Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [tgrzyska] Wróbelek Elemelek - Sigma 70-300

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar tgrzyska
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    45
    Posty
    18

    Domyślnie [tgrzyska] Wróbelek Elemelek - Sigma 70-300

    Witam,
    Lustrzankę cyfrową mam od niedawna i robię zdjęcia, żeby się nieco nauczyć obsługi itp. Mam Sigmę 70-300 DG Macro i wiem już że ten obiektyw jest tylko przejściowy, bo potrafi masę zdjęć zepsuć, ale jedno mi i jemu się udało: jak na mój gust wyszło wyjątkowo ostro.
    Zdjęcie robione dosyć na szybko i przez szybę. Na kilkanaście wyszło to jedno ostre. Reszta też jest ok, ale jak to Sigma - lekkie mydło.

    Oto one:

    30D, w drodze C10-22, 24-105/4L IS, Speedlite 580EX II, Lowepro Flipside 300 i się powoli rozwija... no i jeszcze jakaś małpka po drodze.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Fajny. Jesli to wyszło ostre, to chyba mydło na reszcie nie jest winą sigmy.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar BelYaal
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    387

    Domyślnie

    Jak lekko wyostrzysz to bedzie ok.

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar tgrzyska
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    45
    Posty
    18

    Domyślnie

    Będę musiał się pobawić wreszcie kiedyś w PS'ie - popróbować wyostrzać itp. Bo póki co to wołam w DPP - nie bardzo wiem gdzie jest rozsądna granica wyostrzenia - ale wszystko przede mną.

    Co do winy sigmy, to owszem często się przestrzeli z ostrością. Norma to jak jest pochmurno. Jak już świeci słońce, to jest nieźle.
    30D, w drodze C10-22, 24-105/4L IS, Speedlite 580EX II, Lowepro Flipside 300 i się powoli rozwija... no i jeszcze jakaś małpka po drodze.

  5. #5
    Grzecho
    Guest

    Domyślnie

    Ladny mazurek. Tez nie uwazam Sigmy za "mydlo". Przy dluzszych ogniskowych i pochmurnych dniach trzeba bardzo uwazac na czasy migawki.

    pzdrwm, grzecho

  6. #6
    PawelGeo
    Guest

    Domyślnie

    Ja sie podepnę do tematu

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelGeo Zobacz posta
    Ja sie podepnę do tematu
    Nie wolno. Załóż własny. W tym podforum wątki są indywidualne.

  8. #8
    Bywalec Awatar LemonR
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    234

    Domyślnie

    Brakuje tylko wyostrzenia i zdjęcie rewela. No może trochę szkoda, że to nie Bielik :-)

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar tgrzyska
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    45
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dzięki LemonR za dobre słowo - bo mnie też sie to zdjęcie podoba.

    Rozumie, że najlepsze rezultaty wyostrzenia osiąga się w PS'ie? Poczytam, spróbuję i zamieszczę. Pewnie że szkoda, że nie bielik, albo przynajmniej dzięcioł - maiłem w zasięgu 2 metrów z okna dzięcioła wielkości ok. 35 cm - walił mi w grusze - ale niestety gdybym chodził z aparatem w ręku po domu, to bym go miał - poleciałem po sprzęt, wróciłem i niestety po dzięciole już ani widu ani słychu - a byłaby ekstra fotka. Na razie próbuje, testuje sprzęt, wołanie RAW'ow - jak już będę wiedział o co mi chodzi i jak używać, to wtedy pojadę zapolować na jakiegoś bielika

    A jak można poprawić to zdjęcie? Bo ja wołam w DPP i wygląda to tak: poprawiam kontrast, jasność tak żeby było od samej lewej do połowy ostatniego przedziału po prawej (histogram), i wyostrzam tak na ok. 100.
    30D, w drodze C10-22, 24-105/4L IS, Speedlite 580EX II, Lowepro Flipside 300 i się powoli rozwija... no i jeszcze jakaś małpka po drodze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •