PDA

Zobacz pełną wersję : Przesyłka ze Stanów



jas_r
25-03-2015, 13:32
Cześć,
kilka razy zamawiałem już ze stanów (nie była to elektronika), jednak wartość towaru nie przekraczała 20-25$. Zawsze przychodziło bez problemów w postaci cła itd. Teraz chciałbym zamówić coś o wartości ~100$ (również nie elektronika) i liczę się z tym, że mogą dowalić cło, ale czy może mi ktoś wyjaśnić czy będę skazany na jeszcze jakieś opłaty oprócz ewentualnego cła? W internecie pełno informacji o VATach itd, nie ogarniam kompletnie tematu podatkowego :) Oczywiście zamawiam w sklepie internetowym lub w sklepie poprzez ebay, do osoby prywatnej. Będę wdzięczny za pomoc i w miarę jasne wyjaśnienie tematu ;)

RMAx
01-05-2015, 21:49
a ja się podłączam

pan.kolega
01-05-2015, 22:53
Sprawa jest prosta: rzeczy drobne tak do $200 kupowane sporadycznie w małych ilościach na własny użytek moga być zwolnione z cła a naprawdę drobne do ok. $60 moga być nawet zwolnione z VAT. A czy faktycznie będa to zależy od widzimisię celników.

Do ceny towaru zawsze dolicza się koszt przesyłki, a do obliczenie VAT trzeba jeszcze wliczyć cło. Niektóre towary np. typu komputerowego sa zwolnione z cła. I tyle.

Przemek_PC
01-05-2015, 23:00
Clo to pikus (kilka procent typu 3 czy 8). Najgorszy jest VAT 23% liczony od ceny zakupu plus koszt przesylki plus clo. Niewazne czy kupujesz w sklepie czy od osoby prywatnej.

pan.kolega
02-05-2015, 10:41
Cło to pikuś, choć nawet 5% dla większych rzeczy też wpływa na opłacalność. Chyba, że kupujesz np. rower z Chin, który może podpadać pod cło antydumpingowe 48.5%.:o
A nawet nie z USA 14%.:cry:

RMAx
02-05-2015, 22:33
no ale jak kupujesz od firmy na firmę to chyba płacisz netto, powiedzcie jak to jest

Przemek_PC
03-05-2015, 02:53
Firmie placisz tyle ile firma chce abys zaplacil. Clo i VAT placisz podczas odprawy celnej. W USA nie ma VAT-u.

Tom77
03-05-2015, 08:41
no ale jak kupujesz od firmy na firmę to chyba płacisz netto, powiedzcie jak to jest

Zawsze płacisz brutto, to co zrobisz z różnicą netto -brutto to już twoja sprawa

schabu
03-05-2015, 11:34
zainteresuj się Polamerem - można wysyłać przez nich statkiem lub samolotem. Statkiem przesyłka idzie wolniej, ale ryzyko oclenia itd. jest znikome. Przy trzech paczkach wysyłanych samolotem, jedną clą - tak wychodzi statystycznie na podstawie około 10 wysyłek jakie z kolegami robiliśmy. Czym się sugerują celnicy? Nie mam pojęcia - mi paczki z nowym tabletem, błoną 4x5 cala, obiektywem 40/2.8, lampą 270ex i kilkoma innymi drobiazgami nie oclili, koledze paczkę z dwoma mamiyami rb67 oclili, mimo że nie wyglądały ani drogo ani na nowe. Możliwe że robią to wybiórczo, albo jak paczka jest ciężka...któż to wie.

jaś
03-05-2015, 11:40
Możliwe że robią to wybiórczo, albo jak paczka jest ciężka...któż to wie.
prawdopodobnie dobrze kombinujesz, mam znajomego w agencji celnej i on mówił mi ze waga dla celnika to rzecz podstawowa.

RMAx
03-05-2015, 15:05
poza wagą jak oni to weryfikują na podstawie papierów czy otwierają paczki, czy też wybiórczo otwierają paczki>