Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Ładowanie aku BP-511

  1. #31
    Coś już napisał Awatar qiq
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinyl_pl
    No tak ja tez nie moge sobie wyobrazic aparatu bez gripa, nawet srubki nie moge znalezc zebygo odkrecic...
    Jurek P pisal na innym watku (chyba On) ze do BG najlepiej wkladac tylko jeden akku drugi trzymajac w kieszeni. Sprawdzilem aparat robi wiecej majac dwa akku niz uzywajac dwa razy po jednym.
    ...ciach...
    Ale teraz gdzy zimno chyba lepiej trzymać jeden aku za pazuchą i grzać, a drugi niech se zmarznie w aparacie.

    [ Dodano: 20-11-2004, 11:52 ]
    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Auwo, mi jest oczywiście bardzo miło, że każdorazowo witasz mnie osobiście w stopce swojegp postu Gdybyś tylko jeszcze powiedział czemu zawdzięczam te objawy wyjątkowej sympatii?
    Jurku, to nie prawda! Auwo mnie wita za każdym logowaniem :wink:
    Zdaje się, że to jakaś sprytna linijka tekstu w jego stopce.
    pzdr
    Qiq
    ~~~~~~
    http://www.plonacypromyk.i365.pl
    EOS 10D, EOS 50e+BP, 4.0-5.6/75-300usm, 4.5-5.6/38-76 (tfu!), AL-1QF, 1.8/50,
    Benbo Trekker + Manfrotto 141RC

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qiq
    Jurku, to nie prawda! Auwo mnie wita za każdym logowaniem :wink:
    Zdaje się, że to jakaś sprytna linijka tekstu w jego stopce.
    A to spryciarz Ale sympatyczny :wink:

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Auwo, mi jest oczywiście bardzo miło, że każdorazowo witasz mnie osobiście w stopce swojegp postu Gdybyś tylko jeszcze powiedział czemu zawdzięczam te objawy wyjątkowej sympatii?
    Wyrazy sympatii Auwo sa nie tylko wyjatkowe, ale i sprytne. ja widze w stopce 'witke' mojej osoby - odpowiedzlany jest za to skrypt odczytujacy przegladacza forum.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  4. #34
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Cytat Zamieszczone przez vinyl_pl
    Sprawdzilem aparat robi wiecej majac dwa akku niz uzywajac dwa razy po jednym.
    Trudno mi z Tobą polemizować, bo osobiście takich prób nie robiłem. Pragnę tylko wyrazić swoje zdanie, że z technicznego punktu widzenia jest to trudne do zrozumienia. To tak jakbyś korzystając jednocześnie z dwóch wiader wody zdobył jej więcej niż pojedynczo z każdego wiadra.
    Wiadro wody a sprzet elektroniczny typu bateria BP-511 (bo w niej i jakies cuda kontrolujace stan siedza wiec nie sama elektrycznosc ) to lekka roznica.
    Gdy wyladuje sie akku, aparat zdechnie, odlozymy go na kilkanascie minut to po wlaczeniu zrobi jeszcze pare zdjec. Grip bierze z baterii na zmiane... rozladowuje jedna az do pewnego poziomu nizszego naladowanie niz druga, potem bierze z drugiej a ta pierwsza w tym czasie 'odpoczywa' . Sa rowniez teorie ze baterie sie nawzajem doladowuja by jak najdluzej utrzymac rowny poziom.
    Testy i opinie uzytkownikow gripow, w tym i moja wlasna potwierdzaja ze aparat zrobi sporo wiecej zdjec z dwoma bateriami w gripie - ja robie ponad 1000 na jednym komplecie dwoch akku w gripie, podczas gdy pojedyncza bateria starczala mi na okolo 400, max 450 zdjec. Zysk 100-200 zdjec jest calkiem wart wkladania dwoch baterii do gripa... a dokupienie kolejnych dwoch to wydatek rzedu 80zl u APTEL a na Allegro na przyklad.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •