PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie na długi majowy weekend?



heniek
07-04-2006, 10:17
jak pogoda dopisze grzechem będzie siedzieć w domu, macie jakieś ciekawe sprawdzone miejsca aby wybrać się tam z rodzinką, może coś pstryknąć na 2/3 dni..?
( ważne aby browar był blisko :-D)
mam na myśli nasz kraj..
pozdrawiam

gwozdzt
07-04-2006, 10:52
macie jakieś ciekawe sprawdzone miejsca aby wybrać się tam z rodzinką, może coś pstryknąć na 2/3 dni..?
Mój plan na majówkę, niesprawdzone, nie wiem jak z rodzinką, ale do pstrykania jak najbardziej:
http://www.kielce.pl/album/thumbnails.php?album=5

pletwal
07-04-2006, 11:05
witam! ... pytanie dotyczylo naszego kraju ale ja planuje wyjazd do Budapesztu ... był może ktoś z formu z aparatem i może polecić ciekawe miejsca? pozdrawiam

fragile
07-04-2006, 11:22
Nie będę jakoś szczególnie oryginalna :) Bukowina Tatrzańska i Tatry, jak co roku ;) Polecać nie trzeba ;)

Vitez
07-04-2006, 18:42
witam! ... pytanie dotyczylo naszego kraju ale ja planuje wyjazd do Budapesztu ... był może ktoś z formu z aparatem i może polecić ciekawe miejsca? pozdrawiam


Nie bylem (tzn bylem ale przelotem i przejazdem - zwiedzilem lotnisko wieczorem i dworzec kolejowy za dnia i jeszcze ze dwa razy tylko samochodem przelatywalismy, i to bylo 8 lat temu = nie mialem aparatu), ale na billboardach w stolicy widzialem takie www:
http://www.wegry.info.pl/

A ja dlugi weekend spedze zapewne w pracy tlukac nadgodzinki :?

mganko
07-04-2006, 19:07
ja jade do Lwowa, może ktoś się wypowie na temat tego miasta

FOTOGRAF
07-04-2006, 19:50
ja jak narazie bede w weekend majowy jezdzil na rowerze po okolicach brodnicy i cykal fotki :-) no chyba ze znow sie wybiore do wawy

heniek
07-04-2006, 20:27
Kielce blisko, rzut beretem..
może i to dobry pomysł..

canis_lupus
07-04-2006, 20:53
ja jade do Lwowa, może ktoś się wypowie na temat tego miasta
Polecam, bardzo Ciekawe i ładne miasto. Warto zobaczyć.

onda
07-04-2006, 21:50
w Polsce to Jura Krakowsko-Czestochowska jest godna polecenia, Ogrodzieniec i okolice no i Kłodzko jest bardzo ciekawe.

Routlaw
07-04-2006, 22:02
ja jade do Lwowa, może ktoś się wypowie na temat tego miasta
No prosze "Ziomal" na CB :)

al9
08-04-2006, 03:19
W zeszłym roku spędziłem 5 dni w Budapeszcie - suuuper! Piękne miasto, czuje się zarówno ducha cesarstwa Austro Węgier, wpływów bałkańskich, tureckich, niemieckich ale i energię i dynamikę ludzi... Lubią tam nas - Polaków i życzliwie reagują na nasz język.. Mnóstwo tematów do fotografowania.. Ja najlepsze zdjęcia zrobiłem w dzielnicy uniwersyteckiej - tochę zaniedbanej, trochę na uboczu.. W ogóle lepszy jest Peszt, Buda taka trochę plastikowa.. Świetne metro (nie wolno fotografować, ale jakoś sobie radziłem :-) w ogóle nie warto po mieście poruszać się autem..
Nie pamętam w jakiej dzielnicy jest polska ambasada - ale też warto się tam wybrać.. XiX willowa zabudowa, małe parki, dużo zieleni..
Unikałem miejsc uczęszczanych przez turystów, lubię takie lokalne klimaty. Jest bezpiecznie, ludzie życzliwie i z uśmiechem reaguja na aparat, miasto świetnie zwiedza się piechotą...
Aha - starsi ludzie mówią po niemiecku, młodzi znaja angielski lepiej niz Polacy...
Świetna kuchnia, dobre kluby muzyczne. Niestety nie jest tanio. Ceny jak w Wiedniu... Praga i Berlin są tańsze.
Pozdrawiam
al

JSK
08-04-2006, 07:44
A ja pojadę w "szeroko rozumiane" góry świętokrzyskie. Raz, że to rejon piękny, dwa, że niezbyt męczący. No i są miejsca, gdzie na pewno nie będzie rozwrzeszczanych wycieczek. Dla mnie Tatry w sezonie to porażka.

Ted
08-04-2006, 08:09
Dla mnie Tatry w sezonie to porażka.

Ale nie zapominajcie ze o "rzut kamieniem" sa jeszcze Pienieny (Splyw Dunajcem, Zalew Czorsztyński, Czerwony Klasztor na Słowacji), Gorce (tez jest pieknie a duzo mniej turystów), Babia Góra (min. Orawski Park Etnograficzny). Ja pracuje 2 maja (urlop mam tydzien pozniej) i w dlugi wekeend wybieram sie własnie na Babia Góre.

Krzychu
08-04-2006, 14:14
A ja pojadę w "szeroko rozumiane" góry świętokrzyskie. Raz, że to rejon piękny, dwa, że niezbyt męczący. No i są miejsca, gdzie na pewno nie będzie rozwrzeszczanych wycieczek. Dla mnie Tatry w sezonie to porażka.

W Tatry jeździłem regularnie od najmłodzych lat i parę lat temu zrobiłem błąd i pojechałem w majowy weekend - tylu ludzi co tam było wtedy nie widziałem nigdy w wakacje... Porażka do kwadratu... Jedyny sensowny czas żeby jechać w Tatry to chyba wrzesień...

Milosz
08-04-2006, 16:30
Ja ze znajomymi wybieram sie pofotkoac do krakowa na dlugi weekend :)

yasin
08-04-2006, 17:19
Budapeszt zdecydowanie warto odwiedzic. Przepiekne miasto, a wlasciwie dwa miasta, inne w dzien, calkowicie inne w nocy. Przepieknie oswietlone mosty. Polecam wizyte w parlamencie, czy goracych zrodlach niedaleko Heroes Ter. Ja bylem przez 10 dni na sylwestra 2004/2005, wrzuce jutro kilka fotek.

mganko
08-04-2006, 18:31
Routlaw, czyżbyś też tam się wybierał?

JSK
08-04-2006, 22:16
Ale nie zapominajcie ze o "rzut kamieniem" sa jeszcze Pienieny (Splyw Dunajcem, Zalew Czorsztyński, Czerwony Klasztor na Słowacji), Gorce (tez jest pieknie a duzo mniej turystów), Babia Góra (min. Orawski Park Etnograficzny). Ja pracuje 2 maja (urlop mam tydzien pozniej) i w dlugi wekeend wybieram sie własnie na Babia Góre.

Nie zapominam!!!
Ja kocham te okolice!!!
Tylko te tłumy.

Routlaw
08-04-2006, 22:37
Routlaw, czyżbyś też tam się wybierał?No nie ja do kotliny kłodzkiej się wybieram ale teraz odkryłem że jest ktoś na forum kto mieszka blisko(nielicząc Arkana). PS Fajne masz portrety w galeri, zazdroszcze

mganko
09-04-2006, 10:19
No nie ja do kotliny kłodzkiej się wybieram ale teraz odkryłem że jest ktoś na forum kto mieszka blisko(nielicząc Arkana). PS Fajne masz portrety w galeri, zazdroszcze

Dzięki:) Musimy sie kiedyś wszyscy na jakis plener umówić

pletwal
09-04-2006, 10:39
Budapeszt zdecydowanie warto odwiedzic. Przepiekne miasto, a wlasciwie dwa miasta, inne w dzien, calkowicie inne w nocy. Przepieknie oswietlone mosty. Polecam wizyte w parlamencie, czy goracych zrodlach niedaleko Heroes Ter. Ja bylem przez 10 dni na sylwestra 2004/2005, wrzuce jutro kilka fotek.

:) ok czekam z niecierpliwoscia ...

yasin
09-04-2006, 14:43
Moze moje zdjecia zacheca kogos do wizyty w Budapeszcie :)

http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_yasin

Wszystkie robione z reki jeszcze za czasow S1 ale klimat miasta oddaja :)
Ja sie napewno jeszcze kiedys do Budapesztu wybiore, bo te miato jest przepiekne. Warszawa sie wogole "nie umywa", mieszkalem w Kopenhadze, tez jest piekna, bylem w Sztokholmie i Oslo, ale jednak Budapeszt ma taki specyficzny klimat i urok, a szczegolnie noca.

Routlaw
09-04-2006, 19:58
Dzięki:) Musimy sie kiedyś wszyscy na jakis plener umówićW jednym z ostatnich kilku warszawskich uczestniczyłem :) Może następnym razem się wybierzemy..

maku
11-04-2006, 12:53
Jedyny sensowny czas żeby jechać w Tatry to chyba wrzesień...

W tym roku byłem pod koniec czerwca (tuż przed wakacjami) i w październiku.
I strzałem w dziesiątkę okazał się ten pierwszy termin.
Owsze było trochę ludzi ale nie było prawie wcale wycieczek. W październiku za to było pełno wrzeszczących wycieczek i śmieci po całym sezonie.

kane
11-04-2006, 13:17
Majowy weekend to beda okolice Malej Fatry na Slowacji :D

a w tatry to jesien :D w tamtym roku poczatek wrzesnia i koniec pazdziernika (ostatnie dni przed zamknieciem szlakow na SLowacji) po prsotu przepieknie

nastier
11-04-2006, 17:20
a ja spedze ten ze wspaniale zapowiadajacy sie weekend w ksiazkach przy ostatnich powtorkach przed matura ;)

p13ka
12-04-2006, 09:10
Ja w majowy weekend wybieram się na Mazury, a w szczególności do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Był tam ktoś może?

Atris
12-04-2006, 09:57
Bylem w Kadzidlowie dwa lata temu.
To nie jest zwyczjne zoo. Jest tam sporo zwierzat z mozliwoscia bliskiego bezpiecznego kontaktu z nimi oraz robienia zdjec. Dzieci zazwyczaj sa zachwycone gdy moga poglaskac zwierzaka a takie mozliwosci sa :)

Z wypadow na dlugi weekend polecam Kotline Klodzka - raj dla wedrowcow z aparatem :)

Avadra_K
18-04-2006, 10:17
Ha, ja osobiście (zrestą jak co roku) zasuwam w Dolinę Prądniaka - Ojców, Maczuga Herkulesa, Grota Łokietka, Jaskinia Ciemna (za cholerę nie daje się tam strzelić fotki) poza tym caluśka dolina przepiekna, gorąco polecam miejsce do focenia przerewelacyjne.

Kubaman
25-04-2006, 19:04
Jak już będziesz w Dolinie Prądnika, to spróbuj powyglądać dużych czarnych ptaszysk - jest tam sporo ostatnimi czasy kruków.

Nemeo
25-04-2006, 20:51
Bylem w Kadzidlowie dwa lata temu.
To nie jest zwyczjne zoo. Jest tam sporo zwierzat z mozliwoscia bliskiego bezpiecznego kontaktu z nimi oraz robienia zdjec. Dzieci zazwyczaj sa zachwycone gdy moga poglaskac zwierzaka a takie mozliwosci sa

Czy to coś w rodzaju "Leśnego Parku Niespodzianek" w Ustroniu ?

jadeit
25-04-2006, 21:48
ja dumam nad wypadem do parku ujście warty
to akurat blisko mnie, nigdy tam nie byłem
czy ktoś z Was tam już był i focił ? ew. jedzie niebawem ?

pozdrawiam

Nicram
25-04-2006, 22:03
29.04 w Wolsztynie odbędzie się parada parowozów http://canon-board.info//showpost.php?p=160453&postcount=1

zdz
26-04-2006, 23:33
Bylem w Kadzidlowie dwa lata temu.
To nie jest zwyczjne zoo. Jest tam sporo zwierzat z mozliwoscia bliskiego bezpiecznego kontaktu z nimi oraz robienia zdjec. Dzieci zazwyczaj sa zachwycone gdy moga poglaskac zwierzaka a takie mozliwosci sa :)

Z wypadow na dlugi weekend polecam Kotline Klodzka - raj dla wedrowcow z aparatem :)

Ja wybieram sie pierwszy raz w Klodzka. Co warto zobaczyc?

Nicram
27-04-2006, 23:38
Ja wybieram sie pierwszy raz w Klodzka. Co warto zobaczyc?

NA pewno twierdze w Kłodzku - rozpoznasz w tym mieście ostatni odcinek 4 pancernych i psa. W samym Kłodzku jest parę atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia okolica Kłodzka też wiele oferuje do zobaczenia.

Routlaw
28-04-2006, 00:21
Ja wybieram sie pierwszy raz w Klodzka. Co warto zobaczyc?
W sobote o 5:59 mój pociąg dotrze do Kłodzka. Szukamy autobusu i jedziemy dalej 40km północny zachód do miejscowości Pasterka.
Jedyne co mnie martwi to pogoda
http://pogoda.onet.pl/0,877,miasto.html

Cichy
28-04-2006, 11:01
Właśnie spojrzałem za okno i wierzyć się nie chce, że wczoraj było lato :(

Routlaw
28-04-2006, 17:32
Własnie się zastanawiam czy tam w ogóle jechać.. deszcz cały weekend temperatura do 9 stopni.. Żebym miał chociaż obudowe podwodną do aparatu...

pyciu
04-05-2006, 20:45
No to chwalić się teraz Panowie swoimi łupami (Budapeszt, Kłodzko i inne...)

Kubaman
04-05-2006, 20:53
a Biebrza może być ?

Costus
04-05-2006, 21:37
No to chwalić się teraz Panowie swoimi łupami (Budapeszt, Kłodzko i inne...)

Było przez dwa dni Skalne Miasto w Czechach (a praktycznie to 2 skalne: Adrspach I Teplice).Wspaniałe miejsce do długich górskich wędrówek oraz ... wspaniały plener zdjęciowy. Od lat jest to jedno z naszych ulubionych rodzinnych miejsc weekendowych wypadów. Polecam każdemu :smile:

pyciu
05-05-2006, 09:05
a Biebrza może być ?

Może być ... ale zaraz: _fotkami_ się pochwalcie :-)

b'Art
05-05-2006, 11:02
Majowy weekend to beda okolice Malej Fatry na Slowacji :D

a w tatry to jesien :D w tamtym roku poczatek wrzesnia i koniec pazdziernika (ostatnie dni przed zamknieciem szlakow na SLowacji) po prsotu przepieknie

o o o .. i to są dobre kierunki. Polecam Słowację kolegom z południa kraju, Tatry to jasne ale to już b.b. do Słowackiego Raju !!! -> a tam, przełom Hornadu, rozhled, stupanki, Lodova Jaskine, kapitalne miejsca na fory tramping, a po nich słowacki Bazant !! i warkocze wędzonego sera POLECAM ! spokojnie i bez "stonki" , cisza, tanio!

http://www.slovenskyraj.sk/pl.html

warto
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sLowacki+raj&btnG=Wyszukaj+w+Google&lr=

kane
05-05-2006, 11:15
a tutaj buduje sie galeria z Malej Fatry (http://fotogalerie.pl/galeria/kaner19565)

pomimo braku rewelacyjnej pogody :)

keyter
05-05-2006, 23:48
A ja polecam TO MIEJSCE (http://www.my-tropical-islands.com/fotos/index-p.htm). IMHO całkiem fajne na weekendowy wypad (zwłaszcza z dziećmi). Pogoda gwarantowana ;-)

Zdjęciami się nie pochwalę. 30D po raz pierwszy w akcji w rękach amatora + zdecydowanie za wąskie na halę 50 f/1.8... Fotki do rodzinnego albumu!

gwozdzt
16-05-2006, 10:01
No to chwalić się teraz Panowie swoimi łupami (Budapeszt, Kłodzko i inne...)
Prosze bardzo :-)
http://fotogalerie.pl/galeria/gwozdzt20054

Ania13
30-03-2011, 10:36
A byliscie na Podlasiu ?
ja wybieram się tutaj - www.augustow-logos.pl

Nie mogę się doczekać posamkowania ich dań regionalnych ! Kibiny , soczewiaki, kartacze nadchodzę a to już niedługo !! 5 dni w Augustowie !
Ach ! Zastanawiam się również nad rejsem statkiem który oferują .. Co myślicie o tym ?

azgar
31-03-2011, 08:36
Ja polecam Sandomierz - chociaż ostatnio coraz więcej turystów.
A wszystkiemu winny Ojciec Mateusz. :-)

jkl8
31-03-2011, 10:40
Ja polecam Sandomierz - chociaż ostatnio coraz więcej turystów.
A wszystkiemu winny Ojciec Mateusz. :-)

Sandomierz to ładne miasto i okolice, ale jak w tv pokazują to tam tylko zabójstwa i kradzieże.

azgar
31-03-2011, 12:36
To fakt - ale ostatnio Ojciec Mateusz zaczął działać na terenie całego woj. Świętokrzyskiego.
I dobrze bo jeszcze ze 3 lata i brakło by mieszkańców bo część przeniosłaby się na tamten świat a reszta do pudła.