Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: 24-105 Error 01

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez levco Zobacz posta
    Witam! Dziś w połowie przyjęcia weselnego - na szczęście było to tylko małe przyjęcie do godz 18:00 - zdarzyło mi się coś takiego: migotanie w wizjerze po wykonaniu fotki, coraz bardziej nasilające się, a w końcu zawiecha body i error01. Po restarcie kilka zdjęć i znowu to samo.
    Patrząc od przodu w obiektyw, widać jak przysłona wariuje - bawiłem się przyciskiem od podglądu głębi ostrości i - o ile zareaguje na naciśnięcie guzika(bo nie zawsze działa) - widać jak przymyka się więcej lub mniej.
    Na 100% przysłona - miałem to samo u siebie i również na weselu ale w momencie oczepin Na szczęście udało się ogarnąć zdjęcia drugim obiektywem, ale stres niesamowity... niestety

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żuromin
    Posty
    95

    Domyślnie

    Wyglada na to,że i mój 24-105 zachorował na tą samą przypadłość.Dokładna dignoza z Żytniej;naprawa przysłony,układu stabilizacji,korekcja układu optycznego i czyszczenie=650pln.No i co najgorsze czas realizacji ponad 10 dni(musieli zamówić części),a tu wesele w sobotę.Ciekawe jak kit da sobie radę na szerokim końcu.

  3. #13
    Awatar levco
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Elbląg
    Wiek
    47
    Posty
    7

    Domyślnie

    No patrz pan u mnie naprawa (szacunkowy koszt) 600pln - 400 robocizna + 210 części - jeszcze koszt przesyłki 40 pln i 650pln-ów w sumie, czyli podobnie mam im do oddania. Ech... Kasa, kasa...

  4. #14
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: 24-105 Error 01

    Cytat Zamieszczone przez bartorux Zobacz posta
    Ile będzie kosztowała mnie gdzieś taka przyjemność wymiany ??
    Błąd 01 zazwyczaj jest wynikiem awarii przysłony (tzw. flexa).
    Dla ewentualnie zainteresowanych, w serwisie na Żytniej - ok. 650zł (250 zespół przysłony + 400 robocizna, w tym regulacja optyki).
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: 24-105 Error 01

    Mialem podobnie z kitem 18. Zabralem sie do recznej naprawy majac za mentora jakiegoś klienta z youtuba. Wszystko szlo gladko az tu nagle tasiemeńka pękła. Rozlozylem dziada na czesci setne mocowanie od obiektywu polaczylem z tylna soczewka tasmą gorilla na sztywno. Makro wyszklo jak ta lala. Powierzchnie plaskie robi swietne ale gubi ostrosc na zagięciach uwypukleniach itp. Z Lką bym sie nigdy nie odważył. Zarzuce jakas fotke kiedy wroce do domu.
    Ostatnio edytowane przez Silveraxe ; 24-03-2014 o 20:38

  6. #16
    Bywalec Awatar yacenty
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    177

    Domyślnie Odp: 24-105 Error 01

    lekko odgrzeje kotleta.
    rok temu miałem bład err01 - diagnoza była - flex, wymiana w jakimś punkcie w krakowie przez pośrednika - 280zł brutto.
    Teraz przez swięta zauważyłem ze obiekty nie schodzi niżej niż 30mm, zadzwoniłem do sklepu, gdzie go kupiłem i mówią że to te druga tasma - znany problem tego obiektywu.
    Ktoś to może potwierdzić?
    Powered by C7D MK II, C6D, 24-105/4L, 50/1.4, 580ExII, PW
    www.agrofoto.pl

  7. #17

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •