Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 174

Wątek: No i znow podrobki CF .. tym razem Xtreme 4

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie No i znow podrobki CF .. tym razem Xtreme 4

    No i mnie sie trafilo. Zakupiona na Alledrogo Xtreme 4 4GB okazala sie wstretna podrobka. Co prawda szybkosc zapisu wynosi tyle co moja Xtreme III ale... Niesmak pozostaje.

    Zadzwonilem do sprzedajacego z problemem, on mi na to ze przeciez karta bedzie chodzila ok bo to tylko pudelko moze sie takie trafilo. (Juz ja wiem co sie trafilo) i w koncu napisal mi ze moze umowimy sie tak ze on mi 100 zl odda i nie bedziemy sobie smiecic na Allegro komentarzami negatywnymi.

    Bede sie staral o zwrot kasy bo to jest niewywiazanie sie z umowy (a ja zostalem ukarany za swoja pazernosc ).

    Porownalem sobie Extreme III z ta IV ale przeciez nie powinno byc roznicy!

    1. Extreme kupilem w zgrzewie, IV byla w zaciskowym blisterze
    2. III ma zloty napis - IV bardzo bladozloty
    3. Ladne etui na III - koszmarne chude i brzydki nadruk na etui do IV
    4. Plyta z rescue pro na podrobie nie ma numeru seryjnego potrzebnego do instalacji (w oryginale jest na kopercie)
    5. Plyta jest szarobiala (nadruk w oryginale jest na bardzo bialym)
    6. Instrukcja do karty rozklada sie jak plakat z czego tylko 30% jest zadrukowane. pozostale to biale kartki,

    Nie wiem co zrobic w przypadku kiedy Allegrowicz nie odda mi pieniedzy. Nie chce wystawiac na allegro i wciskac komus ze karta jest super bo wiem jak to potem sie odczuwa w swiadomosci ze kupilo sie podrobe.

    Czy ktos ma z was tez podrobki SanDisk i ich uzywa? Jak to jest z ich zawodnoscia? Mozna zaufac w razie czego i jako awaryjna karte zostawic? Czy lepiej od razu odpuscic sobie?
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaBlam Zobacz posta
    Nie wiem co zrobic w przypadku kiedy Allegrowicz nie odda mi pieniedzy. Nie chce wystawiac na allegro i wciskac komus ze karta jest super bo wiem jak to potem sie odczuwa w swiadomosci ze kupilo sie podrobe.
    Negatyw, info do allegro o oszuście. Może zawieszą mu konto. Pewnie negatyw pojawi się jako odwet, no ale cóż...
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Może zawieszą mu konto. Pewnie negatyw pojawi się jako odwet, no ale cóż...
    Czy w takiej sytuacji Allegro nie usuwa takich odwetowych negatywów? Martwi mnie bardzo to, że w sumie kara w postaci zawieszenia konta w systemie nie jest wystarczająco dotkliwa. W końcu jest to jawne oszustwo i kodeks karny przewiduje w tym zakresie konkretne sankcje. Niestety kwoty pojedynczych transakcji są zbyt niskie, żeby poszkodowanym opłacało się w imię walki o zasady wstępować na ścieżkę sądową. A sumarycznie to już mogą być całkiem duże dochody z takich fałszerstw
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 31-05-2007 o 13:26
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  4. #4
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Czy w takiej sytuacji Allegro nie usuwa takich odwetowych negatywów? ...
    Z załącznika do regulaminu:
    3. Czy Allegro może usunąć wystawiony komentarz?
    Na Allegro obowiązuje generalna zasada braku ingerencji w wystawiane komentarze. Za treść opinii odpowiedzialny jest wystawiający.
    Allegro nie decyduje o zasadności komentarzy. Aby jednak uniknąć nadużyć, możemy rozważyć usunięcie lub edycję treści komentarza (dotyczy to także odpowiedzi na komentarze) w określonych sytuacjach:
    - Użytkownik wystawił komentarz zawierający elementy opisane w punkcie 2* (nasze działanie: edycja treści lub usunięcie komentarza).
    - Użytkownik omyłkowo wystawił komentarz niewłaściwej osobie i/lub do niewłaściwej transakcji (nasze działanie: usunięcie komentarza, jeśli identyczny został już wystawiony odpowiedniemu Użytkownikowi, a treść jednoznacznie wskazuje na pomyłkę).
    - Użytkownik omyłkowo zaznaczył niewłaściwy typ, np. "Negatywny" zamiast "Pozytywny" (nasze działanie: korekta typu komentarza, jeśli jego treść jednoznacznie wskazuje na pomyłkę).
    - Osoba, która wystawiła komentarz, kupowała przedmiot jedynie w celu zamieszczenia opinii, z intencją zaszkodzenia Użytkownikowi Allegro (nasze działanie: usunięcie wszystkich wystawionych w ramach takiej akcji komentarzy i wyciągnięcie konsekwencji wobec wystawiającego)

    * wulgaryzmy, etc - dop. MG
    Czyli rączki umywają i tyle :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    napisz mu maila ze poniewaz nie sprzedał ci tego co oferowal (bo oferowal zapewne karte SanDisk a ty nie dostales karty SanDisk) to odeslesz mu ta karte na jego koszt a on zwroci ci na konto cala kase. Odczekaj 2 dni. Jesli nie dostaniesz odpowiedzi lub odpowiedz bedzie inna niz: "Zgoda" to wystaw negatyw, opisz to dokladnie w komentarzu i zgłoś sprawę do allegro. Dodatkowo podaj nazwe tego uzytkownika na CB w watku o oszustach.
    Jesli on sie nie zgodzi na zwrot to pewnie juz nie bedziesz mial ani kasy ani oryginalnego SanDiska. No chyba ze osobiscie pojedziesz i wepchniesz mu ta karte gleboko w dupe a kase wyrwiesz z gardła.

    PS I wlasnie dlatego zakupilem karte PRETEC
    Ostatnio edytowane przez tpop ; 31-05-2007 o 13:36

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    no niestety. Allegro ma gleboko w d.. takie sprawy wiec na ich pomoc moge sobie pomaryc (nie pierszy raz - w odpowiedzi dostaje ze "namawiaja abym sprobowal skontaktowac sie z uzytkownikiem - debile - jakbym nie wiedzial)

    Napisalem do sprzedajacego ze oczekuje ze pieniadze zostana mi zwrocone w przeciagu 2 dni a karte odsylam . Oczywiscie dostalem informacje ze jaka sprzedajacy ma gwarancje ze ja odesle karte.... W razie czego bede informowal. Wyslalem maile do pozostalych osob ktore kupowaly u niego te karty zeby zapoznali sie z linkiem: (zreszta Wy tez mozecie)

    http://foto.forumslubne.pl/viewtopic.php?t=1182


    zanim wystawia komentarze. Jeden pospieszyl sie i wystawil ze aukcja wspaniala i w ogole kontakt super i towar pierwsza klasa. No jak widac niektorym wystarcza!


    A co do mojego pytania - uzytkuje ktos z was karte podrobke?
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaBlam Zobacz posta
    A co do mojego pytania - uzytkuje ktos z was karte podrobke?
    Ja użytkuje podróbkę CF SanDisk Ultra II 1GB (skapłem się jakoś po 1-1,5 roku od zakupu ) i nie miałem do tej pory problemów żadnych. Żadnych utraconych zdjęć czy jakiegoś zamulania - chyba, że nie zauważyłem. Transferów nie sprawdzałem, a miałem zamiar porównać z oryginałem. Ale jakoś na testy czasu brak
    Tak czy siak od tamtego czasu odstawiłem ją na koniec szeregu.
    Od dłuższego czasu zabieram się za zakup 4GB - posłużę się sprzedawcą poleconym przez Tomasza1972

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Głupota jest walenie negatywa na początku. Wpierw rozmowa rozmowa i jeszcze raz rozmowa jak nie działa to straszenia że się zgłosi do allegro i na policje w 99% odda ci kase

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    ja tez bym żądał zwrot kasy, a w razie sprzeciwów za dj zibi

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Jacek Deka
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    49
    Posty
    356

    Domyślnie

    Chyba jest w Polsce prawo odstąpienia od umowy (zwrotu towaru) w przeciągu jakiegoś czasu.
    Może się mylę.

    Edit: Jeszcze coś mi przyszło do głowy.
    Jeżeli to handlarz i sprzedaje tego towaru sporo, to wystarczy postraszyć urzędem skarbowym (że się to zgłosi, albo ma się tam znajomych), jeżeli nie wystawia dowodu zakupu (może też nie ma zarejestrowanej działalności) to najprawdopodobniej poskutkuje.
    Ostatnio edytowane przez Jacek Deka ; 31-05-2007 o 21:40

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •