PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom - podgląd presetów



bmarcin2
22-04-2015, 12:43
Korzystam z Lightroom'a 5. Zorganizowałem w nim sobie kolekcję presetów. W module edycji, kiedy przesuwam muszką nad ich tytułami, w okienku nawigacji wyświetla mi się jak będzie wyglądało zdjęcie po zastosowaniu danego presetu. Mam pytanie: czy jest taka możliwość, by podgląd presetu wyświetlał się na głównym obrazie? Ułatwiłoby mi to pracę, ponieważ w okienku nawigacji, ze względu na jego wielkość, nie widać dokładnie jak dane ustawienia predefiniowane wpływają na fotografię. Oczywiście, można po prostu włączać je po kolei, lecz wiąże się to z koniecznością resetu po wybraniu każdego presetu, ponieważ często wpływają one na zmianę zupełnie różnych parametrów zdjęcia i zmiany mogą się "sumować". Takie działania przy dużej ilości zapisanych ustawień jest oczywiście czasochłonne.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

krzys.d
22-04-2015, 15:28
Dołączam się do pytania.

Bechamot
22-04-2015, 16:19
Oczywiście, można po prostu włączać je po kolei, lecz wiąże się to z koniecznością resetu po wybraniu każdego presetu, ponieważ często wpływają one na zmianę zupełnie różnych parametrów zdjęcia i zmiany mogą się "sumować".

Z góry dziękuję za odpowiedź!

nie sumuja sie.

pan.kolega
22-04-2015, 17:34
nie sumuja sie.

Owszem, sumuja się, w tym sensie, że nie każdy preset ustawia wszystkie możliwe suwaki. Więc jeśli wrzucimy kolejno dwa presety, jeden psujacy kolory a drugi np, ostrzenie, to potem trzeba zrobić Undo obu, żeby to zlikwidować.

Żeby próbować presety, wystarczy zrobić Ctrl-Z zaraz po obejrzeniu, to chyba nie jest wiele roboty, więc o co chodzi?