PDA

Zobacz pełną wersję : A610 - wskaznik baterii



endrjub
07-04-2006, 12:59
Witam.
Mam pytanko dotyczace aparatu Canon A610 .
Gdzies przeczytalem, ze aparat nie ma wskaznika stanu baterii i ze podobno pojawia sie tylko komunikat ze baterie na wyczerpaniu i sie aparacik wylacza, Czy to jest prawda?? Troche juz sie bawilem tym aparatem, ale nie zwrocilem na to uwagi.
Niech sie wypowiedza wlascieciele......
Pozdrawiam

solti
07-04-2006, 13:04
Aparat ma wskaźnik, ale pojawia się on dopiero, jak baterie są juz w stanie agonii i po kilkunastu sekundach aparat się wyłącza. Jest tak w całej (chyba) serii A Canona.

endrjub
07-04-2006, 13:28
Dzieki za odpowiedz,
Wydaje sie to byc dosc spora wada. No i nie ladnie to swiadczy o firmie, bo nie jest to chyba specjalnie duzy problem, zeby taki wskaznik pojawil sie.
Ale niestety czyms musza sie roznic poszczegolne serie A,G,S...
... jedyne rozwiazanie to 2 komplety akumulatorkow
pozdrawiam

solti
07-04-2006, 13:48
Sam mam Canona A80 (ta sama przypadłość), jeden komplet akumulatorków (2300) i jeszcze nigdy nie miałem problemów z brakiem prądu:grin: Po prostu co ok. 400 zdjęć je systematycznie ładuję - i tyle. Nigdy brak sygnalizacji poziomu naładowania baterii nie dał mi sie we znaki.

Bigmar
07-04-2006, 13:56
Przecież wystarczy się uzbroić w dodatkowy komplet akumulatorków. Zmieszczą się w każdym futerale na taki aparat a i stresu mniej.
Swoją drogą, faktycznie cała seria A Canona pozbawiona była wskaźnika pojemności akumulatora. Jednego czego nie można zarzucić, to tego że jak się ten wskaźnik już pojawi (mrygający na czerwono) to na pewno pokazuje stan baterii prawidłowo :)

slawek_j
10-04-2006, 14:29
Wskaznik w tych aparatach jest. A to, ze tak sie zachowuje, to wynika z charakterystyki wyladowania akumulatorow. One dosc gwaltownie traca energie. Inaczej jest z bateriami. Te rozladowuja sie stopniowo. Gdyby ktos z Was uzywal tego aparatu na bateriach, to zobaczylby, ze wskaznik dziala prawidlowo.
W serii G jest prawdopodobnie inaczej (to tylko moje przypuszczenia, poniewaz z nimi nie mialem do czynienia), bo tak jest zintegrowany (przypisany do danego modelu) akumulator i producent mogl przewidziec jego zachowanie. W serii A Canon nie wie, co uzytkownik wsadzi - czy baterie czy akumulatory.

Fotos
10-04-2006, 15:34
Slawek_j ma racje, to musialby byc bardzo wyrafinowany wskaznik, aby prawidlowo pokazywac stan baterii, zarowno dla aku jak i baterii np. litowych. W Samsungu jest np. tak:
krotko full, dlugo polowa, nagle koniec ( 3 stopniowy ).

Tomasz Urbanowicz
10-04-2006, 16:46
Już wszystko w zasadzie slawek_j wyjaśnił. Wskaźniki poprawnie działają z dedykowanymi i tylko tymi akumulatorkami. Akumulatorków jest cała masa i mają różne charakterystyki rozładowania/ładowania a także różnią się budową (litowo-jonowe, niklowo-kadmowe itp). Nawet na G5 wskaźnik ładowania baterii nie będzie w 100% pokazywać poprawnie przy akumulatorku-podróbce innej firmy niż oryginalny - zresztą podobnie jest w telefonach komórkowych.