Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Canon 580ex II czy metz 58 lub 54

  1. #1

    Domyślnie Canon 580ex II czy metz 58 lub 54

    Lampa ma byc do 5d. Moze ktos ma doswiadczenie z tymi lampami?

    Cena zakupu nie odgrywa żadnej roli chodzi tylko o właściwiści lampy.

    Pozdrawiam

    Nilborn

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    też się pytałem już kiedyś ale chodziło o 550ex lub metza i wszyscy doradzali mi canona, w sumie się nie dziwię bo jednak najlepiej pracuje canon+canona, a nie jakaś sigma, metz, tamron etc.
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    23

    Domyślnie

    ja mam metza 58 z canonem 40d i bardzo sobie chwalę.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gringo997 Zobacz posta
    też się pytałem już kiedyś ale chodziło o 550ex lub metza i wszyscy doradzali mi canona, w sumie się nie dziwię bo jednak najlepiej pracuje canon+canona, a nie jakaś sigma, metz, tamron etc.
    Ja nie widzę zasady, że canon z canonem działa najlepiej - przeciwnie. Podczas moich zakupów foto, to jak na razie tylko canon z canonem miał problemy się dogadać, Tamron, Sigma i Metz bez pudła kupowane w ciemno i to pod 350D... Może mam farta? Może Jednak fakt faktem, że nie ma tutaj żadnych reguł.

    Nie zgodzę się, że lampa Canona jest lepsze od lamp Metza. Są co najwyżej na tym samym poziomie, a moim osobistym zdaniem, Metz jest lepszy. Po pierwsze to ta druga firma się specjalizuje w lampach błyskowych i z tego powodu mam właśnie do Metza większe zaufanie. Po drugie to porównując 580EX II z 58 AF-1 to nie ma, żadnej takiej funkcji jakiej nie ma Metz, a jest w Canonie. Natomiast odwrotnie już niestety... Canon nie ma drugiego palnika, który jest przydatny i nie ma złącza usb do samodzielnego update'u softu gdyby wyszła nowsza wersja. Do tego.. Metz jest tańszy

    Ja z czystym sumieniem polecam Metz 58 AF-1.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Ten drugi palnik mnie przekonuje do Metza. Ale tyle się naczytałem, że te lampy się psują, że postanowiłem zapytać.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grisha Zobacz posta
    Ja nie widzę zasady, że canon z canonem działa najlepiej - przeciwnie. Podczas moich zakupów foto, to jak na razie tylko canon z canonem miał problemy się dogadać, Tamron, Sigma i Metz bez pudła kupowane w ciemno i to pod 350D... Może mam farta? Może Jednak fakt faktem, że nie ma tutaj żadnych reguł.

    Nie zgodzę się, że lampa Canona jest lepsze od lamp Metza. Są co najwyżej na tym samym poziomie, a moim osobistym zdaniem, Metz jest lepszy. Po pierwsze to ta druga firma się specjalizuje w lampach błyskowych i z tego powodu mam właśnie do Metza większe zaufanie. Po drugie to porównując 580EX II z 58 AF-1 to nie ma, żadnej takiej funkcji jakiej nie ma Metz, a jest w Canonie. Natomiast odwrotnie już niestety... Canon nie ma drugiego palnika, który jest przydatny i nie ma złącza usb do samodzielnego update'u softu gdyby wyszła nowsza wersja. Do tego.. Metz jest tańszy

    Ja z czystym sumieniem polecam Metz 58 AF-1.
    idąc tym tokiem myslenia tamron specjalizując się w szkłach też powinien być lepszy od canona, a nie jest... Z drugiej strony kiedyś znalazłem porównanie tych dwóch lamp w reporterce (chyba sportowej ) i cos (nie pamiętam dokladnie, a szukał nie będę ) na rzeczy było, ze canona sie spaliła, a metz wytrzymał przy wielokrotnych częstych błyskach

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    51
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grisha Zobacz posta
    Po drugie to porównując 580EX II z 58 AF-1 to nie ma, żadnej takiej funkcji jakiej nie ma Metz, a jest w Canonie. Natomiast odwrotnie już niestety... Canon nie ma drugiego palnika, który jest przydatny i nie ma złącza usb do samodzielnego update'u softu gdyby wyszła nowsza wersja. Do tego.. Metz jest tańszy

    Ja z czystym sumieniem polecam Metz 58 AF-1.
    Niestety są takie funkcje. 580EX II można w b. dużym stopniu sterować z menu aparatu (oczywiście nie każdego - co najmniej 40D lub 1Dmk3), nie trzeba np. pamiętać znaczenia funkcji Custom lampy - wszystkie pojawiają się w menu aparatu. Przy lampach "innych producentów" ta funkcja nie działa.
    To samo dotyczy 430 EX II.

    Pozdr,
    Zbyszek

  8. #8
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    47
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klosz007 Zobacz posta
    Niestety są takie funkcje. 580EX II można w b. dużym stopniu sterować z menu aparatu (oczywiście nie każdego - co najmniej 40D lub 1Dmk3), nie trzeba np. pamiętać znaczenia funkcji Custom lampy - wszystkie pojawiają się w menu aparatu. Przy lampach "innych producentów" ta funkcja nie działa.
    To samo dotyczy 430 EX II.
    Pozdr,
    Zbyszek

    klosz007 ma rację co do sterowania funkcjami lampy z poziomu aparatu...jest to pewnie przydatna funkcja...do której ja osobiście nie sięgnąłem ani razu "swego czasu".
    Obecnie posiadam Metz 58 AF-1 którego z czystym sumieniem polecam.
    Ponadto kolega Nilborn wspomina że ma być do 5D (brak tu wzmianki o tym że miała to by być wersja MKII), więc pewnie to MKI gdzie nie można z poziomu MENU Body sterować funkcjami lampy.
    Co do awaryjności lampy się nie wypowiem ponieważ używam jej od pół roku i jak narazie sprawuje się ona znakomicie.

    Pozdrawiam
    Pucha i słoki

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    a czy metz ma gniazdko PC..??

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie

    No to jedyna jego wada, że go nie posiada

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •