PDA

Zobacz pełną wersję : Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is



tomala0707
17-04-2015, 09:20
Witam z góry proszę o wyrozumiałośc jestem nowy na forum + amator w robieniu zdjęc . Posiadam aparat canon sx20is i chciałbym sobie go ustawic do robienia jak najlepszych zdjęc swojej curce podczas zabaw w domu jak i również na polu czy placu zabaw . Dlatego kieruje tutaj pytanie do ludzi którzy znają się na tym najlepiej bo zaznaczam że ustawienia domyślne są trochę słabe i zdjęcia wychodzą kiepskie . Z góry za pomoc dziękuję :)

jelcyk
17-04-2015, 09:30
SX20IS w zasadzie bardzo dobrze to sie spisuje jedynie przy filmowaniu - mialem go kiedys i odnosilem wrazenie, ze fotki wychodza wiecznie poruszone, mydlane , jakies takie nijakie , nawet przy probach ze statywem. Ostatnio trafil mi sie inny egzemplarz i po przetestowaniu ponownie odnioslem takie wrazenie. Musisz sam znalezc swoje ustawienia, mysle, ze stabilizator w tym aparacie nie jest jakos specjalnie skuteczny przy fotkach - zacznij od prob na krotkich czasach - ok 1/200 sek - ale co z tego wyjdzie, nie wiem. I wazne, zeby dac mu spokojnie zlapac ostrosc i poczekac na jej potwierdzenie.

tomala0707
17-04-2015, 09:50
A to czy jest taka możliwośc nakręcic film aparatem a potem jakieś ładne fotki wyciąc z filmu programem na komputerze żeby były w dobrej jakości ???

tlustyx
17-04-2015, 10:49
Witam z góry proszę o wyrozumiałośc jestem nowy na forum + amator w robieniu zdjęc . ...
Jadę z samochodem z Krakowa do Warszawy na jakim biegu mam jechać, aby się najlepiej jechało :mrgreen:

Ustaw aparat na AUTO lub P i zacznij się uczyć - jest w sieci wiele poradników. Wiele informacji znajdziesz na naszym forum (przyda się to: Przeszukaj Canon-Board.info przez Google (http://maciejko.net/cbsearch/) )lub np. Szeroki kadr (https://www.szerokikadr.pl/)
Nie ma uniwersalnych ustawień do wszystkiego.

zdebik
17-04-2015, 12:16
Najlepszy bedzie zielony kwadracik i kukulka.

Przeczytalem topic i odpowiedzialem, lecz gdy zaczalem czytac posta wlos sie na glowie zjezyl. Popraw orty i nie sciemniaj, ze masz polmrocznosc jasna (czy ciemna).

dobert
18-04-2015, 00:18
Toście nowego przywitali....

Tomala, ustaw sobie pokrętło na Av i przeczytaj to: Fotografuj.pl - Do czego służy i jak działa przysłona? - fotografia cyfrowa i analogowa, edycja obrazu, pojęcia i techniki fotograficzne, recenzje, testy aparatów (http://www.fotografuj.pl/Article/Przyslona_irysowa_otwor_wzgledny_liczba_wartosc_pr zyslony/id/78)

To działa, dla początkujących...

Plus - do robienia zdjęć ma być widno, najlepiej - słonecznie. Idź z córką na dwór.

artd4
19-04-2015, 19:54
też mnie wqurza drwienie z poczatkujacych lub odsyłanie ich do google
Mam telewizor z setka programów, ale oglądam ten co chcę.
Na tym portalu też są setki tematów i postów
Przecież to takie proste
Denerwuje cie pytanie to po postu nie odpowiadaj.

tlustyx
19-04-2015, 21:48
też mnie wqurza drwienie z poczatkujacych lub odsyłanie ich do google
...
Gdzie te drwiny? Ma podane linki do konkretnych miejsc, gdzie może się trochę nauczyć. I jak na początek ustawić aparat.

dobert
19-04-2015, 21:56
Gdzie te drwiny?

Proszę: "Najlepszy bedzie zielony kwadracik i kukulka"

zresztą jak Ty pisałeś o ustawieniu aparatu na "auto" to poważnie chcałeś pomóc? Bo Tomala pewnie jedzie na "M" i dlatego mu się zdjęcia nie podobają...

zdebik
19-04-2015, 23:23
To byla powazna podpowiedz, typ nie ogarnia podstaw wiec niech sie obezna z aparatem.

Ladne zdjecie dla jednego zrobione jest na f1.2 dla drugiego f16. Moze mu plyty dvd wyslac albo instruktorke w bikini. Na youtube tutoriali pelno, nic tylko saczyc wiedze jak gabka.

Ladne zdjecie? jakie te ladne zdjecia chce robic? sgs5'ka mozna ladne robic, tam nic nie ustawiasz.

--- Kolejny post ---

To byla powazna podpowiedz, typ nie ogarnia podstaw wiec niech sie obezna z aparatem.

Ladne zdjecie dla jednego zrobione jest na f1.2 dla drugiego f16. Moze mu plyty dvd wyslac albo instruktorke w bikini. Na youtube tutoriali pelno, nic tylko saczyc wiedze jak gabka.

Ladne zdjecie? jakie te ladne zdjecia chce robic? sgs5'ka mozna ladne robic, tam nic nie ustawiasz.

dobert
19-04-2015, 23:28
patrz, w pierwszym zdaniu prosi o wyrozumiałość, bo jest początkujący. Ciebie ewidentnie denerwują takie posty - po co się udzielasz? zignoruj... nie odstraszaj ludzi od forum... napisał dwa posty i zniknął, bo wielcy fotografogie go obśmiali. Jakbyś dał mu szansę, to może by został?

Kolekcjoner
20-04-2015, 00:13
To byla powazna podpowiedz, typ nie ogarnia podstaw wiec niech sie obezna z aparatem.
Forma w jakiej zwracasz się do innego forowicza jest tu niedopuszczalna. Jeśli to się powtórzy to się pożegnamy.

zdebik
20-04-2015, 00:27
Jakbyś dał mu szansę, to może by został?

No tak teraz przesiadzie sie na Nikona :(

Kolega zapewne nie ma duzo czasu wiec niech zacznie od tego: https://youtu.be/0xieAnupSrs


Forma w jakiej zwracasz się do innego forowicza jest tu niedopuszczalna. Jeśli to się powtórzy to się pożegnamy.

Na jak dlugo?

dobert
20-04-2015, 01:29
No tak teraz przesiadzie sie na Nikona :(

nie przesiądzie się. po prostu poszedł z forum. dodaje Ci to splendoru, że po nim pojechaleś i zniechęciłeś?

zdebik
20-04-2015, 08:57
nie przesiądzie się. po prostu poszedł z forum. dodaje Ci to splendoru, że po nim pojechaleś i zniechęciłeś?

Chlopie nikt po nikim nie jechal. Zielony kwadracik jest dla takich ludzi jak On. Niestety tak sie to zaczyna.

Od kiedy masz krysztalowa kule, wiesz co dokladnie robi tu kazdy user?

mkamelg
20-04-2015, 10:13
Witam z góry proszę o wyrozumiałośc jestem nowy na forum + amator w robieniu zdjęc . Posiadam aparat canon sx20is i chciałbym sobie go ustawic do robienia jak najlepszych zdjęc swojej curce podczas zabaw w domu jak i również na polu czy placu zabaw . Dlatego kieruje tutaj pytanie do ludzi którzy znają się na tym najlepiej bo zaznaczam że ustawienia domyślne są trochę słabe i zdjęcia wychodzą kiepskie . Z góry za pomoc dziękuję :)

"wady Canon SX20
wolno łapie ostrość !!! taką samą wadę miał jego poprzednik.
miałem możliwość porównania canona z lumixem i lumix jest dużo szybszy. Na dłuższą metę ta powolność canona denerwuje ( dodam, że jestem amatorem). Podobnie wolno działa zoom w canonie. konkurencja w tym jest lepsza. Poza tym aparat jest OK."

"niebardzo
ciężko łapie ostrość - przynajmniej mój
jakość zdjęć przy dużych ogniskowych nawet przy użyciu statywu niepowala wręcz słabiutko
to co na ekranie lcd wogóle nie odzwierciedla tego co potem zobaczymy na ekranie komputera
raz otwarte klapki/zaślepki nie domykają się potem
brak mocowania filtrów i kilka innych drobnych wad
zachody/wschody słońca wychodzą całkiem nieźle
makro całkiem niezłe
żałuje że go kupiłem mogłem poszperać dłużej w sieci
miałem wcześniej Sony H50 i z większej ilości zdjęć byłem zadowolony"

Źródło: Archiwum produktów - CANON POWERSHOT SX20 IS - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/archiwum/aparaty/canon-powershot-sx20-is-.html#opinie)

Wniosek? Ten aparat NIE NADAJE się do robienia zdjęć dzieciom w ruchu.

Joler
08-01-2016, 01:31
SX20IS w zasadzie bardzo dobrze to sie spisuje jedynie przy filmowaniu - mialem go kiedys i odnosilem wrazenie, ze fotki wychodza wiecznie poruszone, mydlane , jakies takie nijakie , nawet przy probach ze statywem. Ostatnio trafil mi sie inny egzemplarz i po przetestowaniu ponownie odnioslem takie wrazenie. Musisz sam znalezc swoje ustawienia, mysle, ze stabilizator w tym aparacie nie jest jakos specjalnie skuteczny przy fotkach - zacznij od prob na krotkich czasach - ok 1/200 sek - ale co z tego wyjdzie, nie wiem. I wazne, zeby dac mu spokojnie zlapac ostrosc i poczekac na jej potwierdzenie.

hmmm, ja mam inne zdanie nt tego modelu. Robię nim zdjęcia od roku, i ja osobiście jestem z niego zadowolona. Fotografuje gł. makro, (z raynoxem), ptaki, przyrodę, bardzo często używam na szybko - dokumentacyjnie na wypadach na Jurę, również sport, np. wyścig kolarski, czyli szybki ruch. Wg mnie ma dobrą stabilizację, nie miałam możliwości porównać go z np. jakimś innym , szybszym, ale ja nie narzekam w nim na szybkość (co jest ważne w ustawieniach na makro, ptaki itp). Szkoda że autor wątku znikł, ale może podgląda wątek? Ja jedynie lekko sobie w nim na stałe podciągnęłam kolory, org (nie pamiętam już teraz, ale chyba troszkę czerwony i zielony). były wg mnie ciutkę za słabe, mdłe. Brakuje mi w nim jedynie lepszego zoomu do ptaków, i myślę teraz nad kupnem sx60

Tom77
08-01-2016, 19:28
patrz, w pierwszym zdaniu prosi o wyrozumiałość, bo jest początkujący. Ciebie ewidentnie denerwują takie posty - po co się udzielasz? zignoruj... nie odstraszaj ludzi od forum... napisał dwa posty i zniknął, bo wielcy fotografogie go obśmiali. Jakbyś dał mu szansę, to może by został?

Trzeba jednak trochę dać od siebie, na początek chociażby instrukcję i forum przeczytać.

GalaktycznyMuczaczo
08-01-2016, 21:01
Witam z góry proszę o wyrozumiałośc jestem nowy na forum + amator w robieniu zdjęc . Posiadam aparat canon sx20is i chciałbym sobie go ustawic do robienia jak najlepszych zdjęc swojej curce podczas zabaw w domu jak i również na polu czy placu zabaw . Dlatego kieruje tutaj pytanie do ludzi którzy znają się na tym najlepiej bo zaznaczam że ustawienia domyślne są trochę słabe i zdjęcia wychodzą kiepskie . Z góry za pomoc dziękuję :)

taki zielony owal z napisem AUTO polecam