Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 169

Wątek: Softbox reporterski, czy zwykły z BK-3?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie Softbox reporterski, czy zwykły z BK-3?

    Cześć.
    Mam pytanie, czy opłaca się kupować softbox z dedykowanym mocowaniem do lamp reporterskich, który kosztuje ~ 200zł, czy może lepiej zainwestować w zwykły softbox za 100 plus przejściówka BK-3? Cenowo wychodzi podobnie, a gdybym zainwestował w taką przejściówkę mógłbym kupować akcesoria po sporo tańszych cenach, które mają tradycyjne mocowanie.
    Pzdr.

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Zależy w jakim celu. Mamy zgadnąć do czego konkretnie Ci to potrzebne? Jakie zdjęcia chcesz z tym softboxem robić? Mamy za Ciebie zdecydować co dla Ciebie jest wygodniejsze?

    Bardzo subiektywnie pisząc to po opiniach i zdjęciach (sam nie używałem) - to nie wziąłbym do swoich potrzeb (Twoich nie znam) żadnego z tych zastosowań. Kiepsko świecą, moc mała, trzeba z bardzo bliska robić i kombinować a forsa wydana...
    Gdybym ja bardzo potrzebował do swoich sesji plenerowych dodatkowego doświetlania to patrzyłbym w kierunku zwykłych lamp studyjnych z odpowiednimi modyfikatorami + generator. Pieniądze wydane raz a dobrze bo i do studio się takie lampy nadadzą a w terenie nie będą mnie stresować jakością i mocą świecenia. A tak ogólnie to do dzisiaj wystarcza mi ogromna blenda albo dwie + kumata asysta
    Ostatnio edytowane przez Vitez ; 09-12-2010 o 13:30

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Systemówka + rozproszenie to dosyć dobry sprzęt do świecenia i nie lekceważyłbym go na rzecz studyjnych, głównie z powodu wagi i mobilności, a także HSSa.

    BK-3 i zwykły softbox to kupa klamota jeżeli chodzi o trzymanie w ręce. Zatem do reporterki z lampą na kablu z ręki tak jak sama nazwa mówi - softbox reporterski. Do reszty raczej BK-3, które miło osadza się na statywie oświetleniowym, który to jest lepszy jeżeli chodzi o stawianie na nim światła niż fotograficzne.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Dla mnie sprawa jest dość prosta - jeśli zamierzasz wkładać do softa tylko jedną lampkę, to bierz raczej model reporterski - wygodniej. Korzystanie z BK-3 ma moim zdaniem sens wtedy, kiedy masz, lub zamierzasz mieć lampy/akcesoria studyjne.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. W takim razie, czy jest sens wpychać lapmę w okte powiedzmy 80-90cm? Czy światło ze zwykłej lampki jest zbyt punktowe? Dysponuje 2xYN 460II i 430 EXII. A softy powyżej 60x60 mają sens?

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek27 Zobacz posta
    czy jest sens wpychać lapmę w okte powiedzmy 80-90cm?
    To zależy. Jeśli robisz w cieniu ze ściana w tle może starczyć, jeśli będziesz chciał przebić niebo to kiepsko to widze. Czyli jak zwykle zależy od zastosowania. Czasem braknie mocy. Studyjna silna lampa da rade w zasadzie wszędzie tylko to klamot... :-( i nie wszędzie bedzie się chciało ją taskać.

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    209

    Domyślnie

    kolega raczej pytal czy blysk wypelnie cala powierzchnie okty, a nie czy wystarczy mocy.
    jesli ustawisz lampe na szeroki kat (u mnie max to 13mm) to powinno pokryc, przynajmniej tak jest w moim przypadku.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedzi. Czyli kupuje na początek zwykły soft 60x60 + BK-3. A później może coś więcej.

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    pokryje, tylko niewiele z tego światła wyjdzie z softa tym bardziej z 430 EXII. Zawsze też może sobie centralnie folię nakleić na dyfuzor wewnętrzny i to mu rozproszy światełko po całości.

  10. #10
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Voy Zobacz posta
    pokryje, tylko niewiele z tego światła wyjdzie z softa tym bardziej z 430 EXII. Zawsze też może sobie centralnie folię nakleić na dyfuzor wewnętrzny i to mu rozproszy światełko po całości.
    Wyjdzie, wyjdzie. Mi wychodzi w większości warunków z 580II, a robiłem już często w dość ostrym słońcu.

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •