Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Może ktoś pomóc? Tamron 28-75 vs. Sigma 18-125

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie Może ktoś pomóc? Tamron 28-75 vs. Sigma 18-125

    Robiłem sobie testy porównawcze w domowym zaciszu i mam problem z AF. Spójrzcie na http://republika.pl/p13ka/problem/.
    Ostrzyłem na kamerkę z tej samej odległości przy tych samych ustawieniach 1/80 s. f/5.6 i 75mm IS100 i lampa (10D). Sigma ostrzy mi prawidłowo a Tamron wykazuje front fokus. Test powtarzałem wielokrotnie i zgłupiałem. Wyniki wciąż są takie same. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję za opinie!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    To jest back focus - ostrzy za punktem, a nie przed punktem. Oddaj obiektyw sprzedawcy i weź inny egzemplarz (albo sprzedaj i kup inny - z innym aparatem może działać prawidłowo).

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    To jest back focus - ostrzy za punktem, a nie przed punktem. Oddaj obiektyw sprzedawcy i weź inny egzemplarz (albo sprzedaj i kup inny - z innym aparatem może działać prawidłowo).

    Arkan
    Dzięki Arkan. Dotychczas myślałem, że jak jest problem z AF to raczej walnięta jest płaszczyzna ostrzenia w body a tu...masz ci los.
    Pozdrawiam!

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    W razie potrzeby mozesz moim Tamronem pstryknac podobne proby. Nie zauwazylem w nim problemow z AF.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •