Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 145 z 145

Wątek: Dpp 3.9

  1. #141
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jeśli były, to bez mojej świadomości :-). Zrzucałem je tylko z karty przy użyciu PS Elements 6, ale to samo robiłem z tymi, które DPP widzi. Postaram się wrzucić wieczorem przykłady plików trefnych i koszernych.
    Tomasz M.
    Canon 50D, C 24-105 L, C 70-200/4, C 85/1.8, Speelite 430 EX

  2. #142
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Bendsburg
    Posty
    1 023

    Domyślnie

    Da się w DPP jakoś odczytać wartości Click White Balance? Chciałbym sobie takie samo ustawić za pomocą Kelwinów i Tune.

    Pozdrawiam

    www.pbase.com/arra
    4500->F717->G3->10D->D70->R1->30D->40D->D300->R1+5D2
    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra Zobacz posta
    Da się w DPP jakoś odczytać wartości Click White Balance?
    Przyłączam się do pytania!
    Cytat Zamieszczone przez arra Zobacz posta
    Chciałbym sobie takie samo ustawić za pomocą Kelwinów i Tune.
    Oprócz tego, że Click White Balance ustawia identycznie biel dla wszystkich zaznaczonych (w widoku folderów) fotek oraz przez kopiowanie "recepty" również - co chyba wszyscy DPPowcy już wiedzą - jest jeszcze dość prosty teoretycznie choć mozolny w praktyce sposób na upodobnienie DPP do sposobu ustawiania balansu jaki znamy z ACRa lub Lr, czyli układu dwuwymiarowego, który pozwala na uzyskanie za pomocą 2 wartości (temperatury i tinty) dowolnego balansu bieli z wszelkimi zafarbami (np. obiektywu). Cały szkopuł to znaleźć taką oś na kółku kolorów Tune, która odpowiada za ACRową Tintę czyli składową G w trójcy RGB. Wg moich obserwacji wynika, że znajduje się ona na osi 107-0-287 (Tune: Color tone), czyli nijak ma się do prostokątnego układu znanego z podobnego kółka stosowanego w aparatach EOS. Tylko na tej osi modyfikując wartości Color saturation nie wpływamy na równowagę składowych R i B (RGB), za którą to jak wiemy odpowiada ustawienie temperatury bieli w Kelwinach! Jeśli teraz skojarzymy to z wartościami RGB podawanymi na pasku statusu (u dołu, z lewej) to przy pomocy zdjęć wzorcowych (kolorystycznie neutralne, niezaszumione, nieostre) możemy uzgodnić np. kolorystykę dowolnego obiektywu z obiektywem wzorcowym (np: EF 50mm 1.4 - mało soczewek, dobre powłoki - lub inna prosta, współczesna stałka), co pozwoli później na operowanie wyłącznie temperaturą bieli dla większości zdjęć w świetle naturalnym. W zapamiętaniu przez program tak ustalonej tinty pomoże jeden z 3 dostępnych przycisków (na lewo od Register...)

    Powyższe - może i nie wprost na temat - ale warto wiedzieć, bo to bardzo upraszcza w DPP radzenie sobie z ustawieniem bieli bez znajomości (niestety) wartości zmierzonych przez Click White Balance.
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  4. #144
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Bendsburg
    Posty
    1 023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    Przyłączam się do pytania!
    Niby po zapisaniu CR2 z ustawionym click, można go jakoś wyjąć z zaawanowanego exifa (metadanych), ale ja różnymi softami próbowałem i nie mogę tego namierzyć.

    www.pbase.com/arra
    4500->F717->G3->10D->D70->R1->30D->40D->D300->R1+5D2
    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

  5. #145
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Do tego to ja akurat kiedyś doszedłem... Taki ExifToolGUI wyświetla w sekcji: 'CanonVRD' tag: 'WBAdjRGBLevels' a jego wartości zmieniają się po każdym użyciu pipety WB w DPP. Składa się z 3 liczb, np: '1055 1055 1901', co sugeruje kilkanaście bitów (jak to w surówce) oraz 3 kanały RGB. Tyle można z łatwością wywnioskować tylko co z tego skoro nie widać tu żadnego punktu odniesienia a zwłaszcza, jak to się przekłada na kółko zafarbów 'Tune' w DPP?
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •