Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 159

Wątek: Wasze najlepsze zdjęcie roku 2006

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    242

    Domyślnie Wasze najlepsze zdjęcie roku 2006

    Moderator's note Pomysł bardzo fajny. Żeby to miało ręce i nogi, ustala się co następuje: w tym wątku każdy tworzy tylko jednego posta, z jednym zdjęciem w "rozsądnym" rozmiarze (nie miniaturka i nie 4Mpix) i krótkim (lub dłuższym) komentarzem. Nie dyskutujemy co lepsze, nie piszemy "aaale fajne", nie pytamy "a co jest na zdjęciu" - wszystko to można zrobić np. na PM, albo w wątku autora w dziale "Galerie". Posty "niestosujące się" będą cięte Czadu!!! :-D




    Końcówka roku to czas na podsumowania, proponuję w tym wątku umieszczać swoją najlepszą fotkę z 2006 roku.

    moja fotka z finału FMC 2006 nad jeziorem Zegrzyńskim


    pozdrawiam i wesołych świąt źyczę

  2. #2
    Zablokowany Awatar Driver
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    24
    Posty
    786

    Domyślnie

    Oj ciężko wybrać. Pstryknęło się tego troche.
    A niech będzie to:


  3. #3
    Coś już napisał Awatar Priest
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Żyrardów
    Wiek
    42
    Posty
    56

    Domyślnie


    nie wiem czy najlepsze, ale podoba mi się
    20D | kit | 17-40 4 L | sigma 70-300 | 50 1.8 II
    moja galeria zdjęć

  4. #4
    Początki nałogu Awatar kane
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tychy/Poland
    Wiek
    44
    Posty
    293

  5. #5
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cóż, dorzucę coś od siebie, technicznie nienajlepiej, ale ujęcie trochę ratuje.

    Ten rok przeszedł bez specjalnych rewelacji. No ale w sumie był to mój pierwszy rok z dSLRem...
    Ostatnio edytowane przez Wats0n ; 17-06-2007 o 14:59
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    No ja mimo że również "pstryknęło się trochę" (oj to był dobry rok, szkoda że pierwszy i chyba ostatni taki...), to problemu z wyborem raczej nie mam


    W związku z licznymi pytaniami, tłumaczę, w szczegółach Samolot to szwajcarski F/A-18C Hornet, pilotowany przez jednego z najlepszych ichnich pilotów, Michaela Reinera, ps. "Elvis" . Zdjęcie zrobione z ziemii (normalna strefa dla publiczności) podczas treningu przed pokazami w Mollis, w sierpniu.

    Samolot w tym momencie rozwija prędkość bardzo bliską prędkości dźwięku, pewnie jakieś 0.999 Macha (*). Chmura bierze się stąd, że przy przekraczaniu bariery dźwięku następuje gwałtowne rozprężenie powietrza dookoła samolotu, a przy prędkości j.w. "strefa" tego rozprężenia ma najfajniejszy, "ostry" kształt. Niestety cała akcja trwa ułamek sekundy - dłuższego lotu przy samej barierze 1Ma nie wytrzyma żaden samolot. Do tego najlepszy moment to jeszcze ułamek z tego ułamka. Czyli... seriami seriami i dużo szczęścia.

    Tu efekt potęguje dodatkowo duża ilość pary wodnej w powietrzu - to był bardzo "mokry", deszczowy dzień. Dodając do tego wykres stanów skupienia (fizyka, szkoła średnia)... ;-)

    (*) Prędkość dźwięku nie jest tu przekroczona. Gdyby była, chmurka miałaby nieco inny, mniej ostry a bardziej owalny kształt). Zresztą... kurde, stałem max. 100m dalej, odróżniłbym

  7. #7
    Początki nałogu Awatar AdrianP
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Leszno
    Posty
    462

    Domyślnie

    Co do najlepszych zdjęć, to trudno wybrać, nie jestem w wybieraniu dobry, a ponieważ DSLR mam niedawno więc za dużo dobrych zdjęć nie miałem okazji zrobić. Dam to, jest to jedno z moich najulubieńszych bo to moje "najlepiej wykorzystane 3 sekundy"
    Ostatnio edytowane przez AdrianP ; 21-12-2006 o 21:46
    Canon EOS 20D/bg-e2/Nikon DK-21M, Tamron 28-75/2.8, Canon EF 50/1.8, Canon EF 70-200/4 L, Canon EF-S 18-55 f/3.5-5.6, Canon Speedlite 430EX, Sandisk Extreme III 2gb and 1gb, Kenko Teleplus 300 Pro DG 1.4x

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    no i może ja sie dorzuce, choc z tego roku wielkiego wyboru nie mam - glownie rodzinno-wakacyjne pstryki ??:

    a to co udalo mi sie wycisnac z sigmy 70-300 na 300mm..

    Ostatnio edytowane przez Kubak82 ; 23-12-2006 o 16:19

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    może to? sam nie wiem.....
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •