Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: jak zalozyc oslone do 17-55 2.8

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    34

    Domyślnie jak zalozyc oslone do 17-55 2.8

    Witam mam zamiennik EW-83J, ale nie moge jej zalozyc na obiektyw i tak patrze na ta oslone od góry to widze takie dwie "zawleczki" po obu stronach i sie tak zastanawiam czy moze mam zdjac te zawleczki ? i wtedy sie bez problemu nakrecie czy mam nie zdejmowac tych zawleczek

    Prosze o porade osob ktore maja taka oslone albo wiedza jak to nakrecic bo nie chce sobie zepsuc oslony


    Wiekszy link ponizej

    http://www.from.okay.pl/rudys/wyslac2.jpg

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Racibórz-Schoonhoven
    Posty
    146

    Domyślnie

    Mam tą samą osłonę.Nic nie wyciągaj,właśnie ta zawleczka trzyma osłonę na swoim miejscu.Na obiektywie masz czerwoną kropkę a na osłonie białą.Przyłóż osłonę tak by kropki były na przeciw siebie i przekręć w prawo patrząc od strony obiektywu.Po przekręceniu o 1/4 obrotu osłona jest zamocowana.
    Uprzedzę kolejne pytanie : Tak,osłona zamontowana w ten sposób ma napis canon skierowany w ziemię . I przy normalnym fotografowaniu nie możemy sie pochwalić tym dumnym napisem :-D
    fotografia
    akwarystyka

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    513

    Domyślnie

    ale odwrotnie też wchodzi - wtedy napis jest do góry

    PS: Wchodzi dosyć lekko, więc dziwię się że masz problemy. Dużo więcej siły trzeba włożyć przy zdejmowaniu (co u mnie ma sporadycznie miejsce, na codzień jest zainstalowana).

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Racibórz-Schoonhoven
    Posty
    146

    Domyślnie

    Wiem że odwrotnie też wchodzi ale nie chciałem już z tym mieszać w głowach :-D
    fotografia
    akwarystyka

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    34

    Domyślnie

    dalem rade ale po swojemu ;d sciagnalem te dwa "cycki" i przepiłowałem, teraz jest tak jak ma byc ;d

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Racibórz-Schoonhoven
    Posty
    146

    Domyślnie

    ??? co przepiłowałeś ???
    Żebyś za 2-3 miesiące nie pisał że osłona ci lata albo spada.Po pewnym czasie,od zakładania i zdejmowania osłona się trochę wyrobi i będzie wchodzić luźniej.
    fotografia
    akwarystyka

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    34

    Domyślnie

    na pewno jest cos w tym co piszesz, ale nie spilowalem tak zeby mi leciutko wchodzilo tylko z nalezytym oporem wiec zrobilem cos co i tak samo po pewnym czasie by sie zrobilo, a przynajmniej teeraz sie nie bede denerwowal przy zakladaniu

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rudek5 Zobacz posta
    dalem rade ale po swojemu ;d sciagnalem te dwa "cycki" i przepiłowałem, teraz jest tak jak ma byc ;d
    Cóż - zawsze lepiej spiłować osłonę niż obiektyw. A najlepiej postępować w myśl maksymy "festina lente"

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    rudek5 .. Coś mi się wydaje, że ten zamiennik z "ściągniętymi cyckami" chyba był ciut felerny, jak nie chciał dać się założyć. Z zamiennikami jednak i tak nieraz bywa. W każdym razie w przypadku osłony przeciwsłonecznej łatwiej jest ją założyć niż ściągnąć. Kolejna odwrotność świadczy o tym, o czym już szybciej wspomniałem. Chyba, że umiejętności zakładającego są gorszej jakości - najważniejsze, że w tej sytuacji nie posłużyłeś się młotkiem i przecinakiem
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •