Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 35 2.0 vs tamron 17-50

  1. #1
    Coś już napisał Awatar YouCan92
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Wronki
    Posty
    67

    Domyślnie 35 2.0 vs tamron 17-50

    Witam! Przyszło mi fotografować imprezy w klubach, a jak to w klubach bywa jest mało światła, mam tamrona 17-50 /2.8 VC i C85/1.8 . Czy warto sprzedawać Tamrona i kupić C 35 2.0 ? Porównując C85 do tamrona to jest jak niebo do ziemi jeśli chodzi o kolory, czy 35 2.0 ma podobne kolory jak 85 ?

    2. Na imprezach nie zawsze jest o co odbić światło , potrzebuje jakiś odbłyśnik czy stofen co lepsze? (do 50zl)
    5DmkII + słoiki + inne akcesoria + pomysł

    Blog osobisty

  2. #2
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Kolory z 35 na 100% będą lepsze natomiast pytanie czy jesteś w stanie poświecić zakres 17-34 i 36-50 (ja np. sobie nie wyobrazam zdjec w klubach bez szerokiego kąta) oraz czy 1ev w jasności tak wiele zmieni szczególnie, że na f2 to szkiełko nie jest zbytnio używalne więc i tak ciut je będziesz przymykał co nawet nie da Ci 1ev przewagi a Tami przynajmniej z mojego doświadczenia jest bardzo ostry od 2.8.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar YouCan92
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Wronki
    Posty
    67

    Domyślnie

    no tak ale odkąd mam 85 to kolory Tamiego lekko mówiąc nie podobają mi się... muszę to przemyśleć, a może ktoś poradzic czy lepiej założyc dyfuzor typu Stofen za 15zł - 30zł czy 90 zł ? Czy lepiej coś na wzór mini softboxa?
    5DmkII + słoiki + inne akcesoria + pomysł

    Blog osobisty

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    Im większy -tym lepszy, ale duży - mało poręczny. Ja używam najmniejszy stofen.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •