Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: EOS 300d + Tamron 70-300 4-5.6

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie EOS 300d + Tamron 70-300 4-5.6

    Wielu pyta, jak się sprawuje taki tani obiektyw z 300d. Moim zdaniem całkiem nieźle. Może minimalnie brakuje ostrości i w ekstremalnych przypadkach wyłażą aberracje, ale jak na obiektyw za 888 zł (fotojoker) to moim zdaniem spisuje się very well.

    Poniżej fotki z wczorajszego koncertu Ostrowskiej na poznańskim rynku. Dwie fotki przy 300 mm, jedna troszkę krócej.




    Wszelkie prawa zastrzeżone

    PS. A ma ktoś może tani teleobiektyw Tokina lub Sigma ?? Jak się one spisują ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    55

    Domyślnie

    Poniżej fotki z wczorajszego koncertu Ostrowskiej na poznańskim rynku
    U... ile tapety :wink: Ale fotki, trzeba przyznac, nienajgorsze.
    PS. A ma ktoś może tani teleobiektyw Tokina lub Sigma ?? Jak się one spisują ?
    Mam Sigme (70-300 1:4-5.6) i musze przyznac, ze nie mam powodow do narzekania - do moich celow w zupelnosci mi wystarcza. Mam wrazenie ze optycznie jest nawet lepsza od Canona 70-300 USM (mialem okazje porownac). No i ma Makro(0.9m)...
    EOS 500N, EOS 350D
    CANON 28-80/3.5-5.6, CANON 18-55 II USM/3.5-5.6, SIGMA 70-300/4-5.6 MACRO, DB 40GB

  3. #3
    xxl
    Guest

    Domyślnie

    Hmmmm. czy taki tani ten obiektyw ?? Ja moja Sigmę 70 -300 DL Super Macro upiłem za zaledwie 500 PLN (allegro) (tylko, że musiuałem wymienić chipa za 109PLN), a myślę, że paramaterami jest ciut lepsza niż Tamron.

    Looknij na moje foto robione tym obiektywem: LINK

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xxl
    Ja moja Sigmę 70 -300 DL Super Macro upiłem za zaledwie 500 PLN
    Czyli ile flaszek?

    Co do tematu...
    Po pierwsze jakosc obiektywu nie ocenia sie na podstawie miniaturek, a najlepiej na podstawie odbitek.
    Po drugie - zasady optyki i produkcji szkiel sa brutalne i im wiekszy zakres ogniskowych tym gorsza jakosc, chyba ze obiektyw wyprodukowany ze specjalnych, bardzo drogich szkiel i droga technika.
    Czyli zoom zakresu 70-300 za ponizej 1 tys zl ogolnie rzecz biorac ma wg powyzszych ogolnych zasad raczej srednia jakosc, choc oczywiscie - kazdemu wg potrzeb... ale i tak radzilbym nie zachwalac tego typu zoomow 8)

  5. #5
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    cichy zapomniałeś o przeliczeniu że 300mm * 1,6 to ok 480mm to jak na taki obiektyw to i tak bardzo dobrze, ale przy domknięciu do f11 przy 230mm tym obiektywem to nawet odbitka 20x30 będzie żyletka, sam prubowałem,
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    cichy zapomniałeś o przeliczeniu że 300mm * 1,6 to ok 480mm to jak na taki obiektyw to i tak bardzo dobrze, ale przy domknięciu do f11 przy 230mm tym obiektywem to nawet odbitka 20x30 będzie żyletka, sam prubowałem,
    Myślisz że jestem stupid ? Podałęm wartość 300 mm, bo tak zapisuje aparat w Exifie i tak jest na podziałce. A każdy chyba wie ile to jest w przeliczeniu na mały obrazek w 300 D
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    cichy a na jakich wartosciach przeslony robiles te fotki napewno na pelnej dziurze, to chyba jest max dla tego obiektywu i tak nieżle, sproboj taz wykozystac podnoszenie lustra da napewno troche ostrzejsze fotki, chociaz potrzeba do tego wprawy sam jeszcze sie z tym nie oblem al dla poownania mozna wykonac ostre zdjecie przy ogniskowej 80mm i czasie 1s - nie pić przedtem kawy!!!!

    P.s nieuwazam cie za stupid ale taka odległość 480mm dla malego obrazka to naprawde daleki i do robienia dobrych fotek potrzebował bys np Is, niewiem jak wygląda sprawa z monopodem niebede sie wypowiadal poszytam to dopiero sie wypowiem!!!!
    nara :P
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    sproboj taz wykozystac podnoszenie lustra da napewno troche ostrzejsze fotki, chociaz potrzeba do tego wprawy sam jeszcze sie z tym nie oblem al dla poownania mozna wykonac ostre zdjecie przy ogniskowej 80mm i czasie 1s - nie pić przedtem kawy!!!!
    Podnoszenie lustra likwiduje tylko drgania od oderzenia mechanizmu lustra a nie reki - przydatne przy zdjeciach z dluuuga ogniskowa i ze statywu.
    Tak wiec do tej opcji (podnoszenie lustra) nie wprawa a statyw jest potrzebny.

  9. #9
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    dlatego tez wspomnialem o monopodach, a propo mozna je montowac do kazdego dlugoogniskowego obiektywu, czy tez do wybranych modeli z mocowaniem pod statyw?
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    55

    Domyślnie

    A ma ktoś może tani teleobiektyw Tokina lub Sigma ?? Jak się one spisują ?
    Tutaj masz do porownania fotke z Sigmy 70-300 4-5.6 (850zl). Troszke ja przycialem, ale czesc wycieta nie byla specjalnie interesujaca :wink:.
    EOS 500N, EOS 350D
    CANON 28-80/3.5-5.6, CANON 18-55 II USM/3.5-5.6, SIGMA 70-300/4-5.6 MACRO, DB 40GB

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •