Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 145

Wątek: Dpp 3.9

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Dpp 3.9

    Bedzie DPP 39 wraz z 60D.
    Na razie można poczytać instrukcje - dużo nowych rzeczy, także w zakładce RAW - color tone, nowe algorytmy wyostrzania, szkoda ze nie ma wciąż suwaka ratowania świateł jak w CameraRAW, może poprawili chociaż ten istniejący Highlighti działa lepiej.


    instrukcja link:
    http://gdlp01.c-wss.com/gds/8/030000...dpp39-w-en.pdf
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    color tone bylo zawsze- jakos mi sie wydawalo ze to nowy suwak
    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 01-09-2010 o 10:23 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    nowe algorytmy wyostrzania
    USM - **** nareszcie!
    Ze strony 60D wynika, że to będzie 3.9.1. - 8)
    the silence is deafening

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Bedzie DPP 39 wraz z 60D.
    I to jest największy pożytek z tego aparatu (przynajmniej dla mnie).

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    USM - **** nareszcie!
    To zawsze był USM tylko bez regulacji pozostalych parametrów.

    Oprócz wyostrzania widzę (dzięki za link!) tylko kosmetykę: Rozszerzone możliwości wartościowania zdjęć (rating) i przemeblowanie paska narzędzi okna głównego - dodanie Q.Check, Stamp i Trim/Angle (może wreszcie nie będę włączał przypadkowo PSa z menu).

    Chyba już pora na lepsze odszumiacze (po tym co pokazło Adobe) no i ten nieszczęsny guzik Apply w oknie Trim./Angle Adj. by się przydał (albo inne prostowanie fotek, bo na razie przy każdej muszę wchodzić do tego modułu dwa razy - raz żeby wyprostować, drugi żeby przesunąć wycinek, bo zwykle któryś bok zdjęcia jest dla mnie ważniejszy )
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    266

    Domyślnie

    Kiedys by mogli wprowadzic stopniowa zmiane wartosci jasnosci, za pomoca strzalek z klawiatury. Bo suwakiem skoki sa co 0.17, wprowadzanie posrednich wartosci z reki jest naprawde uciazliwe...

  5. #5
    Bywalec Awatar ds74
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    241

    Domyślnie

    Aj tam, i tak DPP to chyba najfajniejszy soft dodawany do puszek ze wszystkich producentów.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie

    Powinni zintegrować z DPP Picture Style Editor.... prawie jak Capture One

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie

    No i jest wersja 3.9.0.2 - na razie nieoficjalnie, ale tutaj można pobrać.
    Trochę poszukałem (godzinę straciłem).
    http://www420.megaupload.com/files/f...710W%20(F).rar

    Tutaj dyskusja gdzie jest ten link
    http://solofotography.blogspot.com/2...sion-3902.html

    Jest tutaj cały pakiet Canona wraz z tym DPP, podczas instalacji 'custom' można wyodrębnić tylko DPP. Sprawdzone na wirusy, instalka OK.

    Co praktycznego wiecej możliwości zaznaczania zdjec wcześniej - 3 teraz 5 plus jeszcze gwiazdki (do 5) jak w Bridge.
    No i Unsharp moze sie przydac.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    No i jest wersja 3.9.0.2
    No i Unsharp moze sie przydac.
    Dzięki! Nareszcie większa kontrola nad ostrością.
    the silence is deafening

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Oto moje pierwsze wrażenia z nową UnSharp Mask w DPP - generalnie jestem na nie:

    Jedyną zaletą nowego wyostrzania (USM) jaką obecnie jestem w stanie wymyśleć, to możliwość porównania i doceniena jak świetnie wyostrza stary algorytm ("Sharpness"). Być może kolejne zalety objawią mi się w zastosowaniu USM z różnymi stopniami odszumiania w DPP - czas pokaże (tylko po co to sprawdzać skoro już sam odszumiacz DPP powyżej iso800, to już marnowanie fotek?)

    Niewątpliwie obie metody (Sh i USM) nieco się od siebie różnią, bo choć można nimi w pewnym zakresie uzyskać zbliżone rezultaty, to nigdy identyczne.

    Jak się nad tym dłużej zastanowić, to do fotek prawidłowo naświetlonych, na niskich czułościach iso, o normalnej ostrości, nie ma żadnego estetycznego uzasadnienia dla nawet dotykania parametrów USM innych niż Strength. I tak parametr Fineness powyżej wartości 0 szybko psuje kolory zwiększając kontrast a Threshold 4 szybko okazuje się optymalną wartością dla chyba każdej normalnie szumiącej matrycy. Po podsumowaniu zostaje nam po prostu kolejny (drugi, opcjonalny) jednowymiarowy algorytm wyostrzający z identyczną liczbą stopni nasilenia co stary (11), tylko w porówniu do starego jakby nieco mocniejszy.

    Dokładniejsze porównanie obu metod wykazało jak zasadniczo są one różne. Do tego stopnia, że mogą generować dwa merytorycznie różne zdjęcia (oczywiście przy ekstremalnych ustawieniach). Oto przykład jednego zdjęcia (powiększenie 200%), jednego kościoła i dwu różnych jego wież, choć miał tylko jedną:



    Kto jeszcze nie widzi niech porówna np. wielkość nasłonecznionego białego trójkąta na daszku wieży... :-)
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie

    Co mi się mniej podoba to większe literki nazw plików - przez co widoczne jest tylko 9 pierwszych znaków, wcześniej były widoczne nazwy chyba 11 znakowe. Przy oznakowaniu YYMMDD_xxx.CR2 - nie widać ostatniej cyfry nazwy pliku.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •