Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Bio 100

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Bio 100

    No to jedziemy :-D.
    Jakie macie doświadczenia z tym paliwem? Od pewnego czasu jeżdżę ale słyszę bardzo różne opinie, że pali więcej, że wtryski siadają.

    Różnica w cenie ogromna u mnie 5.08 zwykły ON, Bio 4.38.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    346

    Domyślnie

    Zależy jakie masz auto, do commonraila i pompowtrysków to bał bym lać coś takiego, ale do swojego 15 letniego golfa czemu nie



    Już lubię ten nowy hydepark
    Podpisy kłamią

  3. #3

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o ogromną różnicę w cenie wczoraj "wlałem" gaz do swojego cena 2,19
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  4. #4
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szuler Zobacz posta
    wczoraj "wlałem" gaz do swojego cena 2,19
    Qrcze... U mnie jest po 2,48, a wchodzi mi tego 55 litrów z hakiem...
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szuler Zobacz posta
    jeżeli chodzi o ogromną różnicę w cenie wczoraj "wlałem" gaz do swojego cena 2,19
    Jeśli chodzi o gaz to bardzo fajnie ale do diesla ciężko będzie go wlać .

    Moje spostrzeżenia w kwestii BIO 100 póki co są bardzo pozytywne (wyłączając zapach z rury :wink natomiast chciałem poznać opinie innych osób - może ktoś dłużej na tym jeździ?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6

    Domyślnie

    to ja się wypowiem z punktu widzenia mechaniki i doświadczenia.
    Po pierwsze: Biodiesel nie nadaje się do silników zasilanych szyna common rail i silników pracujacych przy wysokim cisnieniu wtrysku czyli mozna stosować owe paliwo w silnikach z wtryskową pompą rotacyjna wtryskiem pośrednim i wyryskiem bezpośrednim.Obecność turbo sprężarki - bez znaczenia.
    Ze względu na lepkość nie nadaje się do układów wysoko ciśneiniowych gdyż nie są one w stanie rozpylić z niego mgiełki.Koncekwencją może być uszkodzenie precyzyjnego układu wtryskowego.
    Kolejna wada to temperatura pracy.Opytmalna temperatura dla której trzeba by rozgrzać bio diesla to80*C zanim zostanie podany do pompy wtryskowej i na wtryski.chodzi tu o zmianę gęstości i szybkość zapłonu.
    Tyle teorii - choć to nei wszystko.
    Praktyka.
    Trudniejszy zapłon z rana szczególnie po chłodnej nocy.
    rodzaj dymu z rury - biały
    zapach - mi śmierdzi spalonym kotletem schabowym
    osiągi - ludzie twierdzą że większe, większe jest jedynie spalanie

    Skutki uboczne - zbiera cały syf. Co za tym idzie szybciej wymieniamy filtr paliwa; przez zbieranie tego syfu może dojść do uszkodzenia pompy wtryskowej jeśli coś wydostanie się z filtra.

    Może działać agresywnie na niektóre uszczelki w silniku.

    Podsumowanie:
    Jeśli producent w wykazie napisał że możesz jeździć to możesz jeśli nie to odradzam-tyczy sie nowszych samochodów.
    Z samochodami starszymi jak opisałem wyżej możesz lać ale musisz sobie zadać pytanie na temat opłacalności70gr różnicy to dla mnie za mało by tankować bio diesel zważając na problemu rozruchowe(zalecam 2krotne grzanie świec wtedy silnik odpala bez drgawek - ale wiadomo świece szybciej się zużywają) no i spalanie które w przypadku mojego samochody wzrosło o ok0,7l dl tego dochodzi słaba dostępnosć na stacjach.

  7. #7

    Domyślnie

    no i chyba wyczerpałeś temat nie ma jak tańsze bio paliwo
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Hmmm... co do spalania - nie odczułem żadnej różnicy - może jest ale dla mnie pomijalna. W kwestii zapalania -> pali na dotyk. Zresztą silnik pracuje troszkę ciszej i lepiej się zbiera. Co do mocy to jeśli jest różnica to pomijalna.
    Muszę dokładniej porównać to spalanie - wszyscy twierdzą że jest większe.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9

    Domyślnie

    Kolekcjoner za krótko jeździsz by dostrzec wady tego paliwa.Ja dość długo to przerabiałem zresztą siedzę w silnikach nie od dzisiaj a pasjonuje się w szczególności silnikami o zapłonie samoczynnym.
    Ile przejechałeś na bio? i jaki samochód?Ja testowałem biopaliwo w różnych warunkach i to co opisałem to doświadczenie moje jak i wiedza ksiażkowa - polecam ksiażeczkę pana Zygmunta Szlachta " Zasilanie silników wysokoprężnych paliwami rzepakowymi " bardzo fajnie opisane jest wszystko, wykresy,dane.Jako uzupełnienie a wlaściwie podstawę by zrozumieć wszytsko proszę zapoznać się również z wiadomościami zawartymi w książeczce: "sterowanie silników o zapłonie samoczynnym sygnowaną przez bosch'a" - wydawnictwo: WKŁ.
    A no i ogólnie o paliwach: "Paliwa do silników o zapłonie samoczynnym" również wydawnictwo WKŁ

    Po lekturach zrozumiesz czemu auto więcej pali
    aha w roli jasnosci, nie neguję biopaliw ale różnica w cenie jest zbyt niska by mówić w superlatywach, zresztą i tak to co tankujemy na stacji to mieszanka z biokomponentem w stosunku 8:2(20%biokomponentów)

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Oczywiście żartujesz z tymi książkami .
    Jako lekturę zdecydowanie wolę coś lżejszego .

    W kwestii meritum. Nie napisałem jakie auto -> ford Transit dość już leciwy . Nie wiem ile przejechałem, w sumie nie mam zamiaru prowadzić żadnych badań naukowych w tej materii . Na Bio jeżdżę gdzieś od roku.
    Pytałem jedynie o praktyczne opinie - jak u innych.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •