Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [KRAKÓW] Potrzebna porada: CANON EF 85 mm f/1.8

  1. #1
    Zw1d
    Guest

    Domyślnie [KRAKÓW] Potrzebna porada: CANON EF 85 mm f/1.8

    Witam.
    Jako, ze w niedlugim czasie przyjdzie dla mnie pora na zakup jakiegos 'lepszego' obiektywu, a jako foto-amator duzego doswiadczenia nie mam chce zasiegnac porady.

    Planuje kupic cos portretowego. Generalnie pomysly sa dwa: canon 50mm 1.4 albo 85 1.8. Jeszcze nie zdecydowalem w co chce pojsc i prawde mowiac najbardziej zalezy mi na znalezieniu osoby, ktora mieszka w Krakowie i posiada jeden z tych dwoch obiektywow (ciekawszy jestem tej 85) i jest sklonna doradzic mi '@live' co wybrac lub/i pozwoli zerknac przez wizjer.
    Gdyby znalazl sie ktos mily prosilbym o kontakt na GG:493949 lub odpowiedz w tym temacie.

    Pozdr.

  2. #2
    Coś już napisał Awatar szymcik
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    95

    Domyślnie

    heh, mam podobny...tzn w sumie identyczny problem...myslałem, że lepszy będzie Tamron 28-75 bo zomm i bardziej uniwerslany...ale po co bawic sie w "półśrodki" na razie kit starczy...a taka stałka huuuh.
    Sporo naczytałem o tych dwóch słoikach, ostatnio nawet bawiłem się 50 1,4 troche mnie autofokus zdenerwował, booo zachowywał sie podobnie do mojego kita ehh ale ta głębia ostrości...a raczej jej prawie brak...mmm i kurcze 50 na cropie to juz jest ciasno....a co dopiero 85. A z kolei opinie o jakości z 85 sa baaardzo przekonujace...Wiec?!
    Niech ktos doswiadczony powie co powinien zrobic amator z kitem, kupic 50 czy 85!? Oczywiscie z zastosowaniem do porttretow...
    Canon EOS Rebel; Canon Pixma 4500

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zw1d Zobacz posta
    Witam.
    Jako, ze w niedlugim czasie przyjdzie dla mnie pora na zakup jakiegos 'lepszego' obiektywu, a jako foto-amator duzego doswiadczenia nie mam chce zasiegnac porady.

    Planuje kupic cos portretowego. Generalnie pomysly sa dwa: canon 50mm 1.4 albo 85 1.8. Jeszcze nie zdecydowalem w co chce pojsc i prawde mowiac najbardziej zalezy mi na znalezieniu osoby, ktora mieszka w Krakowie i posiada jeden z tych dwoch obiektywow (ciekawszy jestem tej 85) i jest sklonna doradzic mi '@live' co wybrac lub/i pozwoli zerknac przez wizjer.
    Gdyby znalazl sie ktos mily prosilbym o kontakt na GG:493949 lub odpowiedz w tym temacie.

    Pozdr.
    Hej,
    Mam wprawdze tylko manualne obiektywy '50' (Takumar) i '85' (Jupiter 9), ale i tak spytam - jaki masz aparat: analoga, puszkę cyfrową "z cropem", puszkę cyfrową "FF"?
    Bo jeśli (jak się domyślam) cyfrę z cropem to radzę 3 razy przemyśleć kupno obiektywu o tak "przydatnej" ogniskowej jak 85mm (pole widzenia odpowiada 85*1.6=136mm). Mnie przydaje się tylko do portretów typu "buźka" ew. "półpostać ale z paru metrów".

    .to moje 3 grosze

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar MaciejW
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    36

    Domyślnie

    jak widac nie tylko do polpostaci czy twarzy.Robione 85mm/1.5

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar pazurek
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zw1d Zobacz posta
    zalezy mi na znalezieniu osoby, ktora mieszka w Krakowie i posiada jeden z tych dwoch obiektywow (ciekawszy jestem tej 85) i jest sklonna doradzic mi '@live' co wybrac lub/i pozwoli zerknac przez wizjer
    wybierz sie na zlot, zobaczysz te i wiele innych szkielek
    https://www.canon-board.info/showthread.php?t=24697

  6. #6
    Zw1d
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi. Wybaczcie, zapomnialem napisac. Mam EOSa 350d

  7. #7
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciejW Zobacz posta
    jak widac nie tylko do polpostaci czy twarzy.Robione 85mm/1.5
    Z exif-a wynika ze obiektyw 50 mm f/2. Cos musiales zle zapamietac.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Thunder
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Krotoszyn
    Posty
    307

    Domyślnie

    Prawie 85mm to jest po cropie
    Canon EOS 5D + Canon 400D + Canon EF 17-40/4L + Canon EF 35/2 + Canon EF 50/1.4 + Canon EF 85/1.8 USM + Canon EF 70-300/4-5.6 IS + Canon Speedlite 580EX + Sandisk Extreme III 20GB + Lowepro Stealth Reporter D200AW

    Galeria Thunder | ...Konica-Minolta D5D, Sony A100...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zw1d Zobacz posta
    Witam.
    Planuje kupic cos portretowego. Generalnie pomysly sa dwa: canon 50mm 1.4 albo 85 1.8. Jeszcze nie zdecydowalem w co chce pojsc i prawde mowiac najbardziej zalezy mi na znalezieniu osoby, ktora mieszka w Krakowie i posiada jeden z tych dwoch obiektywow (ciekawszy jestem tej 85) i jest sklonna doradzic mi '@live' co wybrac lub/i pozwoli zerknac przez wizjer.
    Gdyby znalazl sie ktos mily prosilbym o kontakt na GG:493949 lub odpowiedz w tym temacie.

    Pozdr.
    skontaktuj sie zemna. W poniedzialek wróci mi z serwisu cala szklarnia z puszka.
    Bedzie 85 1.8 niestety 50 1.4 jeszcze zostaje w serwsie. Jestem z Krakowa, mozesz sobie potestowac.

    http://roger.wrota.net
    Marcin "Roger" Pojałowski
    GG: 27797

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RomanS Zobacz posta
    Z exif-a wynika ze obiektyw 50 mm f/2. Cos musiales zle zapamietac.
    Zgaduję... Dongieljon?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •