Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Wybuchowy Metz 58 Af-1

  1. #11
    Bywalec Awatar noeee
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wrocek
    Wiek
    49
    Posty
    146

    Domyślnie Zonk

    Cytat Zamieszczone przez iREM Zobacz posta
    Nie chcę dobijać leżącego, ale jak ostrzegałem, że znajomemu się prawie nowy Metz stopił to mnie zakrzyczeli. :-/
    A można coś więcej o tym ....
    bo właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem tej lampy ...
    w jakich warunkach się stopił ....
    czy to dotyczy jakieś serii czy jak ???
    Po pierwszych oględzinach lampa mnie zachwyciła a ... tu taki ZONK na forum ;(
    5D MK2, 450D, 10-22/3.5-4.5, 28/1.8, 50/1.4, 100 L IS, 70-200/4 L IS, 24-105/4 L IS, 18-55 IS, Kenko 1,4x, Metz 58 AF-1 i inne
    100 2.8 macro - sprzedam

  2. #12
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    47
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iREM Zobacz posta
    Nie chcę dobijać leżącego, ale jak ostrzegałem, że znajomemu się prawie nowy Metz stopił to mnie zakrzyczeli. :-/
    No coś czuje że znów dzięki jednej sztuce felernego Metza od dłuższego czasu powstanie milowy wątek jaki to be Producent
    Pucha i słoki

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    43
    Posty
    143

    Domyślnie

    Wczoraj dzwonilem do serwisu Metza z siedziba w Gdansku.
    Generalnie Pan stwierdzil, ze byla wadliwa partia w zeszlym roku, wiosna.
    Lampa ma zostac wyslana do Niemiec - tak producent sobie zazyczyl, maja sprawdzic cos z napieciem. Dlugosc oczekiwania to podobno okolo od 1 miesiaca do 1,5.

    W poniedzialek ide zdac lampe. Teraz to juz mnie nawet nie interesuje czy bede placil za palnik, najwazniejsze, zeby sprawdzili elektronike (czy cos sie dodatkowo nie uszkodzilo), zeby potem co pol roku nie latac.

    Pozdrawiam.

    ps. na razie jestem dobrej mysli odnosnie serwisu

  4. #14
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    No to daj znać za miesiąc co z nią dalej ?.

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    43
    Posty
    143

    Domyślnie

    Witam,
    jednak lampa została naprawiona szybciej niz myslalem. Wielki pozytyw dla serwisu. Lampe odebralem wczoraj. Oprócz wymiany palnika dokonano też wymiany rezystora, kalibrację lampy i przeczyszczenie jej z odłamków szkła.
    Wszystko oczywiście bezpłatnie.

    Co do palnika mogę dodatkowo powiedzieć, że ten nowy jest moim zdaniem większy.

    Pozdrawiam

  6. #16
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    Ja do tej pory uzywalem Metz i chyba mialem szczescie bo nie wybuchl pracowalem na nim okolo 7 miesiecy i raczej nie oszczedzalem go. Slyszalem o wybuchajacych modelach ale nadal bylem jego zwolennikiem chociazby za ten patent z dodatkowym palnikiem doswietlajacym
    Canon FF

  7. #17
    KokoN
    Guest

    Domyślnie

    Ja niedawno kypiłem 48 af-1 i pytałem się o zarnik. Faktycznie, nie ma na niego gwarancji. Uzyskałem równiez informacje, że ew. wymiana żarnika u oficjalnego dystrybutora kosztuje ok 140 zł.

    Co do samego metz'a, używam juz ich druga lampę i nie moge załego słowa powiedzieć.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •