukuje bez marginesów i z marginesami. Nie wiem jak inni, ale ja nie lubię marginesów

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar conti
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    św. Wieży
    Posty
    36

    Domyślnie

    Czy nie taniej i prościej do labu zanieść?

  9. #9
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conti Zobacz posta
    Czy nie taniej i prościej do labu zanieść?
    Z pewnością taniej i prościej, tylko kogo by "doili" producenci drukarek, sprzedając nam tusze oryginalne w cenach, które przyprawiają o zawrót głowy Provident "zaciera rączki"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •