Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Filtr polaryzacyjny 2024

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Nie wiem, ale wśród fotografów krajobrazowych są one bardzo popularne. Osobiście używałem filtry Marumi i były bardzo dobre zarówno optycznie jak i pod względem jakości wykonania.

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Cześć,

    dawno temu na kanwie testów Optycznych z 2009 r. kupiłem filtr polaryzacyjny Marumi DHG CPL.
    Służył mi długo, ale nadszedł czas jego wymiany - z perspektywy czasu mam wrażanie, że ten Marumi dodawał trochę ziarna do obrazu (takie odczucie).
    zamien odczucie na faktyczny test.


    w przeciwnym wypadku jedyna odpowiedzia jest: czekolada, dobra whisky, jakas mloda laska...



    tak serio: wez w warunkach kontrolowanych porownaj. folia polaryzacyjna w Marumi lekko ociepla kolory, w polaczeniu z efektem polaryzacji daje to dosc mocne tlumienie niebieskiego nieba, no to przy korektach obrazu (ekspozycji) mozesz to widziec jako wieksza ziarnistosc. ale to trzeba raczej podnosic ISO badz mocno niedoswietlac zeby zobaczyc roznice. i zmiana polara na inny model moze problemu wcale nie rozwiazac (bo glowna skladowa jest po prostu przyciemnianie kanalow innych niz niebieski, a niebieski to wlasnie ten gdzie jest najmiej informacji o przejscich tonalnych). wiec wyzej d* nie podskoczysz, jak mowi stare przyslowie pszczol...
    www albo tez flickr

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Hoya hd nano mkii teraz te kupuję. Sa jasniejsze i to widać. O te jedno Iso masz mniej. Mam też jakieś marumi S DHG i B+w z istatniej serii ale te ciemne tansze. Nie zauważyłem różnicy, kiedyś na szybko porównałem i było to samo.

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Spróbuję chyba z tymi Hoya, dzięki za info.

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Kupiłem ostatecznie Hoya HD Nano MK II Cir-PL 77 mm, dość drogo, ale w sumie jestem zadowolony. Ten mój stary Marumi był już w ciężkim stanie. Tutaj mam wrażanie, że mniej zabiera światła, poza tym niby błaha sprawa, ale bardzo fajne jest okrągłe pudełko, które dobrze trzyma filtr i wiem, że mi się tak łatwo nie uszkodzi jak miałem z Marumi.

    Taki jeden testowy strzał z okna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	polar-Hoya.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	531,4 KB
ID:	16170

  6. #16

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Kupiłem ostatecznie Hoya HD Nano MK II Cir-PL 77 mm, dość drogo
    Kupiłem niedawno dokładnie taki filtr za 280 zł w ABFoto. Hoya ma ostatnio promocję na filtry.

  7. #17
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    Kupiłem niedawno dokładnie taki filtr za 280 zł w ABFoto. Hoya ma ostatnio promocję na filtry.
    Na pewno piszemy o tym samym filtrze? Co prawda kupiłem w Abfoto bo było najtaniej, ale za 380 PLN, nawet teraz sprawdzałem, bo gdyby był teraz za 280 to bym ten odesłał i kupił stówkę taniej. Nigdzie nie widziałem takiej ceny (280) za ten model. Wszędzie było powyżej 400.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Na pewno piszemy o tym samym filtrze? Co prawda kupiłem w Abfoto bo było najtaniej, ale za 380 PLN...
    Tak, to jest dokładnie ten sam filtr. W AB Foto była dodatkowa promocja 100 zł na ileś tam rzeczy, w tym na ten filtr.
    No i cieszę się że kupiłem ten sam filtr co Ty (bo ja w kwestii fotografii jestem entuzjastą ale amatorem).

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny 2024

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    (bo ja w kwestii fotografii jestem entuzjastą ale amatorem).
    ale ja również

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •