Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wybuchowy Metz 58 Af-1

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    43
    Posty
    143

    Thumbs down Wybuchowy Metz 58 Af-1

    Witam,
    nie wiem czy tylko ja mam takie "szczescie", ale dzis po zrobieniu zalednie 5 zdjec (nawet nie w serii) moja lampa wybuchla. Zarnik eksplodowal,a szkielka rozbryzly sie wewnatrz.

    Miala byc taka niezawodna lampa, a przy przebiegu jedynie 500 zdjec takie niemile niespodzianki, a samam lampe posiadam dopiero od marca zeszlego roku.

    Ale nie tracac nadziei w niemiecka mysl techniczna, zagladam do gwarancji, a tam zapis, ze gwarant nie obejmuje gwarancja palnika - i tu wyczuwam pewne schody, jakie moga mnie czekac.... bo zarnik sam z siebie nie wybucha i na pewno nie jest to normalne zuzycie powstale w wyniku eksploatacji, a o kwestiach zastosowania klauzuli abuzywnej w tej gwarancji juz nie wspominajac. Pogooglowalem, znalazlem niestety wiecej takich farciarzy jak ja, ktorym palnik nie spalil sie, ale eksplodowal.

    Mam pytanie do Was, czy ktos mial juz cos takiego? czy zostala uznana gwarancja i w czym tkwi wada produktu ?

    pozdrawiam lekko zasmucony strata lampy

  2. #2
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie

    Słyszałem że właśnie Metz nie daje gwarancji na żarnik.
    Jeżeli eksplodował żarnik mogło dojść do uszkodzenia innych elementów - np. zooma palnika.
    Nic tylko zadzwonić do dystrybutora - "Fototechnika" o ile dobrze pamiętam i walczyć o swoje jeżeli lampka na gwarancji.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz lampę z serii z trafionych żarników, one właśnie ponoć strzelały. Musisz dzwonić do dystrybutora, chyba coś się da z tym zrobić.

    Były ponoć takie akcje i Metz zmienił dostawcę żarników.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Może nie korzystaj w takim razie z gwarancji, tylko atakuj sprzedawcę z powodu niezgodności towaru z umową.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #5
    zarzynski
    Guest

    Domyślnie

    A czy Metz po zmianie dostawcy palników daje już na nie gwarancje?

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    43
    Posty
    143

    Domyślnie

    Niestety , zakup byl na firme zaoszczedzilem VAT, a teraz bede mial przeboje. Teoretycznie ile taka wymiana moze kosztowac?

    Pozdrawiam

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    114

    Domyślnie

    w gwarancji napisano że m.in. palniki nie podlegają gwarancji, niemniej jednak jak poinformowano mnie w serwisie, każdy przypadek traktowany jest indywidualnie (szacują ilość zrobionych zdjęć, która to partia, itp.), jest więc sznsa że jesli posiada się lampę z feralnym palnikiem to można liczyc na naprawę.
    Ostatnio edytowane przez tnt ; 23-01-2009 o 15:34
    C550D, T12-24, C50 1.4 USM, C18-200IS, METZ 58-AF1

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    380

    Domyślnie

    jakby tak jechać po bandzie to firma Metz naraziła ciebie lub twoich bliskich na niebezpieczeństwo : )

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomsong Zobacz posta
    Niestety , zakup byl na firme zaoszczedzilem VAT, a teraz bede mial przeboje. Teoretycznie ile taka wymiana moze kosztowac?

    Pozdrawiam
    ...to możę rękojmię? Chyba aż tak gorzej nie jest?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Prawdopodobnie masz lampę z serii z trafionych żarników, one właśnie ponoć strzelały. Musisz dzwonić do dystrybutora, chyba coś się da z tym zrobić.

    Były ponoć takie akcje i Metz zmienił dostawcę żarników.
    A takiego czegoś to można by się co najwyżej po SunPaku spodziewać, ale nie po Metzu... świat się kończy!
    Fotograf platoniczny

  10. #10
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomsong Zobacz posta
    Witam,
    nie wiem czy tylko ja mam takie "szczescie", ale dzis po zrobieniu zalednie 5 zdjec (nawet nie w serii) moja lampa wybuchla. Zarnik eksplodowal,a szkielka rozbryzly sie wewnatrz.
    (
    Nie chcę dobijać leżącego, ale jak ostrzegałem, że znajomemu się prawie nowy Metz stopił to mnie zakrzyczeli. :-/
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •